fbpx
בחרו עמוד

מאת: אסף קופפר

תעודות סל הנסחרות בבורסה הגדירו מחדש את עולם ההשקעות והן מציעות שפע של יתרונות על פני השקעות במניות בודדות. מכשירים אלה משלבים את הגיוון של תעודות הנאמנות המסורתיות עם הגמישות והעלויות הנמוכות יותר של מסחר במניות, מה שמביא הצעה משכנעת עבור משקיעים חדשים וותיקים כאחד.

תעודות סל מספקות גישה נוחה למגוון של מגזרים, תעשיות או מדינות, ומאפשרות למשקיעים לקבל חשיפה לפלחי שוק ספציפיים מבלי להזדקק למומחיות בתחומים אלה. מבט על הביצועים ארוכי הטווח של תעודות סל פופולריות כמו SPY (תעודת סל ספיידר המחקה את האס.אנד.פי 500), QQQ (תעודת סל אינבסקו המחקה את הנאסד"ק) ו-XLK (תעודת סל סקטור הטכנולוגיה) מדגיש את הפוטנציאל של כלי השקעה אלה. במהלך העשור האחרון, תעודות סל אלה הראו תשואות יוצאות דופן:

ה-SPY שמחקה את ה-S&P500 המספק חשיפה רחבה ל-500 החברות הגדולות בארה"ב סיפקה תשואה שנתית ממוצעת של 11.70% ב-10 השנים האחרונות. תעודת סל ה-QQQ עם התמקדות שלה ב-NASDAQ-100 עתיר הטכנולוגיה, הניבה תשואה שנתית מרשימה של 17.66% ב-10 שנים, נתונים אלה מדגימים את החוסן והפוטנציאל לתשואות גבוהות יותר שתעודות סל יכולות להציע בהשוואה למניות בודדות, במיוחד באסטרטגיית השקעה מגוונת לטווח ארוך.

תעודת הסל QQQ העוקבת אחרי הנאסד"ק שעשתה מעל ל-250% בעשר שנים

האבולוציה של תעודות הסל מייצגת שינוי תפיסה באסטרטגיות ההשקעה. בניגוד לשיטות השקעה מסורתיות שדורשות לרוב הון ומומחיות משמעותיים, תעודות סל מנגישות את הגישה לתיקים מגוונים עם חסמי כניסה נמוכים יחסית. מעבר לתעודות סל שעוקבות אחרי שוקים רחבים כמו SPY ו-QQQ, תעודות סל ספציפיות למגזר מציעות הזדמנויות השקעה ממוקדות כמו XLK (טכנולוגיה), XLI (תעשייה), XLE (אנרגיה), XLF (פיננסים) ו-XLC (תקשורת) מאפשרות למשקיעים לתעל את הכספים שלהם למגזרים ספציפיים במשק. אסטרטגיה זו מאפשרת למשקיעים לנצל את הצמיחה והדינמיקה של מגזרים בודדים תוך הפחתת סיכונים באמצעות פיזור.

לדוגמה, תעודת סל טכנולוגית כגון XLK, המתמחה במגזר הטכנולוגיה, השיגה תשואה שנתית ממוצעת של 20.02% בתקופה של 10 שנים, כ-540% בעשור, תשואה מהותית מעל הממוצע של תעודות סל אחרות באותה קטגוריה של 8.68% בשנה. תשואה זו מונעת מהצמיחה החזקה המשקפת את ההתרחבות והחדשנות המהירה של מגזר הטכנולוגיה. משקיעים המעוניינים במגמות ספציפיות בתעשייה יכולים למנף את תעודות הסל הללו כדי לקבל חשיפה למגזרים אלה ללא צורך בהשקעה במניות בודדות, אשר עשויות לשאת סיכונים גבוהים יותר ולדרוש ניתוח מעמיק יותר.

אחת מנקודות החוזקה המרכזיות של תעודות סל היא החוסן המובנה שלהן, על ידי גיוון נכסים. תעודות סל מפזרות סיכון באופן רחב יותר ממניות בודדות. הגיוון הזה הופך לבעל ערך במיוחד במהלך התנודתיות בשוק, כאשר ההשפעה על מניות בודדות יכולה להיות הרבה יותר משמעותית, תעודות סל נעות לפי הממוצע של האחזקות שלהן ובכך מקטינות את התנודתיות בצורה משמעותית. בטווח הארוך, תעודות סל הראו יכולת עקבית לספק צמיחה יציבה. בעוד שמניות בודדות יכולות להציע תשואות גבוהות, הן מגיעות גם עם תנודתיות וסיכון גבוהים יותר. תעודות סל, לעומת זאת, מספקות מסלול צמיחה מאוזן יותר, דבר אשר הופך אותן לאידיאליות עבור אסטרטגיות השקעה ארוכות טווח.

