fbpx
בחרו עמוד

מאת: אסף קופפר

מנכ"ל אנבידיה (NVDA), ג'נסן הואנג, חשף בתערוכת Computex בטאיפיי את פלטפורמת השבבים החדשה Rubin שתושק בשנת 2026. הפלטפורמה כוללת מעבדי גרפיקה (GPU) ומעבדי (CPU) חדשניים, לצד שבבי רשת, וממשיכה את הדומיננטיות של אנבידיה בתחום הבינה המלאכותית.

הואנג הציג את השבב המרכזי החדש, וורסה, לצד שבבים גרפיים שישלבו זיכרון בעל רוחב פס גבוה מיצרניות מובילות כמו SK Hynix, Micron וסמסונג. הוא ציין כי מעתה תשיק אנבידיה משפחת שבבים חדשה כל שנה, במקום כל שנתיים כפי שהיה בעבר, מהלך שמדגיש את מחויבות החברה להובלת השוק והתקדמות מתמדת בתחום הבינה המלאכותית.

בהשוואה לדורות קודמים, כמו שבבי ההופר שהושקו בשנת 2022 ושבבי הבלקוול שהוצגו בשנת 2024, הרובין מציע שיפורים משמעותיים בביצועים ובחיסכון באנרגיה. שבבי הרובין מביאים עימם שדרוגים נוספים בזיכרון ובמעבדים, עם דגש על יכולות מחשוב מואץ. הדבר מעניק יתרון משמעותי לאנבידיה בשוק המחשוב המואץ והבינה המלאכותית, מכיוון שהוא מאפשר לחברות להשיג ביצועים גבוהים יותר בעלויות מופחתות, דבר שמושך חברות רבות להשקיע בטכנולוגיות של אנבידיה.

הואנג הציג גם כלים ותוכנות חדשים להרחבת יכולות המחשוב של AI בכלכלה, מה שהוא מתאר כמהפכה תעשייתית חדשה. החברה, המובילה בשוק שבבי ה-AI עם כ-80% מהשוק, מתכוונת להרחיב את בסיס הלקוחות שלה מעבר לענקי מחשוב הענן ולפנות למגוון רחב של חברות וסוכנויות ממשלתיות, כולל מספנות ומפתחי תרופות. הואנג הדגיש את היתרונות הכלכליים והאנרגטיים של מחשוב מואץ בסגנון אנבידיה, תוך שהוא טוען לחסכון של 98% בעלויות ו-97% באנרגיה בהשוואה לשיטות המסורתיות.

פלטפורמת Rubin מהווה פריצת דרך משמעותית עבור אנבידיה, ומציבה אותה בחזית הטכנולוגיה בתחום המחשוב המואץ והבינה המלאכותית. הפלטפורמה החדשה צפויה לתרום לצמיחת החברה ולהרחבת תחומי הפעילות שלה, ובכך להשפיע לחיוב על מניית החברה ולחזק את מעמדה בשוק העולמי.

אחת ההכרזות המרכזיות של האירוע הייתה השילוב של שבבים גרפיים עם זיכרון בעל רוחב פס גבוה. הזיכרון המתקדם הזה יאפשר ביצועים מהירים יותר ויעילות גבוהה יותר, דבר שיהווה יתרון משמעותי לאנבידיה בתחרות מול חברות אחרות בתחום. היכולת לשלב זיכרון מתקדם בשבבים הגרפיים תאפשר למפתחים ליצור יישומים מתקדמים יותר, ולחברות לפתח פתרונות יעילים וחסכוניים יותר.

לוח NVIDIA Computex 2024 HGX B200 15kW

בנוסף, פלטפורמת Rubin מציעה אופטימיזציה מתקדמת של תשתיות הרשת, עם יכולות תקשורת מהירות ואמינות יותר בין רכיבי המערכת. הדבר מאפשר ללקוחות להקים מערכות מחשוב גדולות ומורכבות יותר, המסוגלות להתמודד עם משימות עיבוד נתונים מורכבות בצורה יעילה וחסכונית. יכולת זו מעניקה לאנבידיה יתרון תחרותי משמעותי בשוק, מכיוון שהיא מאפשרת ללקוחות להשיג ביצועים גבוהים יותר בעלויות מופחתות, דבר שמושך חברות רבות להשקיע בטכנולוגיות של אנבידיה.

הואנג הדגיש את החשיבות של המחשוב המואץ והבינה המלאכותית בתעשיית המחשוב והדגיש שהשילוב של שתי הטכנולוגיות הללו יהווה שינוי טקטוני בתעשייה כולה. הוא ציין כי מחשוב מואץ מאפשר לבצע חישובים מורכבים במהירות גבוהה יותר ובצריכת אנרגיה נמוכה יותר, דבר שמעניק לאנבידיה יתרון תחרותי משמעותי בשוק. הואנג הציג דוגמאות לחיסכון באנרגיה ובעלויות שניתן להשיג באמצעות הטכנולוגיות של אנבידיה, וטען כי החברה מצליחה לחסוך עד 98% בעלויות ו-97% באנרגיה בהשוואה לשיטות המסורתיות.

