fbpx
בחרו עמוד

מאת: אסף קופפר

במהלך אירוע GTC 2024, ענקית השבבים אנבידיה (NVDA), בראשות מנכ"לה ג'נסן וונג, הציגה חידושים רבים המעצבים מחדש את עתיד הטכנולוגיה והאינטליגנציה המלאכותית. אנבידיה, שהפכה לשלישית בגודלה בעולם עם שווי של מעל ל-2 טריליון דולר, מבטיחה לשנות את פני מספר תחומים, כולל יצירת עולמות דיגיטליים כפולים, פריצות דרך בתחום הרפואה והתרופות, חיזויי מזג אוויר, רובוטים דמויי אדם ורכבים עצמאיים. ההצהרות הללו מעידות על ראייה חדשנית שלא רק שואפת לפתור בעיות קיימות אלא ליצור מציאות חדשה, דיגיטלית ומשולבת יותר.

במרכז הבמה עמדה הפלטפורמה החדשה של אנבידיה, בלקוול, שתפקידה לא רק לשדרג את הביצועים אלא גם להציע פתרונות חדשניים לבעיות מורכבות בעזרת טכנולוגיית AI. המטרה היא לא רק להציע חומרה אלא ליצור אקוסיסטם שלם שבו חברות יוכלו לפתח, לשדרג ולהשתמש בטכנולוגיות אלו לטובתם. הדגש על חדשנות ושיתופי פעולה עם חברות גדולות כמו אמזון, מיקרוסופט, אורקל וגוגל מראה על הכרה בפוטנציאל האדיר של הטכנולוגיה ובחשיבות העבודה המשותפת בתחום.

אחד הנושאים הבולטים בהצהרות אלו הוא חדירת הרובוטים דמויי האדם לחיי היום יום. וונג מדגיש את המשמעות של זה לעתיד, ואיך שאנבידיה משקיעה בתחום זה כדי להביא לפריצת דרך שתאפשר לרובוטים אלו לשמש כעוזרים במגוון תחומים, מסייעים ביתיים ועד לעוזרים אישיים בעסקים ובתעשייה. חדירתם לשוק המוני מבטיחה לשנות את אופן פעולתנו ואת האינטראקציה שלנו עם הטכנולוגיה, מהווה צעד נוסף לעבר עתיד בו המכונה והאדם עובדים יחד בהרמוניה.

ההכרזות מהכנס צפויות להשפיע על מגוון רחב של תעשיות ושווקים, ממחשוב ענן ושירותים דיגיטליים ועד לענף הייצור והרכבים אוטונומיים. הדגש על פלטפורמת בלקוול ויכולתה להאיץ מודלים של AI בקנה מידה שלא נראה קודם לכן, מבטיח להאיץ פיתוחים וחדשנות בתחום ה-AI. בנוסף, שותפויות עם חברות טכנולוגיה מובילות מציבות את אנבידיה במרכז התעשייה, מה שמחזק את ההשפעה והנגישות של טכנולוגיות אלו לשוק הרחב​​​​.

אנבידיה ממשיכה להתמקד בחדשנות בתחום ה-AI, הרובוטיקה, והחישוב המואץ, עם מטרה להאיץ את היכולת לפתח וליישם פתרונות AI בקנה מידה גדול. הצהרותיו של וונג מצביעות על חזון של עולם בו פתרונות AI יהיו משולבים באופן חלק בכל תחומי החיים והתעשיתי. ב-GTC 2024, אנבידיה הציגה את החזון שלה לעתיד ה-AI והחישוב המואץ, שמסתמן כשלב הבא במהפכת ה-AI והדיגיטליזציה של העולם. דרך מגוון רחב של חידושים טכנולוגיים, אנבידיה מבקשת להקנות יכולות חדשניות לענפים רבים ולקדם את השימוש ב-AI ליצירת עתיד חכם יותר ומתקדם טכנולוגית.

