fbpx
בחרו עמוד

מניות OTC

מסחר בחברות הנסחרות מעבר לדלפק (Over The Counter) הוא מסחר במכשירים פיננסיים (מניות, אג"ח  ו/או מוצרים נוספים) באמצעות שירות הציטוט האלקטרוני OTC Link ATS. שירות זה, תומך בבורסאות מסוג OTCQB,OTCQX וPINK בהתאמה.

דרישת הרישום להנפקת חברות הנסחרות בבורסאות אלו שונה מזו של הבורסאות הסטנדרטיות (כגון, נסד"ק,NYSE וכו'). שוני זה יכול להתבטא ברמת סיכון גבוהה יותר, בעת מסחר בחברות מסוימות דרך שירות OTC Link ATS. 

רמת הסיכון תבוא לידי ביטוי בעת מסחר בחברות קטנות עם היסטוריית פעילות מוגבלת או חברות במצוקה כלכלית, אשר סחירותן נמוכה (מוצעות לציבור בדר"כ דרך שירות Pink). במסחר בחברות מסוג זה, תנודות המחיר יכולות להיות חדות ובמקרים מסוימים אף להוביל להפסד של כל ההשקעה.

(להרחבה בנוגע לקבוצת בורסאות אלו ניתן לצפות בקישור הבא)

בנוסף, חוק שעודכן לאחרונה (28/09/2021) ברשות לניירות ערך של ארה"ב (SEC),Exchange Act Rule 15c2-11, מחייב חברות הנסחרות בבורסת OTC להציג דוחות ציבוריים למשקיעים. כתוצאה מעדכון החוק, עושי השוק לא יכולים לצטט מחירי מניות OTC עד שאותן חברות ישלימו את דיווח הדוחות. בנוסף, מניות מסוימות יסווגו כ"Grey Market", שאותן לא ניתן לסחור דרך ברוקרים, מביניהם, אינטראקטיב ברוקרס.

מידע נוסף תוכלו למצוא בקישור הבא >>>לחץ כאן<<<

לרשימת המניות החסומות  >>>לחץ כאן<<< (רשימה זאת יכולה להתעדכן מעת לעת)

**שימו לב, רגולציה משתנה יכולה להוביל להגבלות עתידיות שלא כתובות בעמוד זה**

לאתר OTC Markets >>>לחצו כאן<<<

 

מה עלי לדעת בעת פתיחת הרשאות מסחר במניות OTC?

ישנם חברות קטנות שמנפיקות בשוק OTC Markets, לעיתים חברות אלו הן בעלות היסטוריית פעילות מוגבלת או חברות במצוקה כלכלית, אשר סחירותן נמוכה.

לפיכך, מסחר במניות OTC כפוף לחוקים רגולטוריים מחמירים, לעומת, אלו הקיימים בבורסאות הסטנדרטיות.

חוקים אלו, מעת לעת יכולים להגביל ואף לחסום את אפשרות המסחר במניות מסוימות, ללא התראה מוקדמת, זאת על אף שנקנו בשוק החופשי. 

כך לדוגמא, חוק 405 ל "Securities Act of 1993" מגדיר את המונחים בעל שליטה (בלעז: "Control") ומקורב לחברה (בלעז: "Affiliate"). מקורב לחברה  (בלעז: "Affiliate") מוגדר לפי החוק הנ"ל כאדם שמחזיק בצורה ישירה ו/או עקיפה, דרך מתווך כזה או אחר, בשליטה מסוימת, חלקית או מלאה, בחברה. האחזקה יכולה להיות עצמאית או כחלק משותפות. 

שליטה (בלעז: "Control") מתייחס ליכולת להשפיע בצורה ישירה או לא ישירה על הוראות ההנהלה והתקנות של החברה, זאת באמצעות הבעלות במניות בעלות זכות הצבעה, באופציה או בכל דרך אחרת.

מעצם אחזקת המניות המצוינות לעיל אדם יכול למצוא את עצמו כמחזיק אחוז מסוים מסך מניות החברה, אחזקה מסוג זה מול חוקי רשות ניירות הערך האמריקאית, מקנה לו מעמד אחר בשוק החופשי. לפיכך, יהיה אדם זה כפוף לאפשרות של חסימת המסחר על מניותיו בצורה שוטפת, שלא מצריכה דיווח. לעומת זאת, יהיה נדרש מאדם זה, להגיש פנייה לביצוע מסחר בניירות אלו. הפנייה, תתבצע דרך שירות הלקוחות של אינטראקטיב ישראל. 

