fbpx
בחרו עמוד

היא חצתה לא מזמן את רף ה-200 מיליון משתמשים, מתוכם לפחות כ-3 מיליון מתחילת השנה, המניה שלה זינקה ביותר מ-100% מאז נקודות השפל במרץ ובכל פעם שאנחנו מתבוננים בחברה אנחנו מבינים שהיא פה כדי להישאר. כיצד פלטפורמת בניית האתרים וויקס (WIX) הצליחה לרכוש את לבו של הלקוח, לבנות עבורו את המוצר המושלם וגם להתחבב על המשקיעים? רגע לפני הדוחות של החברה, (ברביעי לפני פתיחת המסחר) הצטרפו אלינו לסיור באתר הבניה האינטרנטי הגדול בעולם.

 

במהלך השנים מבלי ששמנו לב (או שכן), הפכנו ל״קשים יותר להשגה״ כלקוחות. אנחנו חכמים יותר, מהירים יותר, אינטואיטיבים יותר וכמובן צורכים יותר. זה לקח לוויקס שלוש שנים להגיע מ-0 ל-1,000,000 משתמשים ופחות מחמש שנים להגיע ל-50 מיליון משתמשים. צמיחה אדירה ועקבית לאורך השנים היא ממש לא תוצאה של מחסור באלטרנטיבות בשוק, שכן יש לוויקס המון מתחרות, בין היתר Shopify ,WordPress BigCommerce ועוד רבות. וויקס מהרגע הראשון התמקדה בבניית מוצר עם DNA שיישאר זהה, ללא שום קשר להתפתחות שלו עם השנים אולם יוכל להוות תשתית למוצר טוב וגמיש יותר בעתיד. ה-DNA של הפלטפורמה מציע סביבה פשוטה וידידותית למשתמש ״עבור כל אחד שרוצה לקיים את הנוכחות שלו באונליין, בין אם אתה יזם, מעצב, מפתח, מוזיקאי, צלם או בעל מסעדה, תמצא תכונות מיוחדות ליצירת אתר מקצועי וניהול העסק שלך״ כפי שמספרת וויקס. 

 

המסע של WIX על ציר הזמן (לקוח מתוך Wix.com)

במהלך השנים האחרונות החברה הוסיפה יותר ויותר כלים לפלטפורמה כתוצאה מכך, החברה הצליחה להוסיף 31 מיליון משתמשים רשומים ומיליון מנויים משלמים בשנת 2020 לעומת 23 מיליון משתמשים רשומים וכחצי מיליון מנויים משלמים בשנת 2019. הצמיחה נבעה בעיקר מפתרונות בעולם ה-E Commerce (מסחר אלקטרוני) ו-Wix Payments, מיזם הפינטק הביתי של החברה שהלקוחות יכולים להטמיע באתרים שלהם. שירות התשלומים של Wix הגיע להיקף של 5.4 מיליארד דולר בנפח תשלומים (Gross Payment Volume) בשנת 2020 והחברה מצפה להגיע השנה ל-10 מיליארד דולר בנפח תשלומים. רק לשם ההשוואה, שופיפיי רשמה 54 מיליארד דולר ב-GPV בשנת 2020. ככל ש-Wix מגדילה את קצב התשלומים שלה, הכסף מ-GPV ימשיך לגדול, מה שבסופו של דבר יוביל לצמיחה בהכנסה ממכירות (Sales Growth), נתון קריטי עבור חברות PaaS.

 

שירות התשלומים של וויקס, Wix Payments (לקוח מתוך Wix.com)

אם המספרים הללו לא היו מרשימים מספיק, Wix לא מזמן הודיעה שהיא רוכשת את SpeedETab, פיתרון להזמנות דרך הסמארטפון אשר Wix תחבר לפתרונות המסעדה שלה. רכישה זו מהווה רמז נוסף למשקיעים כי עתידה של Wix טמון בתשלומים ובמסחר אלקטרוני ועושה רושם שהיא פוזלת לעולם הפינטק. חציית רף 200 מיליון המשתמשים היא הישג אדיר עבור Wix והוכחה למומנטום שצברה במהלך 12 החודשים האחרונים. הכנסות חוזרות ושולי רווח גבוהים, בתוספת מוצרים חדשים לגיוון אפיקי ההכנסות שלה, כל אלה סממנים שמשקיעים צריכים לשים לב אליהם מכיוון שפירושם שוויקס יכולה לצמוח עוד שנים רבות.