צ'יפ הופר H100 מצד ימין וצ'יפ בלקוול מצד שמאל

הטכנולוגיות המרכזיות שנחשפו:

ארכיטקטורת בלקוול: מיועדת להאיץ באופן משמעותי עומסי עבודה של AI, עם שיפור ביצועים וביעילות למודלים בעלי טריליוני פרמטרים. המערכת מציעה יכולת חישוב של 1.4 קווינטיליון פעולות בשנייה בתוך מכשיר בגודל של מדף אחד, שהיא עוסקת במשימות של למידת מכונה, מה שמציב אותה כאחת מהמערכות המתקדמות ביותר בעולם​​.

אנבידה NIMs ו-AI: חנך את הדרך ליצירת תוכנה בעידן ה-AI. במקום לכתוב קוד מאפס, החזון הוא לאסוף מודלים של AI, להעניק להם משימות, ולהדריך אותם באמצעות דוגמאות ומשוב. המיקרו-שירותים של NIM תומכים ב-APIs תעשייתיים סטנדרטיים, מה שמקל על האינטגרציה שלהם במערכות קיימות​​.

פרויקט גרוט: פרויקט שמתמקד בפיתוח רובוטים אנושיים באמצעות מודלים בסיסיים כלליים, על מנת להתמודד עם אתגרים שונים בתחום הרובוטיקה ולחקות אינטראקציה אנושית בצורה יותר מדויקת. הפרויקט משתמש בפלטפורמת Isaac Robotics ומחשב Jetson Thor לפיתוח רובוטים שיכולים לנווט ולתקשר באופן טבעי יותר עם הסביבתם​​.

החזון והמשמעות של הטכנולוגיות הללו:

החזון של אנבידיה מצביע על עתיד שבו ה-AI והחישוב המואץ יהפכו לכלים יסודיים בכל תחומי החיים והעסקים. דרך פיתוח פלטפורמות כמו בלקוול וטכנולוגיות כמו NIMs ו-Generative AI, אנבידיה שואפת להאיץ את היכולת לפתח וליישם פתרונות AI בקנה מידה גדול ולהפוך אותם לנגישים יותר למגוון רחב של תעשיות.

פרויקטים כמו Groot מעידים על השאיפה לחדור לתחום הרובוטיקה וליצור רובוטים שיכולים להתמזג בחלקה בחיי היום יום, לשפר את חוויות המשתמש ולספק עזרה במגוון משימות. דרך השילוב של AI, המציאות המדומה, והרובוטיקה, אנבידיה מציגה תמונה של עתיד בו הטכנולוגיה נותנת מענה לאתגרים חדשים ומשפרת את איכות החיים.

השותפויות הרחבות עם חברות טכנולוגיה גדולות ומובילות מעידות על הרצון לאפשר חדשנות וצמיחה מואצת בתעשייה, ולהבטיח שפתרונות ה-AI של אנבידיה יהיו חלק בלתי נפרד מהתשתית הטכנולוגית של העתיד. בסופו של דבר, המטרה היא להפוך את הטכנולוגיה לכלי שימושי ונגיש, שמשפר את היכולות האנושיות ומאפשר פתרונות חכמים יותר לבעיות מורכבות.

וונג הציג לעולם את קו החזית החדש בתחום ה-AI, והכריז על טרנספורמציה של אנבידיה מחברת שבבים לפלטפורמת תשתית חובקת עולם. עם שותפויות חסרות תקדים עם גדולות הטכנולוגיה – אמזון (AMZN), מיקרוסופט (MSFT), אורקל (ORCL) וגוגל (GOOGL) – אנבידיה ממקמת את עצמה במרכז המפה הטכנולוגית והפיננסית של העולם.

חדשנות זו אינה נבדלת מהחדשנות שגרמה לרבים להשוות את התחושה לימים הראשונים של סטיב ג'ובס, כשהוא הציג את האייפון. אך האם אנחנו, כקהל המשקיעים והצרכנים, מבינים את מלוא הפוטנציאל שמציעה אנבידיה? בעידן שבו ה-AI נראה כבלתי ניתן לעצירה, אנבידיה שהפכה לאחת החברות היקרות בהיסטוריה מבחינת שווי שוק היא בעלת פוטנציאל גם להוביל את כל תחום מחשוב ה-AI בעתיד ולייצר חדשנות נוספת וצמיחה בענף. עם זאת, כמו בכל סיפור טוב, ישנם אתגרים ומתחרים שמנסים לפתח צ'יפים משלהם ל-AI, מה שמעלה שאלות לגבי העתיד הרחוק יותר של החברה.

