fbpx
בחרו עמוד

מאת: אסף קופפר, מחלקת מחקר אינטראקטיב ישראל

מאז הקמתה, פרארי ($RACE), יצרנית רכבי העל האיטלקית, הייתה שם נרדף למהירות, יוקרה והנדסה מדוייקת. במאמר זה נתמקד במסע הקסום של יצרנית הרכב הזו – ההיסטוריה הענפה שלה, המודל העסקי האסטרטגי, וכיצד היא דהרה בדרכה לשווי שוק מדהים של 60 מיליארד דולר. בנוסף, נחקור את הנוף הנוכחי, כאשר שוק היוקרה חווה עלייה חסרת תקדים ופרארי רושמת מכירות שיא של כל הזמנים. לבסוף, נעמיק בנקודות המבט של חובבי פרארי ובחזון החברה לעתיד.

בשנת 1939 אדם עם תשוקה למירוץ ורוח יזמות, אנזו פרארי, הקים את Auto Avio Costruzioni במודנה, איטליה. עם זאת, רק בשנת 1947 נבנתה המכונית הראשונה הנושאת את תג פרארי האייקוני כיום. החברה זכתה במהירות להערכה על מכוניות בעלות הביצועים יוצאות הדופן שלה, הן על מסלול המרוצים ומחוצה לו.

המודל העסקי של פרארי הוא בגדר כיתת אמן בבלעדיות. במשך עשרות שנים, היא איזנה במומחיות בין היצע והביקוש על ידי שמירה על נפח ייצור נמוך מהביקוש בשוק. המחסור הזה מעורר מיסטיקה סביב המכוניות שלה, ומבטיח שהן לא רק מבוקשות מאוד, אלא לעתים קרובות מעלות את ערכן עם הזמן. בנוסף, רישוי המותג והמוצרים המשלימים של פרארי תורמים עוד יותר לזרמי ההכנסות שלה. מקווי לבוש ועד פארקי שעשועים, סמל הסוס המתרומם של פרארי הפך לסמל בינלאומי של יוקרה ושפע.

שווי השוק של פרארי הגיע לאחרונה לרף המהולל של 60 מיליארד דולר. ההישג הזה הוא עדות לערך המותג המתמשך, ההנדסה החדשנית והאסטרטגיות העסקיות החכמות שלו. ההנפקה הראשונית שלה לציבור בשנת 2015 הייתה רגע מרכזי, כאשר מניות החברה החלו להיסחר בבורסת ניו יורק תחת סמל הטיקר "RACE". המשקיעים נהרו, ומחיר המניה זינק.

כובשת את שוק היוקרה, הספורט המוטורי עם חדשנות היברידית ושאגה נצחית

שוק היוקרה היה עד למגמת עלייה מדהימה בשנים האחרונות. עם הגדלת העושר העולמי, התיאבון למוצרים יוקרתיים שגדל באופן אקספוננציאלי. פרארי רוכבת על הגל הזה ורשמה שיא מכירות. תוכנית ההתאמה האישית שלה, מאפשרת ללקוחות ליצור את מכוניות החלומות שלהם עם רמת התאמה אישית ללא תחרות, ומגבשת עוד יותר את מעמדה כשיא היוקרה.

פרארי חשפה לאחרונה שני דגמי פלאג-אין היברידיים חדשים המיוצרים בסדרות מוגבלות ומייצגים את הקצה העליון של טווח המחירים של החברה. דגמים אלה מבוססים על מכונית העל SF90 Stradale משנת 2019, המכונית ההיברידית הראשונה אי פעם של פרארי, והם בהשראת תוכנית של המותג שפותחה במהלך שני העשורים האחרונים, כאשר החברה שואפת לספק ללקוחותיה המומחים מכוניות אקסטרים למסלול בלבד המבוססות על הדגמים המובילים שלה​​.

בעולם הספורט המוטורי, פרארי עלתה לכותרות כשחזרה ל-Le Mans לאחר היעדרות של 50 שנה והשיגה בצורה מדהימה ניצחון כללי בדרגת אב-טיפוס של "מכונית על" הבכירה, כשהיא מנצחת את קבוצת טויוטה גאזו ראסינג הדומיננטית. זה היה הישג משמעותי עבור פרארי, במיוחד בהתחשב בדומיננטיות של טויוטה בסדרה בחמש השנים האחרונות.

