fbpx
בחרו עמוד

מאת: אסף קופפר, מחלקת מחקר אינטראקטיב ישראל

הרפורמה המשפטיות בישראל הותירה משקיעים רבים מודאגים מיציבות המערכת הפיננסית בישראל. בתגובה, בנק ישראל הבטיח להם שההשקעות שלהם בטוחות בישראל. עם זאת, חלק מהמשקיעים עדיין מחפשים דרכים לגוון את תיק ההשקעות שלהם ולהפחית את החשיפה שלהם לשוק המקומי.

חוסר יציבות פוליטית עלול לגרום לפגיעה באמון במשק, אשר עלול להוביל לירידה בהשקעות ולהחלשת המשק עוד יותר. לכן, חשוב לממשלות לוודא שהמגזר הפיננסי פועל בשקיפות ושזכויות האזרחים מוגנות. על ידי שמירה על סביבה פיננסית יציבה וצפויה, ממשלות יכולות לעודד השקעות ולקדם צמיחה כלכלית.

כיום ישנה עלייה בביקוש של תושבים מודאגים המעוניינים להעביר חסכונות לבנק או לברוקר בחו"ל על מנת לפזר סיכונים. חשבון השקעות באמצעות ברוקר אמריקאי מציע גישה למגוון הזדמנויות השקעה, כולל השקעה במניות של החברות הגדולות והחדשניות בעולם. המערכת הפיננסית בארה"ב יציבה ושקופה, מה שהופך אותה ליעד אטרקטיבי מאוד למשקיעים. חשבון השקעות באמצעות ברוקר בארה"ב, יכול להעניק למשקיעים בטחון וזה יכול לענות על הצורך שלהם בהעברת כספים לחשבון על שם הלקוח "עד יעבור זעם". בנוסף זאת הזדמנות מצוינת לקבל  גישה להזדמנויות וגיוון השקעות שונות שאולי לא זמינות בישראל. באמצעות השקעה בנכסים מחוץ לישראל, משקיעים יכולים לפזר את הסיכון שלהם בין סוגי נכסים ובאזורים גיאוגרפיים שונים.

חשבונות ההשקעות באמצעות ברוקר בארה"ב הם גם בדרך כלל קלים להגדרה ולניהול כאשר רוב העסקאות נעשות באופן מקוון. זה מאפשר למשקיעים לנהל את ההשקעות שלהם בצורה נוחה, ללא קשר למיקומם. יתרון נוסף של מסחר דרך חשבון ברוקר בארה"ב הוא הגישה לנתונים וניתוח. רוב הברוקרים בארה"ב מספקים למשקיעים גישה לדו"חות מחקר, ניתוח שוק וחדשות פיננסיות, שיכולות לעזור להם לקבל החלטות השקעה מושכלות.

יתרון נוסף בהשקעה בחו"ל הוא הפוטנציאל והחשיפה להשקעה בשווקים נוספים רבים מסביב לעולם. על ידי גיוון תיק ההשקעות והשקעה בסוגים שונים של נכסים, משקיעים יכולים להפחית סיכונים ולשפר את התשואות על ההשקעה. יתר על כן, השקעה בחו"ל יכולה גם לספק הזדמנות ללמוד על תרבויות שונות, כלכלות ושיטות השקעה שונות. זה יכול להרחיב את האופקים של המשקיעים ולהעמיק את ההבנה שלהם בשווקים פיננסים בעולם, מה שיכול להוביל להחלטות השקעה מושכלות יותר בטווח הארוך.

השקעה בחו"ל מספקת גם גידור מפני סיכונים כלכליים ופוליטיים. לדוגמה, אם חלק ניכר מתיק ההשקעות של המשקיע קשור בשוק מסויים, השקעותיו חשופות לתנאים כלכליים ולחוסר יציבות פוליטית של מדינה אחת. השקעה בשווקים נוספים ומגוונים בעולם יכולה לסייע בפיזור סיכון זה, מכיוון ששווקים שונים עשויים שלא להיות מושפעים מאותם גורמים. גיוון זה יכול לסייע בהגנה על נכסי המשקיעים במקרה של משבר כלכלי או פוליטי בשוק ספציפי. בנוסף, זה יכול לספק רשת ביטחון מפני תנודות במטבעות, שכן השקעות במספר מטבעות יכולות לעזור לאזן את הסיכונים והתשואות של השקעה בשווקים השונים.