בתוך הפופולריות הגוברת של תעודות הסל, אינטראקטיב ישראל השיקה מוצר חדש המאפשר לבצע השקעות חודשיות אוטומטיות בתעודות סל, עם גמישות להשקיע כל סכום שהמשקיע מעוניין. יש לציין, שהדבר מאפשר רכישה של חלקי מניות של תעודות סל, מה שהופך את האמור לנגיש למשקיעים קטנים כגדולים. מה שמייחד את המוצר של אינטראקטיב ישראל הוא שהשקעה בתעודות סל מתבצעת ללא חיוב בעמלות המרה כלל (משקל ישראלי לדולר אמריקאי). הדבר מפשט ומוזיל דרמטית את צורת השקעה זו תוך שממקסם את התשואה על ידי ביטול עלויות מיותרות.

המוצר של אינטראקטיב ישראל משקף את הנוחות ופוטנציאל הצמיחה של חשבון המייצר חיסכון לטווח ארוך, אך מכוון להשקעות בתעודות סל ומציע אלטרנטיבה משכנעת לשיטות חיסכון מסורתיות. כלומר, אינטראקטיב ישראל מאפשרת השקעה בתעודות סל תוך שהיא מעצבת מחדש את הדרך שבה אנשים ניגשים לחסוך ולהשקיע, תוך התאמה לרצון של המשקיע המודרני לצמיחה ופשטות כאחד. הגישה שלה פונה גם למשקיעים ותיקים וגם לאלה החדשים בשוק, ומציעה דרך פשוטה, יעילה וחסכונית לבנות עושר לאורך זמן. היעדר עמלות המרה משקל לדולר מהווה יתרון משמעותי. מוצר זה לא רק מפשט את תהליך ההשקעה עבור משקיעים אלא גם מבטיח שההון שלהם יהיה מנוצל במלואו לצמיחת ההשקעה, במקום להישחק בעמלות המרת מטבע.

כמה החשבון שלכם היה עושה אם הייתם קונים מדדים לפני 5 שנים? בדקו בעצמכם עם המחשבון שלנו>>

 

תוכלו להשקיע כמה שנוח לכם מידי חודש ולראות את ההשקעה שלכם גדלה לאורך זמן.

ככל שעולם ההשקעות ממשיך להתפתח, תעודות סל הופכות יותר ויותר למרכיב עיקרי בתיקי השקעות. הגישה החדשנית של אינטראקטיב ישראל להשקעות בתעודות סל היא יותר מסתם מוצר פיננסי, זו דרך חדשה לחשוב על חיסכון והשקעה לטווח ארוך. דבר זה מתיישב עם הצורך של המשקיע המודרני בצמיחה, גמישות ופשטות. בין אם אתה או את מחפשים לגוון השקעותיכם, למקד למגזרים ספציפיים או פשוט לחפש כלי השקעה עמיד יותר, תעודות סל מציעות פתרון משכנע. יתרונות אלו, יחד עם הביצועים האיתנים שלהן לאורך השנים, הופכים את תעודות הסל לאופציה אטרקטיבית עבור משקיעים המחפשים צמיחה, גיוון וגמישות. בעידן שבו השווקים הפיננסיים קשורים זה לזה ודינמיים מאי פעם, תעודות סל בולטות כבחירה חכמה לבניית תיק השקעות גמיש ומכוון צמיחה.

מקורות:
פייננשל טיימס
יאהו פיינס
גלובל מרקט אינסייטס
מרקט וואטצ'

*הכותב משמש כעובד בחברת אינטראקטיב שירותי בורסה
בע"מ (להלן: "החברה"). כל האמור והמוצג בכתבה זו ניתן באופן כללי בלבד ואינו מהווה
ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או המלצה כלשהי למסחר בשוק ההון המתחשבים בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם וכן אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך ו/או נכסים
פיננסים מכל סוג, מדדים וכיו"ב. כמו כן, המידע המוצג בכתבה לעיל אינו מהווה תמריץ
ו/או המלצה ו/או ייעוץ לפעול בדרך כלשהי בשוק ההון. על כן, אין לפרש דבר באמור
בכתבה כהמלצה או ייעוץ לביצוע רכישה או מכירה של כל נייר ערך או נכס פיננסי המוצג
בה. הנתונים המוצגים בכתבה אינם מהווים ערובה או מדד כלשהו לתוצאות ותשואות
עתידיות. הניתוח שבוצע לעיל הינו רק על בסיס מידע פומבי ציבורי וללא שיח עם החברות
המוזכרות. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פעילות בשוק ההון דורשת ידע, הבנת סיכונים ומיומנות.
כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.
החברה ו/או הכותב עשויים להחזיק חלק מניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסיים המוזכרים
לעיל.

80.79.6.161
דילוג לתוכן