fbpx
בחרו עמוד

היא מספקת למארינס מערכות לראיית לילה ופועלת במגוון רחב של תחומים, ממטוסים ועד לייזרים, ממערכות מודיעין ותצפית ועד לפסגת הלוחמה האלקטרונית בישראל ובעולם, אלביט מערכות הצליחה להפוך לאחת מזרועות הביטחון הגדולות והדומיננטיות בישראל. החלטנו להסיר את הערפל, על מנת להבין את המהלכים וההתרחשויות מאחורי הקלעים שהפכו את אלביט לידידה הבינלאומית של צבאות העולם הפועלת ברחבי הגלובוס ושווה למעלה מ-6 מיליארד דולר.

את הסיפור של אלביט אתם אמורים להכיר, בכל זאת אנחנו מדברים על אחד מסמלי הביטחון הכי גדולים של המדינה שלנו. בתוך 8 שנים הצליחה מניית אלביט (ESLT) לטפס יותר מ-420%  ממחיר למנייה של כ-30$ לכ-137$.את ההצלחה הזאת ניתן לייחס לכמה שינויים במבנה הארגון, אשר הובילו לצמיחה מתמשכת לאורך השנים. ברבעון האחרון של 2020 החברה דיווחה על הכנסות של כ-1.38 מיליארד דולר, לעומת תחזית של 1.32 מיליארד דולר באותו הרבעון אשתקד, עלייה של כ- 4%, מה שהיכה את תחזיות האנליסטים שעמדו על כ-1.33 מיליארד דולר. 

 

מערכת ראיית לילה של אלביט בשימוש המארינס

 

אלביט במהלך השנים יצרה לעצמה מוניטין של חברת ביטחון שמתנהלת כמו חברת הייטק, זה מתבטא בפעילות התוך ארגונית שלה וגם באסטרטגיית החברה המבוססת בעיקר על חוזים ביטחוניים מול ארגונים ממשלתיים. בחודש שעבר אלביט הודיעה כי חברה הבת שלה בארצות-הברית, אלביט מערכות אמריקה, קיבלה הזמנה בסכום של כ-41 מיליון דולר לאספקת מערכות ראיית לילה וחלקי חילוף שונים עבור חיל הנחתים האמריקאי (מארינס). ההזמנה תבוצע מ-רואנוק, וירג'יניה ותסופק עד מרץ 2022.

עוד אירוע משמעותי שחל בחודש שעבר (אפריל 2021) הוא עסקת הענק הביטחונית בין ישראל ליוון (GTG) בהיקף של 5.4 מיליארד שקל. במסגרת העסקה, משרד הביטחון הישראלי יקים באמצעות אלביט מערכות מרכז בינלאומי לאימוני טיסה עבור חיל האוויר היווני, במודל בית הספר לטיסה של חיל האוויר הישראלי. חשוב לזכור שכ-65% מסך הזמנות החברה נובע מהזמנות מלקוחות בחו״ל ולכן שיתופי הפעולה הללו קריטיים מאוד עבור החברה. יתרה מכך, שיתופי הפעולה הללו משפיעים  באופן ישיר על תעשיית הביטחון הישראלית שנהנית מפעילות כלכלית משגשגת ושימור האינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל, בכך ״תופסת אלביט שני ציפורים במכה אחת״.

הידע שאלביט צברה מהיותה ״יד ימינה״ של משרד הביטחון ומי שאחראית על שיפור היכולות הצבאיות שלנו ושל בעלות בריתנו, משתלמת ובענק. בדוח האחרון שפרסמה בסוף 2020, אמר סמנכ״ל הכספים יוסי גספר: "אנחנו מאוד מרוצים מהתוצאות, בטח לאור מה שקרה עם הקורונה והעובדה שהשנה כולה הייתה תחת איום המגפה". 

 

מערכת Atmos 2000 155mm howitzer artillery system של אלביט מערכות

היכולת של חברות כמו אלביט לתכנן את המודל העסקי בצורה מדויקת שנים קדימה, מאפשרת לחברה לנהל את המשאבים אשר ברשותה בצורה יעילה יותר ולהשקיע את המשאבים הנחוצים בכדי להתרחב בתת תחומים שבהן היא עדיין לא פעילה או לא מספיק דומיננטית. כך למשל רכשה בחודש שעבר את חברת Rokar BAE Systems הירושלמית בכ-31 מיליון דולר, לא כולל מזומן בקופת Rokar. החברה מפתחת מקלטי GPS ומערכות הנחייה ליישומים ביטחוניים. על פי אלביט "הרכישה נועדה לחזק את היכולות של החברה בתחום הדיוק למערכות נשק ביבשה באוויר ובים. טכנולוגיות מתוצרת רוקאר כבר משולבות בחימוש המדויק של אלביט מערכות, המתמחה בתחום החימוש המדויק מזה שנים רבות. פעילות זו התרחבה, עם רכישת תעש מערכות בשנת 2018".

כפי שכבר הבנתם, אסטרטגיית הצמיחה של אלביט מושתת על חדשנות בלתי פוסקת, המאפשרת לגופים ביטחוניים לעמוד באתגרים בינלאומיים ובאותה נשימה לרקום קשרים חדשים עם מדינות מסביב לעולם. היכולת של אלביט לשמר ואף להרחיב את הפעילות שלה מסוף שנות ה-60 ועד עצם היום הזה, מכתירה את האסטרטגיה של אלביט כמעניינת במיוחד.

בדוחות הקרובים של אלביט ביום שלישי לפני פתיחת המסחר, האנליסטים של זאקס צופים כי החברה תדווח על ירידה ברווחיות, עם רווח רבעוני של כ-1.4 דולר למניה, המשקף ירידה של כ-13.5% ביחס לרבעון המקביל. הכנסות החברה לעומת זאת צפויות להסתכם בכ-1.1 מיליארד דולר, עליה של כ-3.3% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. מה הכי מעניין אתכם במניית אלביט? כתבו לנו בתגובות על חוויה שאפשר לספר הקשורה לאלביט!

רפרנסים:
אלביט

 

 

*הכותב משמש כעובד בחברת אינטראקטיב שירותי בורסה
בע"מ (להלן: "החברה"). כל האמור והמוצג בכתבה זו ניתן באופן כללי בלבד ואינו מהווה
ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או המלצה כלשהי למסחר בשוק ההון המתחשבים בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם וכן אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך ו/או נכסים
פיננסים מכל סוג, מדדים וכיו"ב. כמו כן, המידע המוצג בכתבה לעיל אינו מהווה תמריץ
ו/או המלצה ו/או ייעוץ לפעול בדרך כלשהי בשוק ההון. על כן, אין לפרש דבר באמור
בכתבה כהמלצה או ייעוץ לביצוע רכישה או מכירה של כל נייר ערך או נכס פיננסי המוצג
בה. הנתונים המוצגים בכתבה אינם מהווים ערובה או מדד כלשהו לתוצאות ותשואות
עתידיות. הניתוח שבוצע לעיל הינו רק על בסיס מידע פומבי ציבורי וללא שיח עם החברות
המוזכרות. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים
ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פעילות בשוק ההון דורשת ידע, הבנת סיכונים ומיומנות.
כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.
החברה ו/או הכותב עשויים להחזיק חלק מניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסיים המוזכרים
לעיל.

80.79.6.161
דילוג לתוכן