 

ב-20 באפריל הודיעה Wix על מוצר חדש בשם Spaces מאת Wix. המוצר הזה שמיועד למובייל, נועד להפוך כל אתר עסקי לחוויית אפליקציה, והוא אכן נשמע כמו מוצר חשוב מאוד בעידן שלנו,  בהתחשב בכמה עסקים מתרחשים בטלפונים שלנו בימינו. Wix משיקה לעתים תכופות מוצרים חדשים כמו Space על מנת לענות על הצרכים המתפתחים של לקוחותיה, כפי שתיארנו בפסקה הראשונה שמסכמת בקצרה את אבולוציית הצרכן החדש.

 

 מצד ימין עם גרף הנרות- ביצועי מניית שופיפיי (SHOP), מצד שמאל עם גרף קו כחול- ביצועי מניית Wix 

לאחר שנה פנומנלית לכל הדעות, משקיעים רבים חוששים כי צמיחת תעשיית המסחר האלקטרוני (E Commerce) תאט בשנה הקרובה כאשר היא מתחילה לעכל את הצמיחה אשר מגיפת הקורונה סיפקה למרחב הדיגיטלי, אך התחזית של Wix מרמזת כי המומנטום עלול להתפרס גם למשך השנה. דבר אחד ברור: שירותיה המיועדים לסייע ליזמים ולעסקים בכל הגדלים נותרים מבוקשים מאוד. אם יש דבר אחד לדעתנו שצריך לצפות בו בשנה הקרובה הוא תחום התשלומים של Wix שעליו דיברנו מקודם. כפי שוויקס מתארת וגם מבצעת בפועל, החברה מסייעת לעסקים לבנות את הנוכחות שלהם אונליין, ללא כל קשר במה הם עוסקים ולכן המשך פיתוח עסק התשלומים שלה הגיוני מאוד והוא מאפשר לה לייצר אפיק הכנסה בעל חשיבות עליונה גם מבחינת רווחים וגם ומבחינת איסוף מידע פיננסי אודות הלקוחות שלה שיכול להועיל לה בשלב מאוחר יותר.
ביום רביעי ה-12.5.21 וויקס (WIX) תפרסם את הדוח הראשון לשנה (Q1) וכפי שאמרנו לפני כשבועיים לגבי שופיפיי (SHOP), גם כאן נתוני הצמיחה של וויקס יסללו את דרכה של החברה השנה. אם וויקס תצליח להציג נתוני צמיחה שמטפסים על ציפיות המשקיעים (כפי שעשתה שופיפיי), תשמור על מקומה בסקטור המאתגר שבו היא נמצאת.

 

מקורות:

-Morgan Stanley Research

-Finviz Elite

-Morningstar

-Wix.com

-TWS 

-Wix.com investor relations

*הכותב משמש כעובד בחברת אינטראקטיב שירותי בורסה
בע"מ (להלן: "החברה"). כל האמור והמוצג בכתבה זו ניתן באופן כללי בלבד ואינו מהווה
ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או המלצה כלשהי למסחר בשוק ההון המתחשבים בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם וכן אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך ו/או נכסים
פיננסים מכל סוג, מדדים וכיו"ב. כמו כן, המידע המוצג בכתבה לעיל אינו מהווה תמריץ
ו/או המלצה ו/או ייעוץ לפעול בדרך כלשהי בשוק ההון. על כן, אין לפרש דבר באמור
בכתבה כהמלצה או ייעוץ לביצוע רכישה או מכירה של כל נייר ערך או נכס פיננסי המוצג
בה. הנתונים המוצגים בכתבה אינם מהווים ערובה או מדד כלשהו לתוצאות ותשואות
עתידיות. הניתוח שבוצע לעיל הינו רק על בסיס מידע פומבי ציבורי וללא שיח עם החברות
המוזכרות. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פעילות בשוק ההון דורשת ידע, הבנת סיכונים ומיומנות.
כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.
החברה ו/או הכותב עשויים להחזיק חלק מניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסיים המוזכרים
לעיל.

80.79.6.161
דילוג לתוכן