כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : ניר קרטיס וחן דרסינובר

 

סקירת חו"ל

 

 

  מחיר שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,055.47$

% 3.03

NASDAQ 4,744.40$

% 2.36

DIA 17,824.29$

% 3.84

אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND %  1.93

 

אירופה
DAX  €10,846.39 

% 1.42

Euro STX 50 3,398.16 €

% 1.39

FTSE 6,853.44 £

% 1.54

 

 

 

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

יוון ממשיכה לספק כותרות

שבועיים חלפו מאז שאלכסיס ציפראס זכה לרוב בבחירות ביוון, וכבר פורום שרי האוצר באיחוד האירופי הציבו אולטימטום אשר מחייב את האחרונה להגיש תוכנית כלכלית המבוססת על רפורמות מבניות. נציין כי האולטימטום הינו עד יום רביעי ה- 11.2.15

http://www.independent.co.uk/incoming/article9995262.ece/alternates/w620/alexis%20tsipras%20red.JPGעד ה -16.2.15, יום שני הבא. כאשר תוכנית הרפורמות הנוכחית מסתיימת ב 28.2.15 במידה ולא יהיו פשרות, ליוון לא תהיה כל גישה למקורות מימון חיצוניים, ובכך עשויה להדרדר למצב של פשיטת רגל.

 

אם זה לא מספיק, ביום שישי סוכנות הדירוג S&P הורידה את דירוג החוב של יוון לדירוג של "B-" עם תחזית דירוג שלילית וזאת לאחר שהייתה עד כה בדירוג "B". 

 

השבוע הקרוב הינו הקריטי ביותר עבור יוון שכבר היום מתחילה בדיונים בפרלמנט לקראת מפגש שרי האוצר ביום רביעי בבריסל, תחזיקו חזק. (!)

 

 

 

 

 

נפט

 

השבוע החולף היה לא פשוט עבור הסוחרים בזהב השחור. במהלך השבוע הסחורה הייתה מאוד תנודתית וביצעה תנודות של 5-10% בגרף תוך יומי.

בסופו של השבוע הנפט WTI סגר בעליה של כ-10% לרמה של 51.7 דולר לחבית. הנפט ביצע מהלך עליות מרשים של כ-19% מהשפל השנתי שנרשם רק לפני כשבועיים.

(ראה גרף 1 – חוזה CL מרץ 2015).

הסיבה לעליית מחירי הנפט נעוצה בהערכות של אנליסטים כי ישנה נפילה חדה במספר האסדות קידוח בארה"ב והדבר עלול להוביל לירידה בתפוקת הנפט.

מחירי הנפט העולים דחפו את המדדים בארה"ב לסיים שבוע חיובי, זאת למרות אי הוודאות שנרשמת עדיין בגזרה היוונית.

ניתן לראות בגרף כי מחיר הנפט מייצר מבנה מחירים עולה שלהערכתנו עלול להישמר ולהמשיך לתמוך בשווקים, יש לשים לב כי בתקופה הקרובה יש צפי לתנודתיות רבה.

 

גרף 1

 

 

 

 

 

 

 

ארה"ב

 

מאקרו

השוק האמריקאי ממשיך להפגין חוזקה מול המדדים המובילים בעולם וסיים את השבוע החולף בעליה של כ- 3% במדדים השונים.

הסיבה לעליות היתה בין היתר שלל נתוני מקרו פורסמו בשבוע החולף ודחפו את המדדים מעלה. נציין בהקשר זה את דוח התעסוקה (שפורסם ביום שישי) שמראה על התחזקות המשק האמריקאי בכ- 257 אלף משרות, ובמשך 19 חודשים ברציפות צמח שוק התעסוקה האמריקאי ביותר מ-200 משרות בחודש (!)

האבטלה עלתה במעט 5.7% לעומת צפי של 5.6% עם זאת הייתה עליה בשיעור ההשתתפות המראה על רצון גדול של האמריקאים לחזור לשוק העבודה.

בנוסף, לאחר פרסום דוח התעסוקה, הציפיות להעלאת ריבית קרובה הראו את אותותיה ודחפו את תשואות האג"ח האמריקאיות מעלה – תשואת ה BOND 10 עלתה ל 1.93%, עליה של כ 16% משבוע שעבר. (ראה גרף 2)

 

 

 

גרף 2

 

 

 

 

דוחות Q4
השבוע היו חברות רבות אשר דיווחו את דוחותיהם לשנת 2014 וביניהם TWTR,LNKD , DIS, DATA, GILD, GPRO , נדגיש את הרשתות החברתיות, לינקדאין שקפצה ב-12% לאחר שהרשת החברתית העסקית סיפקה אמש תחזית רווח גבוה מהצפוי לשנת  2015 וטוויטר שזינקה ב-15% כאשר מדווחת לאחר סגירת המסחר ביום חמישי על תוצאות כספיות רבעוניות שעלו על תחזיות האנליסטים.
עוד נציין את מניית דיסני עלתה 10% השבוע אחרי דוחות מצוינים, ובכך נסחרת בשיא כל הזמנים.
לעומת זאת חברת גו-פרו נפלה ב-10% לאחר שיצרנית מצלמות האקסטרים סיפקה תחזית רווח נמוכה מתחזיות האנליסטים לרבעון הנוכחי.

השבוע ממשיכים עם דיווחים של חברות ענק כגון, KO, CSCO, PEP, AIG ועוד..

חברות נוספות אשר מפרסמות דוחות השבוע MBLY, GRPN, LOCK, NVDA, L, NU ועלולות לרשום תנודה חדה לאחר פרסום הדוחות כאמור, לא לבעלי לב חלש(!)

 

לחץ כאן לרשימת הדוחות המלאה לשבוע.

 

 

אודות די.בי.אם

 

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

 

http://static.wixstatic.com/media/fb4ebe_8dd1f72497534ecbbbaead279e9b92d4.png_srz_p_560_141_75_22_0.50_1.20_0.00_png_srz

 

 

 

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

 

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.