fbpx
בחרו עמוד

כלבים מעולם לא זכו ליחס שווה כמו לבני האדם, האבסורד הוא שכלבים שמרו ושומרים עלינו כבר שנים רבות בזכות האינסטינקטים החייתיים שלהם והיכולת לדאוג לביטחון שלנו. כיום רוב הכלבים נותרו בגדר חברו הטוב ביותר של האדם ואת תפקיד ההגנה עלינו החליפו חברות ניטור הענן כמו למשל דאטה דוג שהונפקה לפני פחות משנתיים, שעוזרת לענקיות כגון שופיפיי, פייסבוק וספוטיפיי לעמוד על המשמר כדי לוודא ששגרת חיינו תימשך כרגיל, ללא סכנה למידע היקר לנו ולחיים שלנו. אם שנת 2020 הייתה השנה של הטכנולוגיה, אז חברות הדאטה (מכל התחומים) הן הסיירת המובחרת של הטכנולוגיה בוול סטריט השנה. 

ביצועי מניית datadog israel לעומת ביצועי המתחרה Dynatrace

 

ביום חמישי (6.5.21) תדווח חברת המידע הטכנולוגי DDOG) Datadog israel) אשר הוסיפה למעלה מ-3700 לקוחות בשנה האחרונה, הגדילה את ההכנסות בלמעלה מ-50% והציגה מנועי צמיחה שמלהיבים את המשקיעים. הגיע הזמן אחת ולתמיד להכיר את שומרת הסף, דאטה דוג.

 

Datadog הוקמה בשנת 2010 על ידי שני אנשי מקצוע בתחום טכנולוגיות המידע (IT) שעבדו בתחומים שונים. המייסדים, אלכסיס לה-קו ואוליבייה פומל, גילו כי המחלקות (פיתוח ואופרציה) בהן עבדו השפיעו על נקודות המבט שלהם ולעתים קרובות הקשו על מציאת יסודות משותפים שיובילו לפתרונות יעילים. הם פיתחו את DataDog שמציעה שירותי ניטור ענן על מנת "לבנות פלטפורמת אינטגרציה בזמן אמת של נתונים כדי להפוך את הכאוס ממקורות שונים לתובנות הניתנות לעיכול ופעולה" כפי שאומר מייסד החברה אוליבייה פומל "ובזכות פעילות החברה נוכל לסיים את חוסר התקשורת בין המחלקות".
חברות גדולות מאחסנות לעיתים קרובות את הנתונים שלהן במגוון רחב של פלטפורמות מחשוב, כולל שרתים, מאגרי מידע, שירותי ענן ואפליקציות מובייל. מעקב אחר כל הנתונים האלה יכול להיות מייגע עבור מפתחים וצוותי IT, כך שהפלטפורמה של Datadog מפחיתה את הסירבול ומושכת את כל המידע אל דאשבורד אחד.

 

הפלטפורמה החלה עם בסיס נתונים מרכזי אחד אשר כלל בתוכו כלי הדמיה (visualization tools) חזקים ששימשו כבסיס איתן המאפשר לבנות עליו. אחד ממנועי הצמיחה המשמעותיים התחיל כאשר החברה הוסיפה במשך מספר שנים מגוון מוצרים, תחילה ניטור תשתית (infrastructure monitoring) בשנת 2012, ניטור ביצועי יישומים (application performance monitoring) בשנת 2017, ניהול רישומי (log management) ב-2018 ומעקב אחר חוויית משתמש בשנת 2019. 

תרשים זרימה שמציג חלק מהפעילות של DataDog כגון Log Management, APM, NPM .

אך אל תתבלבלו, החברה לא נחה על זרי הדפנה ולא הפסיקה להרחיב את הפלטפורמה שלה. עם הרכישות האחרונות של Sqeel ו-Timber, הפלטפורמה שלה הופכת לחזקה עוד יותר. הסט החדשני הזה של שירותי ניטור יישומים וטכנולוגיה שבעבר הגדרנו כמתקדמת, הופך לחלק מארגז כלים חובה, עבור לקוחותיה בעידן הענן.