מעניין שבעוד השוק שופע במעבר לרכב חשמלי (EV), לפרארי יש תוכניות לשחרר דגמים חשמליים לחלוטין, אך לא בעתיד המיידי. החברה הודיעה שהיא לא מתכננת לשחרר דגמים חשמליים ב-2023 או 2024. חשוב לציין שבעוד שהתוצאות הכספיות של פרארי היו מרשימות, המניה כבר עלתה ב-75% בשנה האחרונה ונמצאת בשיא כל זמנים. שוק היוקרה היוקרתי של פרארי פונה לנישה ספציפית של קונים, ונתוני החברה הרבעוניים מראים שלמרות המחירים הגבוהים, יש שוק לרכבים היוקרתיים והחזקים הללו​.

מניית פרארי, מאז ההנפקה עשתה עלייה מטאורית של 457%

עבור לקוחותיה, פרארי היא לא רק מכונית, זו חוויה. שאגת המנוע, ריח העור ותחושת המצערת מתחת לכף הרגל. רבים מקהל הלקוחות המסור של פרארי הם שומרי מסורת שמתענגים על הסימפוניה של מנוע הבעירה. בעוד יצרניות רכב אחרות ממהרות לאמץ כלי רכב חשמליים (EVs), ההחלטה של פרארי להשאיר את מנוע הביערה המסורתי בחיים מהדהדת עמוקות עם הבסיס שלה.

פרארי היא לא חברה שנשענת על זרי הדפנה. היא מודעת היטב לנוף הרכב המשתנה וללחצים לאמץ טכנולוגיות ירוקות יותר. למרות איטיות במעבר להנעה חשמלית, החברה לא מעלימה עין. היא כבר נקטה צעדים עם דגמים כמו SF90 Stradale, היברידית פלאג-אין, ורמזה על דגם שכולו חשמלי בעתיד.

אי אפשר לדון בפרארי מבלי להכיר בנוכחותה המפורסמת בספורט המוטורי. סקודריה פרארי, זרוע המרוצים של פרארי, היא הקבוצה המצליחה ביותר בהיסטוריה של פורמולה 1, עם אינספור אליפויות על שמה. לקישור בין המותג למרוצים היה תפקיד מכריע בעיצוב החברה לא רק מבחינת הביצועים בכביש אלא גם ברמת הנשמה של כל מכונית פרארי. החברה משלבת בצורה חלקה טכנולוגיות מירוצים במכוניות הכביש שלה, ומציעה חווית נהיגה שאין שנייה לה, מרגשת ומפוארת כאחד.

פרארי פורמולה 1 F10 למרוצים

יצירת אורח חיים יוקרתי עולמי באמצעות בלעדיות, שליטה במלאכה ושאיפות חשמליות

אסטרטגיית הגיוון החכמה של פרארי מבדילה אותה מהמתחרות שלה. מעבר למכוניות הספורט האייקוניות, המותג הרחיב בהצלחה את טווח ההגעה שלו למגזרי מוצרי יוקרה שונים. משעונים ועד משקפי שמש ואפילו פארקי שעשועים, פרארי מינפה בקפידה את סמל הסוס המתנשא שלה כדי ליצור פורטפוליו שובה לב שמתרחב מעבר לגבולות הרכב. הגיוון הזה לא רק מחזק את ההון העצמי של המותג של פרארי אלא גם מספק זרמי הכנסה נוספים, מה שמשפר את שווי השוק הכולל שלה.

רשת הסוכנויות של פרארי היא מרכזית ביצירת חוויה בלעדית עבור קהל הלקוחות שלה. אולמות התצוגה שלה מעוצבים בקפידה כדי לשקף את יוקרת המותג. קונים פוטנציאליים אינם רק רוכשים מכונית; הם נכנסים למועדון אקסקלוסיבי. מנקודת המגע הראשונית ועד למסירה הסופית, ההתמקדות היא על יוקרה שאין שני לה ותשומת לב לכל פרט קטן. פרארי תמיד הייתה מזוהה עם הדרגים הגבוהים של החברה. סלבריטאים, מלוכה ובעלי ממון נראים לעתים קרובות מאחורי ההגה של המכונות הנחשקות הללו. הייחוס הזה פועל ככלי מיתוג רב עוצמה, שכן היא מכילה בתוכו אורח חיים של יוקרה והצלחה ושאיפה עבור רבים.

