fbpx
בחרו עמוד

ניכוי מס בגין רווחי הון:

חברת HYBRID בשיתוף אינטראקטיב ישראל מעניקים ללקוחות שירותי חישוב וניכוי מס בגין רווחי הון, דיבידנדים, הכנסות ופעולות מריביות, המתבצעים בחשבונות הלקוחות ב- Interactive Brokers באמצעות אינטראקטיב ישראל – והכל בחינם!

השירות ניתן לחשבונות מסחר עצמאי מסוג יחיד או זוגי ובעבור תושבי ישראל בלבד.

איך זה עובד?

  • הלקוח נותן הרשאת גישה לחשבונו לחברת הייבריד לצורך חישוב וניכוי המס.
  • חברת הייבריד מבצעת חישוב מס בהתאם להוראות הדין הישראלי ומנכה את המס ישירות מחשבון הלקוח.
  • סכום המס שנוכה מועבר על ידי חברת הייבריד לרשות המיסים בישראל.
  • עדכון הלקוח וניכוי המס בפועל מתרחשים בין התאריכים 1-15 בכל חודש, עבור החודש הקודם.
  • בתום כל שנת מס, הלקוח מקבל מחברת הייבריד טופס 867 כפי שנדרש בחוק.
 להצטרפות לשירות השאירו פרטים וישלח אליכם מייל עם טופס הרשמה:
  • כל פעילות חישוב המס מחשבונות הלקוחות, ניכוי המס והפקת טופס 867 מבוצע על ידי חברת הייבריד שירותי תפעול מס בע"מ ובאחריותה. פעילות זו אינה באחריות אינטראקטיב ישראל. 
  • לתשומת לב לקוחות עם חשבונות פעילים בשנת 2024 המעוניינים להצטרף לשירות - יש להירשם עד לתאריך ה-20.06.2024. לאחר מכן לא תתאפשר קבלה לשירות עבור חשבונות אלו עד לתום שנת המס 2024. לקוחות חדשים יוכלו להירשם לשירות גם לאחר התאריך הנ"ל.
Description of image
שירות מקצועי
צוות המומחים של HYBRID בעל ניסיון רב בתחום המיסוי הבינלאומי, ויעניק לכם את השירות הטוב ביותר.
Description of image
חוסכים לכם זמן
דואגים לכל התהליך באופן אוטומטי, כדי שאתם תוכלו להתפנות לעניינים אחרים


Description of image
שקט נפשי
עובדים לפי כל הדרישות החוקיות כדי שהמס שלכם ישולם כראוי


Description of image
ללא עלות
שירות ניכוי המס של הייבריד הנו ללא עלות ובלעדי לבעלי חשבונות הפועלים באמצעות אינטראקטיב ישראל.
שאלות תשובות.
מהם השירותים שמעניקה חברת הייבריד?
חברת הייבריד מספקת שירותי חישוב וניכוי מס בגין הכנסות ופעולות מריביות, מדיבידנד ומרווחי הון של יחידים תושבי ישראל, המתבצעות בבורסות זרות, בנקים זרים, בנקי השקעות זרים ומוסדות פיננסים זרים. בנוסף, החברה מפיקה עבור לקוחותיה טופס 867 בתום כל שנת מס.
מה המועד האחרון להצטרפות לשירות עבור בעלי חשבונות פעילים בשנת 2024?
לקוחות עם חשבונות פעילים בשנת 2024 נדרשים להירשם לשירות עד ה-20.06.2024.  לאחר מכן, הצטרפות לא תתאפשר עבור חשבונות אלו עד לתום שנת המס 2024.  יחד עם זאת, לקוחות חדשים הפותחים חשבון לאחר מועד זה יוכלו עדיין להצטרף לשירות. אנו ממליצים להקדים ולהירשם כדי להנות מהשירות לכל אורך השנה.
האם ישנה עלות על השירות שמספקת חברת הייבריד?
לא! עבור לקוחות הפועלים באמצעות אינטראקטיב ישראל , השירות ניתן ללא עלות כלל.
האם השירות כרוך בהתחייבות לתקופה מסוימת?
לא, אין התחייבות לתקופה מסוימת. ניתן להפסיק או לחדש את השירות בכל עת. עם זאת, יש לקחת בחשבון שביטול השירות במהלך שנת המס יגרום לכך שלא יתקבל טופס 867.