שיפור משמעותי ביעילות סביבת העבודה באמצעות DataDog

 

שקלול מהיר של נתוני הצמיחה הפונדמנטליים יחד עם ביקורות ברחבי הרשת, ממחיש לנו איך יצרה דאטה דוג את נוסחת הקסם. זה מתחיל בסט המוצרים המוצלח והרחב שעזר לה להוסיף 3,700 לקוחות בשנת 2020, עלייה של 35% מ-2019 שמביאה אותם ל-14,200 לקוחות. הנתון השני והמרתק יותר הוא שלקוחותיה הקיימים היוו חלק יציב וקבוע מהצמיחה בהכנסות, כפי שהוכח בשיעור חזק של 130% NDR) Net Dollar Retention Rate). ה-NDR הוא כלי למדידת צמיחה בחברות SaaS (חברות תוכנה כשירות) שעוזר להבין כמה אחוז צמיחה בהכנסות מגיע מלקוחות קיימים והאם הם רוצים לצרוך עוד מוצרים (בעוד כסף), מה שמאפשר לנו לנתח בצורה יסודית יותר את טיב ניהול המוצר. נתון מרהיב נוסף הוא עצם העובדה ש-72% מהלקוחות משתמשים בשניים או יותר ממוצריה, לעומת 58% לפני שנה. כמעט רבע! (22%) מהלקוחות משתמשים בארבעה מודולים או יותר, מה שמסמן צמיחה של יותר מפי שניים בהשוואה ל-2019 שבה רק 10% השתמשו בארבעה מודולים או יותר. לא פלא שהחברה הצליחה לרשום עלייה משמעותית בהכנסות בשלוש השנים האחרונות וראתה צמיחה חזקה גם בהכנסות אך גם בנתונים אחרים כמו NDR, ARR ועוד (ראו את טבלת הביצועים)

טבלת הביצועים של DataDog – נתוני הצמיחה של דאטה דוג (DDOG) משנת 2018 לשנת 2020

 

דאטה דוג הוציאה 210 מיליון דולר בשנת 2020 על R&D (מחקר ופיתוח) לשיפור הפלטפורמה שלה. זה מייצג 35% מסך ההכנסות ועוזר לחברה לשמור על לקוחות קיימים בפלטפורמה על ידי שיפור והוספה מתמדת של פיצ׳רים חדשים. דאטה דוג בנוסף הוציאה 213 מיליון דולר על מכירות ושיווק כדי למשוך לקוחות חדשים ולשמר את הנוכחיים (ולהגדיל את ההוצאה פר לקוח כפי שהצגנו בתחילת הסקירה). הרכישות החדשות שלה (שהוזכרו לעיל) לא רק משפרות את יכולות הפלטפורמה, אלא גם מרחיבות את הזדמנויות השוק שלה באופן משמעותי. באופן לא מפתיע, על פי תחזיות האנליסטים DataDog צפויה לצמוח בכ-37% השנה (2021) ומחיר המטרה הממוצע למניה (נכון לכתיבת מילים אלה) עומד על 125$ מאת בנק ההשקעות ג׳פריז פייננשל, מה שמהווה עלייה פוטנציאלית של 62.89%!

 

דאטה דוג עוזרת להפוך את סביבת העבודה עבור חברות המפעילות פלטפורמות מבוססות ענן (כגון פייסבוק, ספוטיפיי, אייר בי אנד בי)  לפשוטה יותר, נוחה יותר וכתוצאה מכך יעילה ואפקטיבית יותר.
אנחנו לא יודעים איך ייראו הדוחות של דאטה דוג, אבל דבר אחד בטוח: ככל שאנחנו מבלים יותר זמן ברשת ועוד תחומים בחיינו נכנסים למימד הדיגיטלי, מישהו צריך לאחסן אותו וכמובן לדאוג לתקינותו ועושה רושם שדאטה דוג עושה זאת בהצטיינות. ביום ה׳ לאחר סגירת המסחר תפרסם החברה את הדוח הראשון שלה לשנה והוא משאיר את המשקיעים במתח. מה אתם חושבים על התשתית שמספקת DataDog ואיך לדעתכם ייראו הדוחות שלה הלילה?

*הכותב משמש כעובד בחברת אינטראקטיב שירותי בורסה
בע"מ (להלן: "החברה"). כל האמור והמוצג בכתבה זו ניתן באופן כללי בלבד ואינו מהווה
ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או המלצה כלשהי למסחר בשוק ההון המתחשבים בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם וכן אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך ו/או נכסים
פיננסים מכל סוג, מדדים וכיו"ב. כמו כן, המידע המוצג בכתבה לעיל אינו מהווה תמריץ
ו/או המלצה ו/או ייעוץ לפעול בדרך כלשהי בשוק ההון. על כן, אין לפרש דבר באמור
בכתבה כהמלצה או ייעוץ לביצוע רכישה או מכירה של כל נייר ערך או נכס פיננסי המוצג
בה. הנתונים המוצגים בכתבה אינם מהווים ערובה או מדד כלשהו לתוצאות ותשואות
עתידיות. הניתוח שבוצע לעיל הינו רק על בסיס מידע פומבי ציבורי וללא שיח עם החברות
המוזכרות. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פעילות בשוק ההון דורשת ידע, הבנת סיכונים ומיומנות.
כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.
החברה ו/או הכותב עשויים להחזיק חלק מניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסיים המוזכרים
לעיל.

80.79.6.161
דילוג לתוכן