אחת הנקודות המרכזיות שצריך לקחת בחשבון היא השפעת המהפיכה ב-AI על תחומי הרובוטיקה. אנבידיה לא רק מפתחת צ'יפים אלא גם פועלת ליצור מודלים עולמיים ב-AI, שמאפשרים למערכות ללמוד ולהתאים את עצמן בזמן אמת למציאות משתנה, ולכך דרושה כמות אדירה של כוח עיבוד, וכאן נכנסת אנבידיה עם השבבים בעלי כוח עיבוד העל שלה. הדיבורים על רובוטים דמויי אדם ומודלים שמשנים את המשחק בתחום ה-AI מראים את הפוטנציאל האדיר של אנבידיה לשנות לא רק את תחום המחשוב אלא גם את עולם העבודה והיומיום שלנו.

 

רובוטים שהוצגו במהלך הפרזנטציה

 

ההתלהבות מהאפשרויות החדשות הללו מתמזגת עם תובנות על האתגרים שעומדים בפני אנבידיה. תחרות בשוק ה-AI נהיית קשה יותר, עם חברות כמו אמזון, גוגל, וטסלה שמפתחות צ'יפים משלהן. עם זאת, השוק מעריך את המעמד הייחודי של אנבידיה ואת הקשיים שבניית מרכזי נתונים חדשים מציבה, מה שמעניק לאנבידיה יתרון ברור בעידן מהפיכת ה-AI. אנבידיה שואפת לא רק להיות מובילה בתחום החומרה, אלא גם בפיתוח פלטפורמה אשר מספקת תשתית ל-AI ולרובוטיקה, עם פוטנציאל השפעה רחב, הרבה מעבר למה שאנחנו יכולים לדמיין כיום.

אחד הנושאים הבולטים בהצהרות אלו הוא חדירת הרובוטים דמויי האדם לחיי היום יום. וונג מדגיש את המשמעות של זה לעתיד, ואיך שאנבידיה משקיעה בתחום זה כדי להביא לפריצת דרך שתאפשר לרובוטים אלו לשמש כעוזרים במגוון תחומים, מסייעים ביתיים ועד לעוזרים אישיים בעסקים ובתעשייה. חדירתם לשוק המוני מבטיחה לשנות את אופן פעולתנו ואת האינטראקציה שלנו עם הטכנולוגיה, מהווה צעד נוסף לעבר עתיד בו המכונה והאדם עובדים יחד בהרמוניה.

הפילוסופיה מאחורי השינויים אלו מתבטאת ברצון של אנבידיה לבנות פלטפורמה אטרקטיבית שתגרום לחברות ולמשתמשים לרצות להמשיך ולעבוד איתה, ולא רק להשתמש במוצרים שלה אלא גם לשדרג ולהרחיב אותם. המוטו הוא שיתוף פעולה וחדשנות מתמדת, שמבטיחים להביא לפתרונות יצירתיים וחדשניים שיכולים להוביל לשינויים משמעותיים בתעשיות שונות.

הפלטפורמה של אנבידיה, המתבססת על שנים של מחקר ופיתוח, המאפשרת לחברות להאיץ את הפרויקטים שלהן בתחום ה-AI, ממחקרים רפואיים ועד לייצור רכבים אוטונומים. ההתפתחויות המהירות בתחום והביקוש הגובר לכוח עיבוד עשויים לגרום לאנבידיה להיות במרכז הבמה בעולם הטכנולוגי. בהקשר זה, המשמעות של רובוטים דמויי אדם בעתיד הקרוב אינו פחות ממרתק. אנבידיה פותחת את הדרך ליצירת רובוטים שיכולים לבצע משימות פיזיות בצורה אפקטיבית וחכמה, תוך שימוש ב-AI ולמידת מכונה. הפוטנציאל לשינוי העולם העבודה ואופן החיים שלנו עצום, ואנבידיה נמצאת בחזית של המהפיכה הזו.

