fbpx
בחרו עמוד

הרצון להרוויח כסף גדול תמיד השפיע על משקיעים להכנס לשוקי המניות ומכשירים פיננסיים אחרים. עם זאת, להרוויח כסף במניות זה לא קל. זה לא רק דורש המון סבלנות ומשמעת, אלא גם מחקר רב והבנה אמיתית של השוק. ברוקרים רציניים יספקו לכם את המחקר הזה בתוך מערכת המסחר שלכם.

אף שטרם התגלתה נוסחה בטוחה שמצליחה ליצור רווחים בשווקי  המניות, הנה כמה כללי זהב אשר אם תקפידו עליהם הם עשויים להגדיל את הסיכויים שלם לקבל תשואה טובה:

  1. כיצד לקבל את ההחלטה במה להשקיע

בין אם אתה מחליט להשקיע במנייה, למכור אותה או להמשיך להחזיק בה, – תמיד וודא שאתה יודע מדוע אתה מקבל את ההחלטה. ערוך מחקר נכון כדי להבטיח שההחלטות שלך יהיו סבירות. על החלטות ההשקעה שלך להיות מונעות לפי נתונים ולא להיות מונעות על ידי רגש.

  1. תשקיע בעסק שאתה מבין

זכור שאתה לא משקיע במניה, אלא בעסק שעומד מאחוריו. כשאתה בוחר להשקיע בחברות, עליך לדעת כיצד הן מרוויחות כסף, מהן נקודות החוזק שלהם ומה הסיכונים העומדים בפניהם. אם לא, אל תשקיע בהן. זה כלל חשוב של המשקיע הידוע וורן באפט. 3. פזר את ההשקעה אחת הדרכים החשובות ביותר לשמירה על הסיכון הכללי של תיק ההשקעות היא פיזור ההשקעות ולגוון אותו הן מבחינת המניות, הן מבחינת הענפים שבהם פועלות החברות והן מבחינת מכשירים פיננסיים אחרים.

  1. תשקיע רק את הכסף שאתה יכול לסכן

למרות שזה לכאורה נראה מפתה להשקיע מעבר לכסף שאתה יכול לסכן מתוך מטרה לצבור רווחים גדולים, אסטרטגיה זו עשוייה גם לגרום להפסדים. ייתכן שלאחר ההשקעה השוק יירד ולא תוכל להחזיק מעמד ותיאלץ למכור את המניות שקנית בהפסד. מאידך, אם השוק יעלה, ייתכן ותצא מהר מידי כי אתה מושקע ביותר מידי כסף.

  1. 5. תזכור שהשוק תנודתי

נתונים הסטוריים מראים שלאורך הרבה שנים שוק המניות נותן תשואות גבוהות בהשוואה לאפיקים סולידיים. מסיבה זו מקובלת האמירה שהשקעה במניות היא לטווח ארוך. בטווח הקצר ייתכנו שינויים גדולים שכוללים עליות וכן ירידות גדולות ומהירות. חשוב לדעת זאת ולא למכור בבהלה כאשר השוק יורד.

  1. קשה לתזמן את השוק

כאמור, השוק תנודתי וקשה לתזמן אותו. צריך שתהיה לך דיעה מהי הערכת השווי הנכונה ורמת המחיר למניה. אך תצפה שהשוק יעריך אותה נכון בשבילך. אי אפשר לחזות מתי מניות בודדות או השוק כולו מגיעים לתחתית או לשיא שלהם ואל תנסה לתזמן נקודות כאלו.

  1. אל תפעל באופן אמוציונלי

אל תקנה או תמכור מניות באופן רגשי, אלא באופן קר ומחושב. אל תתאהב במנייה אם לפי המחקר שערכת הגיע הזמן למכור אותה. אל תרוץ אחרי השוק רק בגלל שהוא עולה וכן אל תמהר למכור רק בגלל שהשוק יורד.

  1. משמעת עצמית

אתה צריך שתהיה לך משמעת עצמית. לאחר שפיתחת אסטרטגיית השקעה וזיהית חברות ששווה להשקיע בהן, דבוק בה. לאחר שהחלטת על מחיר יעד לרווח והפסד ליציאה, היצמד אליו. לאחר שהחלטת על כמה להשקיע, ובאיזו קצב – תפעל לפי זה.

  1. תמשיך להתעדכן

תתייחס למניות שקנית כאל חברות שלך. תמשיך להתעדכן לגביהן, קרא דוחות ומחקרים ובצע שינויים אם צריך.

10 עקוב אחרי הביצועים שלך

רשום את המניות שקנית בגיליון מעקב והשווה את הביצועים שלהם עם מדדי שוק מובילים, מדדים בתעשייה שבחרת וחברות מתחרות. כך תדע לדעת האם לבצע שינויים בתיק שלך ומתי.

*הכותב משמש כעובד בחברת אינטראקטיב שירותי בורסה
בע"מ (להלן: "החברה"). כל האמור והמוצג בכתבה זו ניתן באופן כללי בלבד ואינו מהווה
ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או המלצה כלשהי למסחר בשוק ההון המתחשבים בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם וכן אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך ו/או נכסים
פיננסים מכל סוג, מדדים וכיו"ב. כמו כן, המידע המוצג בכתבה לעיל אינו מהווה תמריץ
ו/או המלצה ו/או ייעוץ לפעול בדרך כלשהי בשוק ההון. על כן, אין לפרש דבר באמור
בכתבה כהמלצה או ייעוץ לביצוע רכישה או מכירה של כל נייר ערך או נכס פיננסי המוצג
בה. הנתונים המוצגים בכתבה אינם מהווים ערובה או מדד כלשהו לתוצאות ותשואות
עתידיות. הניתוח שבוצע לעיל הינו רק על בסיס מידע פומבי ציבורי וללא שיח עם החברות
המוזכרות. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פעילות בשוק ההון דורשת ידע, הבנת סיכונים ומיומנות.
כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.
החברה ו/או הכותב עשויים להחזיק חלק מניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסיים המוזכרים
לעיל.

80.79.6.161
דילוג לתוכן