מהו טופס 867?
זהו אישור עבור ניכוי מס המופק לאחר תום שנת המס ומשמש כדי לדווח לרשות המסים על רווחיו ו/או הפסדיו של אדם מביצוע פעולות בפיקדונות, ניירות ערך – כולל ריביות, רווחים אשר חולקו (דיבידנדים) ואת המס שנוכה באותה שנת מס, בהתאם לחודשי הפעילות.  טופס 867 הוא נכון לאותו חשבון. היה וללקוח ישנם מספר חשבונות בהם הוא פועל, הרי כי יידרש ל- 867 מכל חשבון בנפרד.
מתי מונפק טופס 867 ללקוח בגין מס שנוכה?       
הטופס מונפק על ידי חברת הייבריד אחת לתום שנה קלנדרית, עד לתאריך ה-20 למרץ של השנה העוקבת. טופס זה מרכז את כל ניכויי המס שביצעה חברתנו עבור הלקוח באותה שנת מס.
האם לחברת הייבריד קיים אישור מרשות המסים לנכות מס?
כן, לחברת הייבריד יש היתר מיוחד אשר נתקבל מידי רשות המסים ומאפשר לה לבצע חישוב ולנכות מס.
מי זכאי להירשם לשירותי חברת הייבריד?
שירותי חברת הייבריד רלוונטיים לחשבונות מסחר עצמאי של לקוחות Interactive Brokers הפועלים באמצעות אינטראקטיב ישראל, מסוג יחיד או זוגי ובעבור תושבי ישראל בלבד.  שירות זה ניתן באופן בלעדי ללקוחות הפועלים באמצעות אינטראקטיב ישראל.
אילו סוגי הכנסות בשוק ההון חייבות בניכוי מס?     
ניכוי מס חל על רווחי הון ממכירת ניירות ערך, רווחים מעסקאות מכשירים פיננסים נגזרים (אופציות, חוזים עתידיים ועוד), הכנסות מפיקדונות, ריביות, רווחים (דיבידנד) וכיו"ב שהפיק אדם תושב ישראל במוסדות פיננסיים זרים, בהתאם לדין. 
האם השירות מתאים גם למי שמבצע מעט עסקאות בשנה?
השירות מתאים לכל סוגי המשקיעים והיקפי הפעילות.  גם אם ביצעת מספר קטן של עסקאות, חשוב לדווח עליהן ולשלם את המס הנדרש בהתאם לחוק. חברת הייבריד יכולה לחסוך לך את הצורך להתעסק בחישובי המס והדיווח לרשויות.
מי אחראי לדווח לרשויות המס על ניכוי המס?   
חברת הייבריד אחראית על חישוב וניכוי המס. חברת הייבריד מדווחת ישירות לרשות המסים בישראל ומעבירה את סכומי המס שנוכו.  בתום שנה קלנדרית, עד לתאריך ה-20 למרץ לשנה העוקבת, לקוח מקבל את טופס 867 כהוכחה לניכוי המס.
האם ישנם חריגים או הטבות מס בנוגע למסחר בשוק ההון?     
כן, קיימים מספר חריגים והטבות מס למשקיעים בשוק ההון, אשר תלויים בסוג ההשקעה, גודל ההשקעה, הטבות הנוגעות לגיל הלקוח, מס יסף ועוד. מומלץ להיוועץ עם רואה חשבון ו/או יועץ מס בהקשר לכך. יודגש, כי טופס ה- 867 שחברת הייבריד מפיקה הנו לפי חישוב קבוע המפורט בדין ואינו מתחשב פרטנית בלקוח ספציפי. טופס 867 המונפק על ידי חברת הייבריד אינו בא להחליף תיאום מס וככל שישנה או עשויה להיות הטבה פרטנית ו/או היבט ספציפי הנוגע ללקוח, מומלץ להיוועץ עם רואה חשבון על מנת למצות את מלוא הטבות המס המגיעות לך.
באיזה מטבע מתבצע חיוב המס החודשי מחשבון הלקוח?
חיוב המס החודשי שמנוכה מחשבונות הלקוחות מתבצע במטבע שקל ישראלי. במידה והפעולות בגינן נגבה מס מחשבון הלקוח הן במט"ח (כגון: דולר, יורו וכיו"ב), חיוב המס יבוצע במועד החיוב בשקלים. על הלקוח לוודא כי קיימת בחשבונו יתרה שקלית מספקת על מנת שחיוב המס יוכל להתבצע כשורה ובמועד. ככל שחשבון הלקוח הוא מסוג MARGIN, וככל ולא תהא יתרה מספקת בחשבון בשקלים, החשבון יכנס ליתרת שלילית בגין חיוב המס במטבע שקלי.
האם החברת הייבריד שומרת על פרטיות הלקוחות?
כן. חברת הייבריד פועלת לשמירה על פרטיות הלקוחות בהתאם לחוקים הרלוונטיים בישראל. המידע שנאסף משמש אך ורק לצרכים המותרים על פי התקנון ומדיניות הפרטיות.