פלטפורמת Rubin גם מציעה כלים ותוכנות חדשים להרחבת יכולות המחשוב של AI בכלכלה. כלים אלו כוללים סביבות פיתוח מתקדמות המאפשרות למפתחים ליצור ולהטמיע יישומים בצורה קלה ומהירה יותר, דבר שמקצר את זמן הפיתוח ומוזיל את עלויות הפיתוח. הכלים החדשים מאפשרים לחברות ולמפתחים ליצור פתרונות מתקדמים יותר, יעילים יותר וחכמים יותר, ובכך להגדיל את נפח השוק של אנבידיה ולהעמיק את אחיזתה בשוק הבינה המלאכותית.

בנוסף לכלים החדשים, אנבידיה מציעה גם פתרונות חכמים לניהול תשתיות המחשוב. פתרונות אלו כוללים מערכות לניהול אוטומטי של משאבים, המאפשרות לחברות לייעל את השימוש במשאבים ולהפחית את העלויות התפעוליות. פתרונות אלו מסייעים לחברות להתמודד עם העומסים הגדלים והולכים של עיבוד נתונים, ומבטיחים ביצועים טובים יותר למשתמשי הקצה.

NVIDIA Computex 2024 GPT 4 כוח אימון

הואנג הציג גם שדרוגים נוספים בזיכרון ובמעבדים, עם דגש על יכולות מחשוב מואץ. השבבים החדשים מציעים יכולות עיבוד מתקדמות המאפשרות לבצע חישובים מורכבים במהירות גבוהה יותר ובצריכת אנרגיה נמוכה יותר. הוא ציין כי מעתה תשיק אנבידיה משפחת שבבים חדשה כל שנה, במקום כל שנתיים כפי שהיה בעבר, מהלך שמדגיש את מחויבות החברה להובלת השוק והתקדמות מתמדת בתחום הבינה המלאכותית.

החידושים בתחום הרובוטיקה הפיזיקלית (Physical AI) שואפים להביא לעולם רובוטים שיכולים להבין את חוקי הפיזיקה ולפעול בעולם האמיתי בצורה מדויקת ובטוחה. זה יאפשר שימוש נרחב יותר ברובוטים בתעשיות כמו ייצור, לוגיסטיקה, שירותי בריאות ועוד. החזון של הואנג מדגיש את מחויבותה של אנבידיה להמשיך להוביל את השוק עם חדשנות טכנולוגית מתמדת. החברה מתכננת להמשיך ולהשיק מוצרים וטכנולוגיות חדשות בשנים הבאות, ולהבטיח שכל משתמש יוכל להנות מביצועים טובים יותר, עלויות נמוכות יותר ושימוש רחב יותר בבינה מלאכותית בכל תחומי החיים.

הדמיה של מרכזי הנתונים העצומים שאבידיה בונה

האירוע של אנבידיה בטאיפיי היה מלא בחידושים מרשימים ובהכרזות שמהוות אבן דרך חשובה בתעשיית המחשוב והבינה המלאכותית. עם השקות של שבבי Rubin, פלטפורמת Omniverse, טכנולוגיות Ace ושדרוגי תשתית הרשת עם Spectrum-X, נראה שאנבידיה מוכנה להוביל את התעשייה לשלב הבא של חדשנות טכנולוגית. ההשקות הללו עשויות להשפיע לחיוב על מניית החברה, שעלתה כבר ב-122% מתחילת השנה, ולחזק את מעמדה בשוק העולמי.

בסיכומו של דבר, פלטפורמת Rubin מציגה את המחויבות של אנבידיה להמשיך ולהוביל את השוק בתחום המחשוב המואץ והבינה המלאכותית. החברה מציעה טכנולוגיות מתקדמות, כלים חדשניים ושיפורים משמעותיים בביצועים ובחיסכון באנרגיה. כל אלו מעניקים לאנבידיה יתרון תחרותי משמעותי בשוק, ומציבים אותה בחזית הטכנולוגיה העולמית.

מקורות:

פייננשל טיימס

יאהו פייננס

פוקס ביזנס

סי אן אן

רויטרס

ניו יורק טיימס

*הכותב משמש כעובד בחברת אינטראקטיב שירותי בורסה
בע"מ (להלן: "החברה"). כל האמור והמוצג בכתבה זו ניתן באופן כללי בלבד ואינו מהווה
ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או המלצה כלשהי למסחר בשוק ההון המתחשבים בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם וכן אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך ו/או נכסים
פיננסים מכל סוג, מדדים וכיו"ב. כמו כן, המידע המוצג בכתבה לעיל אינו מהווה תמריץ
ו/או המלצה ו/או ייעוץ לפעול בדרך כלשהי בשוק ההון. על כן, אין לפרש דבר באמור
בכתבה כהמלצה או ייעוץ לביצוע רכישה או מכירה של כל נייר ערך או נכס פיננסי המוצג
בה. הנתונים המוצגים בכתבה אינם מהווים ערובה או מדד כלשהו לתוצאות ותשואות
עתידיות. הניתוח שבוצע לעיל הינו רק על בסיס מידע פומבי ציבורי וללא שיח עם החברות
המוזכרות. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פעילות בשוק ההון דורשת ידע, הבנת סיכונים ומיומנות.
כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.
החברה ו/או הכותב עשויים להחזיק חלק מניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסיים המוזכרים
לעיל.

.

80.79.6.161
דילוג לתוכן