בהמשך לכתוב לעיל ישנן רגולציות מחמירות נוספות שנאכפות על חברות הנסחרות בקבוצת הבורסאות "OTC Markets", (להרחבה לחץ כאן ).

הדרישות הנ"ל נאכפות על ידי המחלקה המשפטית של Interactive Brokers LLC, אשר כפופה לחוקי רשות ניירות הערך האמריקאית. הרשות מפקחת על פעילותה של Interactive Brokers LLC ושל לקוחותיה. לאור זאת, יש להכיר בחוקי ניירות הערך האמריקאים, קודם למסחר בניירות אלו, להרחבה לחץ כאן.

מה עלי לעשות במקרה ונחסמתי למסחר במניות OTC?

במידה ותרצה לפעול להסרה זמנית של החסימה יש ליצור קשר עם שירות הלקוחות שלנו במספר 03-6322343.

חשוב לשים לב כי אינרטאקטיב ברוקרס אינה יכולה להתחייב למשך הזמן שיקח לשחרור החסימה מחשבונך.

במידה ותשוחרר החסימה מחשבון המסחר שלך, ניתן לבצע עסקאות בנייר לתקופה של שבועיים. לאחר שבועיים שבהם ניירות הערך היו משוחררות למסחר, הן יחסמו שוב.

במסחר במניות OTC יש לשים לב לעמלות בורסה נוספות, בגלל חוסר נזילות בשווקים אלה, ייתכנו מצבים שבהם יתווספו עמלות נוספות מעבר לעמלות הרגילות.

לכל שאלה נוספת: שירות טלפוני – 03-6322343, שירות צ'אט (WhatsApp) – 058-6322343, שירות במייל – service@inter-il.com

 

מה אם אני מחזיק במנייה שסווגה כ"Grey Market"?

במקרה כזה, ניתן להמתין, תוך כדי החזקת המנייה, עד שהמניה תחזור להיסחר בבורסת ה-OTC. 

חשוב לציין, לא כל המניות חוזרות להיסחר בבורסת ה-OTC ויש לבדוק את זה מול החברה עצמה

במידה ואין ברצונכם להמתין עד חזרת המניה לבורסת ה-OTC, ניתן להתקשר לשירות הלקוחות של אינטראקטיב ישראל, בטלפון 03-6322343, על מנת לסגור את הפוזיציה. יתר על כן, סגירת הפוזיציה תתבצע במחיר Bid הכי טוב.

 

איך לפתוח הרשאות לפני סטוקס (OTC)?

      1. התחבר עם שם המשתמש והסיסמה שלך לחשבון המסחר שלך בקישור הבא  >>>לחצו כאן<<<

      2. לגלול לתחתית העמוד, ותחת "Settings" יש לבחור ב- Account Settings

      3. תחת Trading Experience & Permissions, יש ללחוץ על הגלגל שיניים שליד Stocks

   

       4. לחץ על Add

       5. לחץ על United States (Penny Stocks) ולאחר מכן לחץ על Save

       6. לחץ על Continue

      7. יפתח לך טופס, עליו תצטרך לחתום, בו אתה מצהיר שאתה מודע לסיכונים במסחר במניות OTC – יש לקרוא את הטופס במלואו ובסופו לחתום את שמך              המלא כפי שמצויין במקום בחתימה.

      8. במידה וביצעת את כל השלבים מעלה נכון, תקבל את ההודעה הבאה:

      במידה ולא קיבלת את ההודעה מעלה, יש לבדוק את הדברים הבאים:

לצפייה בסרטון המסביר כיצד לפתוח הרשאות למניות OTC לחץ כאן.

לצפייה בסרטון המסביר כיצד לעבור למערך האבטחה הדו שלבי לחץ כאן.

  • כדי שהרשאות אלה יפתחו יש לעבור למערך אבטחה דו שלבי.
  • יש לעדכן פרטים פיננסים של הכנסה שנתית של מעל 100K$.

  • יש להצהיר על ידע במניות של לפחות 3 שנים, מעל 100 עסקאות בשנה ולפחות "Good Knowledge".
  • יש להצהיר על ידע באופציות או חוזים עתידיים של לפחות 3 שנים, מעל 100 עסקאות בשנה ולפחות "Good Knowledge".

80.79.6.161
דילוג לתוכן