כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : אבי חשואל, מחלקת מסחר BeTrader

 

סקירת שוק חו"ל 30.08.15

 

 

  

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

 

 

סיכום מדדים שבועי

השבוע הטלטלה העזה בשווקים נמשכה כאשר ביום שני שעבר המדדים עוד המשיכו את הצניחה הקשה בעקבות סין , בהמשך השבוע הממשלה הסינית נקטה באמצעים משמעותיים כגון  הורדת הריבית על היואן ל-4.6% , הפחתת יחס הרזרבות בחצי אחוז ,מה שגורם להגדלת כמות הכסף בשווקים . וכמו כן הממשל הסיני החל לקנות מניות בשוק בכמות אדירות בהיקפי מיליארדים . ודווח עוד בסוף השבוע על אפשרות שקרנות הפנסיה בסין יקנו מניות בשווי 313 מיליארד דולר כאשר הוסרה הגבלת ההשקעות לקרנות הפנסיה ( עד כה אסור היה לקרנות להשקיע ולו 1% בחשיפה מנייתית). כל הצעדים הללו גרמו לרגיעה בשווקים כאשר סיימנו את השבוע במדדים חיובים באירופה ובארה"ב.

בסוף השבוע סטנלי פישר נאם בג'קסון הול ובדבריו אמר שאין מן הנמנע שהריבית במשק האמריקאי תעלה כבר בספטמבר ללא צורך לחכות לאינפלציה בטווחי 2% . בעצם אמירה זו נותנת אור ירוק להעלאת הריבית ומקטינה את אי הוודאות בדבר מועד העלאת הריבית . פישר מנמק את ההחלטה בכך שפד מאמין שהאינפלציה תמשיך לעלות למרות העלאת הריבית .

 

S&P500  

שימו לב לתמיכה האדירה של הקונים שהגיעו השבוע ודחפו את מדד ה-500 חברות 8.5% מעלה מהשפל שהיה בשבוע שעבר .

 

 

 

מדד ה- VIX

מדד הויקס רשם השבוע תשואה של 195%  כאשר הגיע לרמות ה-50 , וסיים את השבוע במחיר 26.05 שמשקף עדיין רמות פניקה בשווקים .

 

 

 

 

אירופה

המדדים באירופה גם כן הושפעו באופן חזק מסין כאשר המדד הגרמני ספג את הפניקה באופן הכי משמעותי וזאת מכיוון שמרבית המניות בממד הדקס 30 הם יצואניות כבדות לשוק הסיני  וכל חדשות רעות מסין משפיעות באופן משמעותי על המדד . גם המדד הגרמני התאושש בשבוע כאשר הוא טיפס 10.16% מנקודת השפל במחיר 9340 וחזר להיסחר מעל רמת המחירים של 10,000 נקודות .

 

DAX

 

 

 

 

סין

מדד שנחאי ממשיך את קריסתו מהשיא שנרשם בחודש יוני ברמת ה-5400 נקודות והוא כבר מתקן 38% מטה ,כאשר גם רמת התמיכה של הממשלה הסינית ב-3,500 נקודות מדד נפרצה מטה ורק רמת התמיכה ב-3,000 נקודות מדד תמכה במדד כאשר משם הגיעו הקונים

 

מדד שנגחאי – COMPOSITE

 

 

 

 

צפי לשבוע הקרוב

ביום שני אנו מתחילים עם נתוני מאקרו חשובים במיוחד כאשר בשעה 12:00 יפורסם מדד המחירים בגוש היורו כאשר הצפי הוא לעלייה של 0.1% במדד , יש לזכור שאנו בשלבי הרחבה כמותית של הבנק האירופי אשר מנסה לדחוף את האינפלציה לרמות הנורמליות , עלייה מעל הצפי ידחוף את המדדים באירופה כלפי מעלה.

בשעה 4:00 לפנות בוקר ביום שלישי יפורסם מדד מנהלי הרכש בסין אשר מודד את פעילות מגזר הייצור בסין , מיותר לציין שנתון מתחת לצפי יגרום לאכזבה אצל המשקיעים בסין אשר ייצור עוד טריגר לתחושה של האטה כלכלית בסין.

בשעה 10:55 יפורסם אותו נתון בכלכלה הגדולה באירופה (גרמניה)

בשעה 17:00 יפורסם מדד ISM  במגזר הייצור , כאשר הצפי הוא לעלייה חדה מאוד בייצור

ביום שישי  15:30 גולת הכותרת והנתון החשוב ביותר שייתן משקל רב לשאלת מתי תהיה העלאת הריבית במשק האמריקאי , הינו מדד התעסוקה לחודש אוגוסט , כאשר הצפי הוא לתוספת של 220 אלף משרות חדשות לשוק וצפי לירידה באבטלה ל-5.2% .

 

 

 

 

 

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.
העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.