השקעה בחו"ל יכולה גם לספק דרך לנצל את המגמות וההתפתחויות בתעשיות ומגזרים שונים. לדוגמא, אם משקיע מעוניין להשקיע בתחום האנרגיה המתחדשת, הוא עשוי למצוא הזדמנויות נוספות במדינות שבהן התעשייה הזו מתרחבת במהירות. על ידי השקעה במדינות אלו, יחד עם הסיכונים, המשקיעים יכולים להפיק תועלת פוטנציאלית מהצמיחה של ענף זה ומהתשואות הגבוהות יותר שהיא עשויה להציע. בנוסף, השקעה בשווקים זרים יכולה לספק חשיפה לטכנולוגיות וחידושים, שאולי לא יהיו זמינים בשוק המקומי. חשיפה זו יכולה להיות בעלת ערך למשקיעים בכך שהיא נותנת להם לנצל הזדמנויות חדשות.

השקעה בחו"ל יכולה גם לספק הזדמנות לגוון תיק מט"ח. על ידי השקעה במטבעות שונים, משקיעים יכולים להגן על נכסיהם מפני הסיכונים הקשורים לתנודות מטבע. זה חשוב במיוחד למשקיעים שחיים במדינות עם מטבעות תנודתיים או שיעורי אינפלציה גבוהים. בנוסף, השקעה במטבעות זרים יכולה לספק הזדמנות, שכן מטבעות מסוימים עשויים להתחזק מהר יותר מאחרים.

השקעה בחו"ל יכולה גם לספק הזדמנות לנצל סביבות רגולטוריות שונות. לחלק מהמדינות עשויות להיות תקנות גמישות יותר או חסמי כניסה נמוכים יותר עבור תעשיות או מגזרים מסוימים, מה שמספק סביבת השקעה אטרקטיבית ליזמים ומשקיעים. על ידי השקעה במדינות אלו, המשקיעים יכולים להפיק תועלת פוטנציאלית מהצמיחה של תעשיות אלו ומהיתרונות שהם עשויים להציע. השקעה במדינות עם רגולציה גמישה יותר יכולה לספק הזדמנות לבחון מודלים עסקיים וטכנולוגיות חדשות בסביבה נוחה יותר. 

השקעה ומסחר בניירות ערך ובנכסים פיננסים אשר נסחרים במט"ח, באופן כללי, יכולה לפתוח הזדמנויות לרווחית ולהגדלת העושר בטווח הארוך. עם זאת, חשוב לזכור שהשקעה כרוכה בסיכונים, ואין הבטחות לתשואה. לכן, המשקיעים צריכים להיות אסטרטגיים וממושמעים בגישת ההשקעה שלהם. 

אחד המפתחות להשקעה מוצלחת הוא להחזיק תיק מגוון היטב. משמעות הדבר היא השקעה במגוון נכסים, כגון מניות, אג"ח ונדל"ן, כדי לפזר סיכונים ולהפחית את החשיפה לכל סוג נכס בודד. היבט חשוב נוסף של השקעה מוצלחת הוא פרספקטיבה ארוכת טווח. תנודות שוק לטווח קצר עשויות להיות בלתי צפויות ולעתים קרובות מושפעות מגורמים שאינם בשליטת המשקיע. עם זאת, ההיסטוריה מלמדת כי בטווח הארוך, השווקים נוטים לעלות, ומספקים למשקיעים תשואה חיובית על השקעותיהם.

למשקיעים צריכה להיות אסטרטגיית השקעה מוצקה ולהיצמד אליה. המשמעות היא קביעת יעדי השקעה, פיתוח תכנית להשגת יעדים אלו, בדיקה שוטפת והתאמת התכנית לפי הצורך. אסטרטגיית השקעה מוגדרת היטב יכולה לעזור למשקיעים להישאר ממוקדים ולהימנע מקבלת החלטות השקעה אימפולסיביות. 

לסיכום, השקעה והחזקת כספים בחשבון אישי אצל ברוקר אמריקאי יכולה לספק יתרונות רבים למשקיעים המבקשים לגוון את הַשְׁקְעוֹתֵיהֶם ולהגן על נכסיהם. על ידי השקעה במגוון שווקים, משקיעים יכולים להפחית סיכונים ולהגן על ערך כספם מפני אינפלציה, פיחות במטבע, חוסר יציבות פוליטית ועוד. בנוסף, השקעה דרך חשבון ברוקר בארה"ב יכולה לספק גישה למגוון עצום של הזדמנויות השקעה וניהול השקעות נוח, ללא קשר למיקום. באמצעות יתרונות אלה, משקיעים יכולים לבצע אופטימיזציה של תשואות, להפחית סיכון ולהשיג יציבות פיננסית לטווח ארוך. 

 

מקורות:

TheMarker

Caxton

Investopedia

HSBC

Western Union

80.79.6.161
דילוג לתוכן