fbpx
בחרו עמוד

בין אם אנחנו רוצים ובין אם לא, הכספים שלנו מושקעים בשוק ההון, אם זה בהשקעות ישירות שלנו או אם זה דרך קרן ההשתלמות או כספי הפנסיה שלנו. לכן, המון אנשים התחילו לסחור ולנהל לעצמם את ההשקעות בהתאם לצרכים ולמדיניות הסיכון המועדפת עליהם ובלי להיות תלויים באף אחד – וזה באמת לא מסובך, אבל הנה החלק העיקרי שנוגס לכם ברווחים ויכול להפוך אתכם ממשקיעים מורווחים למשקיעים מופסדים. 

אז כמה באמת עולה לסחור בבורסה האמריקאית? 

הבנקים לוקחים עמלת מינימום של כ-20$ לפעולה, המחירים יורדים דרסטית אם סוחרים דרך בתי ההשקעות, שם זה בין 5$-12$ לפעולה, כאשר אינטראקטיב ישראל הינה החברה המשתלמת ביותר למסחר בבורסה האמריקאית במינימום של 2.5$ מחיר אשר נמוך ב-50% ויותר מהמתחרות שלה.

לסוחרים אשר מבצעים הרבה פעולות, החיסכון יכול להגיע גם לעשרות אלפי דולרים בחודש, אולם זה החלק שכולכם בטח מכירים ויודעים להתמקח עליו, בואו נתמקד בשאר העמלות הנלוות, הכסף הקטן שהופך לגדול מאוד במרוצת השנים.


וכאן מגיע החלק המצחיק של המאמר, קיימות עדיין חברות, ואפילו בנקים, אשר מנצלים את חוסר הידע של האזרח הפשוט וגובות עמלות שונות שהעידן שלהם תם לפני עשרות שנים; עמלת דמי משמרת – עמלה הנגבת מתוקף היותו של המוסד הפיננסי כשומר על הכספים. וכאן נשאלת השאלה, האם זה לא תפקידו של הבנק!? אז חקרנו את העניין יותר לעומק וזה לא שיש לך ביטוח על הכספים במצב של מעילת כספים מהבנק (מה שכל ברוקר אמריקאי מחוייב לבטח את לקוחותיו על פי חוק) אלא העמלה הזאת נגבת עוד מאז שהיו שומרים את הכסף בכספות הבנק והיה צורך לשלם לחברות אבטחה.

מצחיק? חכו לזה, העמלה הנוספת שיכול להיות שאתם משלמים היא עמלת דמי ניהול – עמלה הנגבת עקב כך שהמוסד הפיננסי מנהל את החשבון שלך, אולם אם מדברים על מסחר עצמאי שבו אנחנו מנהלים לעצמנו את החשבון בצורה ישירה, מדוע עלי לשלם עמלת דמי ניהול אם אני הוא המנהל של החשבון?

עמלות מסחר בבורסה האמריקאית נוספות שנגבות הן: עמלת אי פעילות או עמלה בגין חוסר פעילות – עמלה הנגבת בכדי לעודד אותך לסחור, אם יש אפשרות לקחת לך מינימום חודשי למה לא?!

דמי/ עמלת מערכת –  כאן חשוב להבדיל האם אתה משלם בגין צריכת נתונים חיצוניים כדוגמת זמן אמת או רק על זה שנתנו לך מערכת שתוכל לעבוד איתה.
עמלה תקופתית (שנתית / רבעונית / חודשית) – כשמה כן היא.

ועוד המון עמלות אשר משתנות בין הגופים השונים כמו – עמלת הזנת הוראה, עמלה על פעילות מחוץ לשעות המסחר, עמלה על שיחה עם חדר מסחר, עמלת משיכה ועוד ועוד…

רוצים להינות מעמלות מסחר נמוכות?
השאירו פרטים ונחזור אליכם!

חשוב לציין שכל העמלות הללו לא קיימות בברוקרים בארה"ב, באינטראקטיב ישראל שהיא ברוקר מייצג לאינטראקטיב ברוקרס העולמית, הברוקר הטוב בעולם מזה עשר שנים ברציפות, אם לא סחרת לא שילמת. גם אם רכשת ני"ע ולא נגעת בחשבון חצי שנה או שנה או לא משנה כמה זמן, לא תשלמו ולו סנט אחד, העמלה היחידה שנגבת היא עמלה בגין ביצוע פעולה וגם היא זולה במאות אחוזים משאר המתחרים בשוק וכאשר חושבים על איך להוזיל את עלויות המסחר שלכם לחלוטין צריך לבדוק גם את השם הזה.