הגישה הממוקדת של פרארי לבלעדיות ומסורת לא הייתה נטולת אתגרים וביקורות. קיימות הדאגות הסביבתיות כאשר תעשיית הרכב עוברת לכיוון אנרגיה ירוקה ומתחדשת. המבקרים טוענים שהמעבר האיטי של פרארי לכלי רכב חשמליים מייצג כישלון בהסתגלות. עם זאת, אחרים מתנגדים בכך שהם מדגישים את המחויבות של המותג לזהותו ולרצונות של קהל הלקוחות המרכזי שלו.

אופנת מותג פרארי בחנות המותג

 

פרארי מאמצת חזון רחב יותר – מייצבת עצמה כמותג לייף סטייל. בשנים האחרונות עשתה החברה דחיפה אסטרטגית לתחום מוצרי היוקרה. שיתופי הפעולה של המותגים של פרארי כוללים קווי לבוש יוקרתיים, שעונים ואפילו סמארטפון. מוצרים אלה נועדו לגלם את הרוח של פרארי, מה שהופך אותה לנגישה לקהל רחב יותר. התרחבות זו למוצרי יוקרה אינה רק גיוון; מדובר ביצירת אורח חיים סביב המותג פרארי.

האומנות האגדית הטבועה בכל רכב פרארי היא עדות למחויבות המותג למצוינות. מהמנועים המהונדסים בקפידה ועד לחלל הפנים בעבודת יד קפדנית, כל היבט מציג דורות של אומנות איטלקית מושחזת. תשומת הלב הבלתי מעורערת של פרארי לפרטים, ניכרת בתפירה המומחית של המושבים, בבחירת החומרים המוקפדת ובסידור המתחשב של תא הנהג, מגבשת את מעמדה כהתגלמות של שלמות הרכב. אומנות קפדנית זו מוסיפה ערך מהותי לכל רכב פרארי, מושכת לקוחות בעלי אבחנה ומעלה את תודעת איכות המותג.

למרות ההיסוס הראשוני, פרארי הכירה בחשיבות החשמול, בעוד שמנוע הבעירה המסורתי ממשיך להיות עמוד התווך שלה, דגמים היברידיים כמו LaFerrari ו-SF90 Stradale מייצגים צעדים לקראת עתיד בר-קיימא יותר. החברה גם רמזה על פרארי חשמלית, שאם תתממש, תציין רגע משמעותי בתולדותיה.

מעבר לחשמול, פרארי ממשיכה להשקיע בטכנולוגיה מתקדמת לשיפור הביצועים והיוקרה. מאווירודינמיקה פעילה ועד חומרים מתקדמים, החברה נמצאת בחזית החדשנות ברכב. החתירה הבלתי פוסקת הזו למצוינות מבטיחה שפרארי תישאר לא רק רלוונטית אלא גם מובילה בתעשייה ובשוק המתפתח ללא הרף.

הביקוש של המותג פרארי אינו מוגבל לאזור גיאוגרפי כלשהו, זה באמת בינלאומי. מרחובות מונקו ועד לכבישים של בוורלי הילס, הסוס של פרארי הוא אייקון עולמי. פנייה רחבה זו אינה מקרית. פרארי הייתה מיומנת בהבנה וטיפול בשווקים שונים. במזרח התיכון, למשל, דגמים במהדורה מוגבלת פופולריים במיוחד. לעומת זאת, בשווקים כמו סין, סחורה בנושא המותג מצאה דריסת רגל חזקה. היכולת הזו למקם את הפיתוי שלה תוך שמירה על תדמית מותג עקבית הייתה המפתח להצלחה הבינלאומית של פרארי.

כוח מניע נוסף מאחורי ההצלחה של פרארי הוא הקהילה הנלהבת וקהל המעריצים שלה. מועדוני בעלי פרארי ברחבי העולם ידועים באירועים, מפגשים ועצרות שלהם. מועדונים אלה אינם רק על הצגת המכוניות, אלא על חגיגת תשוקה משותפת למותג פרארי. תחושת הקהילה הזו משתרעת לספורט המוטורי, שם ה-Tifosi, תומכיה הנלהבים של פרארי, ידועים בתשוקה ובנאמנות שאין שני להם.