 

ה-GB200 של אנבידיה המספק אימון בטריליון פרמטרים והסקת מסכנות בזמן אמת

 

בסופו של דבר, אנבידיה שואפת להפוך להיות לא עוד חברת טכנולוגיה נוספת, אלא מובילה של מהפיכה טכנולוגית וחברתית שתשנה את פני העולם כפי שאנו מכירים היום. האתגרים רבים, אך הפוטנציאל לשינוי חיובי והתקדמות הוא אדיר. ככל שאנו מתקדמים לעבר העתיד, חשוב לזכור את הכוח של החדשנות להביא טוב לעולם, תוך שמירה על איזון בין האתגרים האתיים והחברתיים שהיא מעלה. אנבידיה, בהנהגת ג'נסן הואנג, מוכיחה כי עם החזון הנכון והטכנולוגיה המתקדמת, הגבולות הם רק לקראת ההרחבה.

הפלטפורמה שאנבידיה יוצרת מספקת לא רק את הכלים לפיתוח AI, אלא גם את הבסיס לשיתופי פעולה עתידיים ולצמיחה משותפת בין ענקיות הטכנולוגיה. זהו פרק חדש בתולדות האנושות, שבו חלומות עתידניים עשויים להפוך למציאות בזכות חברות כמו אנבידיה, המציבות את הבמה לעולם שבו הטכנולוגיה והאנושות צועדים יד ביד לקראת עתיד ברור יותר, חכם יותר וטוב יותר לכולם.

למרות ההתלהבות הרבה מהחידושים, קיימת גם דעה שלפיה אנו נמצאים בתוך "בועת AI", שעלולה להתפוצץ בכל רגע. עם זאת, רבים מאמינים כי התפתחות ה-AI היא תהליך בלתי נמנע וכי אנבידיה נמצאת במקום הנכון ובזמן הנכון כדי להוביל את התעשייה ולהפיק את המרב מהפוטנציאל הזה. השוק מציג את אנבידיה כחברה שתרוויח הכי הרבה מהמהפיכה הזו, ולכן השקעה בה נתפסת על ידי רבים כהזדמנות ייחודית.

לסיכום, ב-GTC 2024, אנבידיה לא רק הציגה טכנולוגיות שעתידות להגדיר מחדש את העתיד, אלא גם הוכיחה את היכולת שלה להוביל מהפיכה טכנולוגית וחברתית. מרובוטים דמויי אדם, דרך עולמות וירטואליים מתקדמים, ועד לפריצות דרך בתחום הרפואה והאוטונומיה – אנבידיה מציבה את הסטנדרט לעתיד שבו הגבולות בין המציאות לדיגיטל נמצאים במרחק נגיעה. עם שיתופי פעולה חסרי תקדים וחזון לשילוב המכונה והאדם, הכנס השאיר את העולם בהמתנה למה שעתיד לבוא. 

מקורות:

פייננשל טיימס

יאהו פייננס

פוקס ביזנס

סי אן אן

רויטרס

ניו יורק טיימס

*הכותב משמש כעובד בחברת אינטראקטיב שירותי בורסה
בע"מ (להלן: "החברה"). כל האמור והמוצג בכתבה זו ניתן באופן כללי בלבד ואינו מהווה
ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או המלצה כלשהי למסחר בשוק ההון המתחשבים בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם וכן אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך ו/או נכסים
פיננסים מכל סוג, מדדים וכיו"ב. כמו כן, המידע המוצג בכתבה לעיל אינו מהווה תמריץ
ו/או המלצה ו/או ייעוץ לפעול בדרך כלשהי בשוק ההון. על כן, אין לפרש דבר באמור
בכתבה כהמלצה או ייעוץ לביצוע רכישה או מכירה של כל נייר ערך או נכס פיננסי המוצג
בה. הנתונים המוצגים בכתבה אינם מהווים ערובה או מדד כלשהו לתוצאות ותשואות
עתידיות. הניתוח שבוצע לעיל הינו רק על בסיס מידע פומבי ציבורי וללא שיח עם החברות
המוזכרות. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פעילות בשוק ההון דורשת ידע, הבנת סיכונים ומיומנות.
כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.
החברה ו/או הכותב עשויים להחזיק חלק מניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסיים המוזכרים
לעיל.

.

80.79.6.161
דילוג לתוכן