במקרים רבים כאשר מסתכלים על הדוח התקופתי, העמלות הללו נראות לכם כמו כסף קטן - 20$ פה ועוד 100$ שם, ועוד קצת על משהו לא מובן שאנחנו משכנעים את עצמנו שזה מעט כסף ואז לא מייחסים לזה באמת חשיבות, אבל אם תיקחו פעם אחת מחשבון ותעשו את חישוב תגלו שאתם יכולים לחסוך לעצמכם המון המון כסף! אל תתנו לעצלנות של הבירוקרטיה לעצור אתכם, ניתן להעביר את תיק המניות שלכם כמו שהוא לכל גוף פיננסי אחר מבלי הצורך למכור את האחזקות שברשותכם.

אנחנו רוצים לקוות שתתחילו להשוות מחירים ולחפש את המקום הטוב ביותר בשבילכם שם תוכלו לנהל את ההשקעות שלכם לאורך שנים, בראש שקט והכי חשוב תוך כדי חיסכון. לאחרונה אנחנו שומעים גם על גופים אשר נותנים פלטפורמת מסחר בחינם, לדוגמת אפליקציית רובין הוד האמריקאית ועוד חברות ישראליות, חשוב לציין שבשוק ההון אין דברים בחינם, אם אתה לא משלם את זה מישהו אחר משלם את זה ואם אתה לא יודע מי כנראה שזה אתה!

הדרך הטובה ביותר לבדוק האם המחיר שקיבלתם הוא טוב מידי בכדי להיות אמיתי היא להעביר ניירות ערך שבאחזקתכם למקום אליו אתם מעוניינים לעבור, במידה והמקום מוכן לקבל את ניירות הערך שלכם הכל תקין, במידה ואתם מתחילים לשמוע הסתגויות כאילו ואחרות וכל תשובה אחרת חוץ מ- כן אפשר לקבל/להעביר את האחזקות שלך - ראו זו כנורת אזהרה חזקה מאוד והתייעצו עם מומחה!

הפיקוח על הבנקים אישר חוק אשר מחייב את הבנק להעביר את תיק ההשקעות שלך לכל ברוקר אשר ביכולתו לקבל את האחזקות מבלי למכור את הניירות בדרך! דבר שישמור לך על מחיר הקניה ולא מחייב אירוע מס. 

המהלך הזה, הפך את אינטראקטיב ישראל לברוקר המוביל בתחום הניירות ערך זרים ולא רק בזכות המחירים האטרקטיביים והזולים בעשרות אחוזים, אלה גם בזכות הקשר הישיר לאינטראקטיב ברוקרס העולמית אשר הופך את השירות שלה למקצועי ביותר היום בישראל, אם אפשרות למסחר ביותר מ-135 שווקים ומסחר בכל המוצרים הפיננסים תחת פלטפורמה אחת 

לאחר שהבנו שעלינו להוזיל את עלויות המסחר שלנו, הבירוקרטיה ממש לא צריכה להיות מסובכת, ואם לא ניתן לעצלנות או לחוסר הידע להשפיע עלינו ונתייעץ עם אחרים, נגלה שבעבודה של כמה שעות ובכמה שיחות טלפון ניתן לחסוך המון כסף.

לפתיחת חשבון ומידע נוסף לחצו כאן

   *הכותב משמש כעובד בחברת אינטראקטיב שירותי בורסה
בע"מ (להלן: "החברה"). כל האמור והמוצג בכתבה זו ניתן באופן כללי בלבד ואינו מהווה
ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או המלצה כלשהי למסחר בשוק ההון המתחשבים בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם וכן אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך ו/או נכסים
פיננסים מכל סוג, מדדים וכיו"ב. כמו כן, המידע המוצג בכתבה לעיל אינו מהווה תמריץ
ו/או המלצה ו/או ייעוץ לפעול בדרך כלשהי בשוק ההון. על כן, אין לפרש דבר באמור
בכתבה כהמלצה או ייעוץ לביצוע רכישה או מכירה של כל נייר ערך או נכס פיננסי המוצג
בה. הנתונים המוצגים בכתבה אינם מהווים ערובה או מדד כלשהו לתוצאות ותשואות
עתידיות. הניתוח שבוצע לעיל הינו רק על בסיס מידע פומבי ציבורי וללא שיח עם החברות
המוזכרות. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פעילות בשוק ההון דורשת ידע, הבנת סיכונים ומיומנות.
כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.
החברה ו/או הכותב עשויים להחזיק חלק מניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסיים המוזכרים
לעיל.

80.79.6.161
דילוג לתוכן