מכונית העל פרארי F8 Tributo נחשפה בתערוכת הרכב הבינלאומית ה-89 של ז'נבה.

מבט אל האופק: חומרים מתקדמים וטכנולוגיות אוטונומיות

בעוד פרארי יוצאת לעתיד, חומרים מתקדמים וטכנולוגיות נהיגה אוטונומית הם תחומים שהיא לא יכולה להרשות לעצמה להתעלם מהם. ניצול חומרים כמו סיבי פחמן וטיטניום לא רק מפחית משקל אלא גם משפר את השלמות המבנית של המכוניות. מצד שני, בעוד שטכנולוגיות אוטונומיות עשויות להיראות לא מתאימות לתדמית הממוקדת בנהג של פרארי, אימוץ סלקטיבי יכול לשפר את הבטיחות ולהוסיף ערך מבלי לפגוע בחוויית הנהיגה.

גם הנוכחות של פרארי בתרבות הפופ, באמצעות סרטים, מוזיקה ואמנות, תרמה משמעותית למיסטיקה שלה. מסרטים קלאסיים כמו "היום החופשי של פריס בולר" ועד לקליפים מודרניים, המותג פרארי מזוהה לעתים קרובות עם חופש, הצלחה וחיים גבוהים. תיאורים אלה בתקשורת ממשיכים לחזק את תדמיתו כחלום שהוא נצחי ורצוי כאחד.

לסיכום, ניכר שפרארי היא הרבה יותר מיצרנית רכב, זוהי אגדה השזורה במארג ההיסטוריה של הרכב. ההישגים שלה מדהימים, אבל זה הפיתוי הבלתי מוחשי שבאמת מייחד את פרארי. ברור שהצלחתו של מנוע הרכב הזה אינה מקרית, זוהי תוצאה של מנהיגות בעלת חזון, חדשנות ומחויבות בלתי מעורערת למצוינות. ככל שנוף הרכב מתפתח, פרארי עומדת בפני האתגר של הסתגלות תוך שמירה על נאמנות למורשת שלה.

הרוח הבלתי ניתנת לניתוק של אנזו פרארי ממשיכה לחיות כשהחברה הנושאת את שמו ממשיכה לפרוץ את הגבולות של מה שאפשרי בהנדסת רכב ויוקרה. סמל הסוס של פרארי אינו רק סמל, זהו סמל שכבש את דמיונם ולבם של אנשים ברחבי העולם. ההצלחות האחרונות שלה בשוק היוקרה המשגשג הן פרקים במורשת היסטורית שתמשיך להיכתב. שאגת מנוע של פרארי רחוקה מלהסתיים, כאשר בין אם זה באמצעות שאגת מנוע הבעירה המסורתי או לחישתו של המנוע החשמלי הוא ימשיך להקסים את הדורות הבאים.

מקורות:
סי אן אן
יהו פייננס
ברונס
הוול סטריט ג'רנל

   *הכותב משמש כעובד בחברת אינטראקטיב שירותי בורסה
בע"מ (להלן: "החברה"). כל האמור והמוצג בכתבה זו ניתן באופן כללי בלבד ואינו מהווה
ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או המלצה כלשהי למסחר בשוק ההון המתחשבים בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם וכן אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך ו/או נכסים
פיננסים מכל סוג, מדדים וכיו"ב. כמו כן, המידע המוצג בכתבה לעיל אינו מהווה תמריץ
ו/או המלצה ו/או ייעוץ לפעול בדרך כלשהי בשוק ההון. על כן, אין לפרש דבר באמור
בכתבה כהמלצה או ייעוץ לביצוע רכישה או מכירה של כל נייר ערך או נכס פיננסי המוצג
בה. הנתונים המוצגים בכתבה אינם מהווים ערובה או מדד כלשהו לתוצאות ותשואות
עתידיות. הניתוח שבוצע לעיל הינו רק על בסיס מידע פומבי ציבורי וללא שיח עם החברות
המוזכרות. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פעילות בשוק ההון דורשת ידע, הבנת סיכונים ומיומנות.
כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.
החברה ו/או הכותב עשויים להחזיק חלק מניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסיים המוזכרים
לעיל.

80.79.6.161
דילוג לתוכן