האם ניתן לבטל את השירות בכל עת?
כן, ניתן לבטל את השירות בכל עת על ידי מתן הודעה לחברת הייבריד באמצעות אימייל לכתובת info@hybridtx.com. יחד עם זאת, הביטול עלול למנוע קבלת אישור מס על הכנסות ופעולות שבוצעו עד למועד הביטול.
איך חברת הייבריד מבצעת חישוב של ניכוי המס?    
חישוב המיסים על רווחים בשוק ההון מתבצע על פי נוסחאות מוגדרות בהתאם לקבוע בפקודת מס הכנסה, התקנות מכוחה והנחיות רשות המסים, ובהתאם לפרמטרים שונים, כגון סוג ההשקעה, גובה הרווח וכיו"ב. 
האם ניכוי מס וטופס 867 פוטרים לחלוטין את הצורך בהגשת דיווח שנתי לרשויות המס?     
בחלק לא מבוטל מהמקרים, ניכוי מס והפקת טופס 867 מספקים. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם האמור לא מספיק והנישום עדיין יידרש להגיש דוח שנתי, כדוגמת מקרים בהם הנישום עצמאי, נכסים בחו"ל מעל סכום מסוים, הכנסות שנתיות מעל סכום מסוים, מחזור מכירות גבוה מניירות ערך הנסחרים בבורסה ועוד. מומלץ להיוועץ עם רואה חשבון ו/או יועץ מס על מנת לבחון האמור על פי הנתונים האישיים שלך. 

האם ניתן להעביר הפסדים משנה לשנה כמגן מס?
לא, חישוב המס מתבצע לאותה שנה קלנדרית בלבד, בתוך השנה. ככל שקיים מגן מס משנים קודמות, עליך לפנות בבקשה להחזר מס לרשות המס. 

האם חברת הייבריד נותנת ייעוץ מקצועי בתחום המס?
לא, חברת הייבריד אינה מעניקה ייעוץ מקצועי בתחום המס. מומלץ להיוועץ במומחה מס לפני נטילת החלטות המסתמכות על המידע באתר החברה.
מה קורה אם יש לי מספר חשבונות?
במידה וללקוח יש מספר חשבונות והוא מעוניין לקבל את השירות בכלל חשבונותיו, עליו להירשם בנפרד עבור כל חשבון.
האם חברת הייבריד עשויה לשלוח דיוור וחומר שיווקי ללקוחות?
כן, בעת ההרשמה מתבקש הלקוח לאשר קבלת דיוורים שיווקיים, עדכונים ופרסומים מטעם חברת הייבריד. ניתן להסיר את עצמך מרשימת התפוצה בכל עת באמצעות לחיצה על קישור ייעודי בתחתית הדוא"ל או פנייה לחברה.
איך אני יכול לבדוק את סכום המס שניכו מחשבון המסחר שלי?    
ניתן לבדוק את סכום המס שנוכה דרך דוחות המסחר שלך בחשבונך. 
מה קורה אם אין מספיק כסף בחשבון במועד ניכוי המס?
אם במועד ניכוי המס אין מספיק כסף נזיל בחשבון, הניכוי לא יבוצע. עם זאת, במידה וחשבונך הוא מסוג MARGIN, ייתכן ותיכנס ליתרה שלילית בגובה ניכוי המס. במקרה שהחיוב לא צלח, השירות מופסק והלקוח לא יקבל אישור מס שנתי. על הלקוח לוודא שיש מספיק כסף זמין לניכוי.
מה נדרש מהלקוח על מנת לקבל את השירות?
הלקוח נדרש למלא טפסי הצטרפות ולחתום על הרשאה לגיש לחשבון לצורך חישוב וניכוי המס. כמו כן, הלקוח נדרש לאשר את תקנון חברת הייבריד, תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.
אילו שיטות חישוב מס נתמכות על ידי חברת הייבריד?
שירותי חברת הייבריד ניתנים רק לחשבונות בהם מתבצעת דרך החישוב FIFO First in, First out.
נניח כי בחודש מסויים הרווחתי ונוכה לי מס, ובחודש לאחר מכן (באותה שנת מס) הפסדתי. האם אקבל חזרה את המס שנוכה לי?
תשובה: כן. ככל ובמהלך שנת המס יווצר מצב של ניכוי מס ביתר כתוצאה מהפסדים בחשבון הלקוח, חברת הייבריד תפעל להשיב ללקוח את המס שנוכה ביתר. טיפול זה יכול שיארך מול רשות המסים כ-90 ימים, ובקבלת החזר המס מרשות המסים, חשבונו של הלקוח יזוכה בהתאם.
נניח שיש לי אזרחות נוספת? האם אוכל לקבל את השירות?
השירות ניתן ליחידים תושבי ישראל. ככל שישנה ללקוח אזרחות נוספת (זרה), סביר שיחוייב להגיש דיווח מסוים על הכנסותיו, בהתאם לדינים באותה מדינה. מובהר בזאת, כי חברת הייבריד מחשבת ומנכה מס בהתאם לדינים במדינת ישראל.
80.79.6.161
דילוג לתוכן