כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

סקירה שבועית של שוק ההון העולמי על כל מה שחדש ועל כל מה שחם. כנסו להתעדכן.

סקירת שוק

מאת :ניר קרטיס וחן דרסינובר

 

מדדים מובילים בעולם

 

 

מחיר

שינוי שבוע

ארה"ב

S&P

2,051.82

1.60%

NASDAQ

4,757.88

2.66%

DIA

17,672.60

0.92%

אג"ח ממשלת ארה"ב

US 10YR BOND

1.82%

-0.16%

אירופה

DAX

 €          10,649.58

3.98%

Euro STX 50

 €            3,382.55

5.02%

FTSE

 £            6,832.83

3.23%

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

 

תוכנית ה ECB

ה EBC סיפק את הסחורה ואפילו יותר ממה שציפו. לפני שבוע היו ציפיות לתוכנית בהיקף של 500-600 מיליארד אירו, בפועל התוכנית תהיה גדולה הרבה יותר ותסתכם בלפחות כ- 1.1 מיליארד אירו עד חודש ספטמבר 2016.

דראגי סיפק לשווקים סוכריה נוספת, כאשר ציין כי התוכנית צפויה להימשך היה והאינפלציה לא תחזור לרמה ש 2%. מדובר ביעד שנראה אופטימי מאוד, כאשר תחזית ה-ECB  הינה ליעד אינפלציוני של 1.3% בלבד בשנת 2016.

כלומר, בדומה ל QE האחרון בארה"ב, נראה כי התוכנית צפויה להימשך עד שה ECB יחליט לסגת ממנה.

מריו דרגי

 

השפעת תוכנית ה QE

על סמך ניסיון העבר של תוכניות ה QE בארה"ב, ניתן לסמן מספר כיוונים בהתייחס להשפעת התוכנית על אפיקי ההשקעה שונים:

 

  • ההרחבות הכמותיות הטיבו עם נכסי הסיכון, כגון אפיק האג"ח הקונצרני והמניות. בראייה סקטוריאלית, תוכניות ההרחבה הכמותית הטיבו בעיקר עם מניות ואג"חי הבנקים – סקטור שמסורתית הינו בין הראשונים שנהנה משיפור בצמיחה ובנתונים הכלכליים.
  • מטבע המדינה המבצעת הקלה כמותית בדרך כלל ממשיך להיחלש  בעת ביצוע QE. זאת, לאור הדפסת כספים של הבנק המרכזי שמחליש את שערו מול יתר המטבעות בעולם. נציין בהקשר זה את ההיחלשות הדרמטית של הדולר מול היורו ויתר המטבעות בעת ביצוע תוכניות ההרחבה הכמותית (QE1, QE2, QE3). כעת, לאחר הכרזת תוכנית ההרחבה הכמותית באירופה האירו צפוי להמשיך במגמת הפיחות.

 

 

בהתחשב בשיפור מסוים שחל בכלכלה האירופאית ובצעדי ה ECB לשוק המניות באירופה יש סיכוי טוב להשיג תשואה עודפת על פני השוק האמריקאי במונחי מטבע מקומי.

אנו ממליצים על הגדלת חשיפה לשוק המניות האירופי, תוך נטרול חשיפה מטבעית.

 

מצורף גרף המתאר את תגובת השוק בארה"ב לאחר הכרזת ה QE הראשונה אי שם בשלהי 2009.

האם השוק האירופאי יגיב כך ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עונת הדוחות ממשיכה

עונת הדוחות נכון לעת זו לא מספקת נחת למשקיעים. הבנקים היו הראשונים שאכזבו את ופספסו את התחזיות בשבוע שעבר, ולאחריהן חברות הענק IBM ומקדונלד'ס שלא עמדו בציפיות ואיבדו גובה במסחר בנסד"ק וסגרו את השבוע ללא שינוי. (למרות העליות שנרשמו בארה"ב עקב ההרחבה הכמותית).

השבוע מחממים מנועים וממשיכים עם פרסום הדוחות של ענקיות האינטרנט והטכנולוגיה, חלק קטן מהחברות המדווחות הם: T, YHOO, AAPL, FB, BABA, WDC, MMM, LVS, CL

המשקיעים ממתינים בדריכות לדוחות של ענקית הטכנולוגיה וסלולר אפל, לדברי מחלקת המחקר וההשקעות של ZACKS, המבוסס על 18 תחזיות אנליסטים, קונסנסוס תחזיות לרבעון הוא 2.58$ רווח למניה, כאשר הדיווח ברבעון המקביל בשנה שעברה היה 2.07$ רווח למניה (EPS).

 

 

 

 

בחירות ביוון

האופטימיות הגדולה שנחזתה בשווקים בשבוע שעבר בעקבות תוכנית ההרחבה הכמותית של ה-ECB צפויה לעמוד למבחן בשבוע הנוכחי, עת מתקיימות היום הבחירות הגורליות לפרלמנט היווני. 9.8 מיליון יוונים בעלי זכות בחירה צפויים להכריע האם יוון עומדת לצאת מגוש האירו ולשוב אל ימי הדראכמה במאה הקודמת.

הסקרים שנערכים טרם בחירות מנבאים כי ראש מפלגת השמאל הקיצוני סירזה, אלקסיס ציפראס, צפוי לזכות במספר המושבים הגבוה ביותר בפרלמנט ולהחליף את רוה"מ המכהן אנטוניס סמאראס ממפלגת הדמוקרטיה החדשה השמרנית. ציפראס התבטא בעבר בחריפות נגד תוכנית הסיוע שגיבשה ה"טרויקה" (ה-ECB וקרן המטבע) ליוון והביע תרעומת על צעדי הצנע שנדרשת ממשלת יוון לבצע בתמורה לקבלת הסיוע. נציין כי ניצחון בלבד אינו מספיק לסירזה והיא נדרשת להקים קואליציה עם מפלגות אחרות, שרובן מתנגדות למצע הקיצוני והינן בנות ברית של המפלגה הדמוקרטית החדשה, ולכן הסיטואציה הינה מאתגרת ביותר שם ולא נופתע כלל אם בעלי זכות הבחירה היוונים יילכו לבחירות נוספות בקרוב.

הבחירות הן קריטיות לשווקים הגלובליים ובייחוד לכלכלות דרום אירופה החלשות באופן יחסי – איטליה, ספרד ופורטוגל. עליית ציפראס לשלטון ביוון צפויה בתרחיש מסוים להוביל לתסיסה באותן מדינות PIGS לשעבר כנגד תוכניות הצנע ולהעמיד בסכנה את איחוד גוש האירו.

 

 

 

 

אודות די.בי.אם

 

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

 

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.