כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : ניר קרטיס וחן דרסינובר אנליסטים בבית השקעות די.בי.אם.

 

סקירת חו"ל

 

 

  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,061.02

% 2.23-

NASDAQ 4,891.22

% 2.69-

DIA 17,712.66

% 2.29-

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND %  1.95

% 0.93

אירופה
DAX 11,868.33 

% 1.42-

Euro STX 50 3,679.03

% 1.26-

FTSE 6,855.02

% 2.39-

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

מאקרו ארה"ב

בורסות וול סטריט סגרו שבוע במגמה חיובית (ביום שישי), אולם השלימו את השבוע הגרוע ביותר זה חודשיים. מניות הטכנולוגיה הובילו יום שישי את העליות.

בסיכום שבועי ירדו המדדים המובילים בכ-2.2% - הירידה השבועית החדה ביותר זה חודשיים.

מתחילת השנה ה - S&P500 עבר לתשואה אפסית ומדד הדאו ג'ונס כבר בתחום השלילי עם ירידה של 0.62%, המדד היחיד שעדיין נסחר בתשואה חיובית מתחילת השנה זהו הנאסד"ק 100 תשואה מתחילת שנה 3.28%

 

גרף של המדדים המובילים מתחילת השנה.

 

צמיחה מתונה מהצפוי בארה"ב

התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צמח ב-2.2% ברבעון הרביעי של 2014.

תחזית הכלכלנים הייתה לצמיחה חדה יותר של 2.4% בכלכלה הגדולה בעולם, לעומת נתונים ראשוניים שהצביעו על צמיחה של 2.2%. שיעור הצמיחה ברבעון הרביעי מסמן האטה חדה לעומת זינוק של 5% בתוצר ברבעון השלישי. היבוא והצריכה הפרטית, במיוחד בתחום שירותי הבריאות, צמחו בשיעור חד יותר מההערכות הראשוניות, אולם השפעתן קוזזה על ידי ירידה בהוצאות החברות על הגדלת מלאים.

 

מניות במרכז

אינטל זינקה ב-7% עקב דיווח על רכישתה הגדולה מעולם

ענקית השבבים האמריקאית אינטל מנהלת מגעים לרכישת יצרנית השבבים אלטרה (Altera)  בעסקה שעשויה להיות הרכישה הגדולה מעולם של אינטל, דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל". תנאי העסקה המתגבשת ועיתוי סגירתה לא נמסרו, ויתכן כי המגעים לא יבשילו בסופו של דבר לכדי הסכם. מניית אינטל קפצה ב-6.5% בוול סטריט בעקבות הדיווח, מניית אלטרה זינקה ב-25.5% בעקבות אותו דיווח.

מניית סנדיסק השלימה ירידה של 25%

מניית סנדיסק צללה ב-25% לאחר שביום ג' האחרון יצרנית שבבי המובייל הורידה את תחזית המכירות לרבעון הנוכחי.

בעקבות כך, מניות הטכנולוגיה כולן גררו את בורסות ארה"ב לירידות ומדד נאסד"ק רשם את הנפילה היומית החדה ביותר זה 11 חודשים (הנסד"ק ירד 2.5%), לאחר שאנליסטים הזהירו מפני האטה במכירות השבבים.

קראפט נסקה ב-43%

מניית יצרנית המזון קראפט זינקה ב-35% לאחר ההודעה (יום ג') כי תירכש על ידי ברקשייר התאוויי ו- G3 ותמוזג עם יצרנית הקטשופ היינץ. המניה עוד עלתה יומיים לאחר מכן ב 2% ו 5% בהתאמה וסגרה שבוע חלומי למשקיעים עם תשואה של 43%.

 

אירופה

השבוע גם בורסות אירופה השלימו את הירידה השבועית החדה ביותר השנה, לאחר שבעה שבועות רצופים של עליות.

מדד הדאקס הגרמני נחלש בכ- 1.42% ומדד ה- 50Euro נסוג ב- 1.26%

כל זאת בצל הפצצות חיל האוויר הסעודי בתימן שהגבירו את החששות מפני שיבושים באספקת הנפט מהמזרח התיכון.

בנוסף היה זה השבוע שבו הודיעו על התרסקות המטוס הגרמני בצרפת - מטוס אייר בוס A320 של "ג'רמן ווינגס" של חברת לופטהנזה שהיה בדרכו מברצלונה לדיסלדורף התרסק באזור האלפים שבדרום צרפת. על המטוס היו 144 נוסעים ועוד שישה אנשי צוות וההערכה היא כי איש לא שרד.

קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל כינתה את האירוע כשוק שהכניס את גרמניה, צרפת וספרד ל"אבל כבד"

 

יוון

השבוע יוון הודיע כי עלול להיגמר לה הכסף עד ה-20 באפריל אם לא תבטיח את המשך קבלת הסיוע. לאחר מגעים עם מנהיגי האיחוד האירופי בשבוע האחרון, אמרה ממשלת יוון כי תציג בפניהן ביום שני חבילת רפורמות בתקווה כי אלה יספיקו לקבלת הסיוע ולמניעת חדלות פירעון.

עם זאת, הבנק המרכזי של אירופה הורה לבנקים הגדולים באירופה להימנע מהגדלת חשיפתם לאג"ח ממשלתיות של יוון, כך דיווח אתר הפיננסים מרקטווץ'. הצעד מגביר את הלחץ על ממשלת יוון להגיע להסכם עם הנושים הבינלאומיים כדי שתוכל להמשיך ולקבל את כספי החילוץ.

 

נפט

מחיר חבית הנפט עבר טלטלה השבוע לאחר שהחותים התקרבו להשלמת ההפיכה בתימן, מדינות המפרץ הפרסי, בהובלת סעודיה, החלו להפציץ מוקדי כוח של המורדים בתימן והגבירו בכך את החששות משיבושים באספקת הנפט מהמזרח התיכון.

תפוקת הנפט של תימן מזערית אך השפעתה על מגזר הנפט עצומה בשל מיקומה האסטרטגי כאשר תימן שולטת בבאב אל-מנדב, נקודה צרה בה עוברות ספינות מהמפרץ הפרסי בדרך לתעלת סואץ ומשם לעולם.

המספרים מספרים - שהנפט ביצע השבוע מהלך של כ – 9% ביומיים אל אזור 52$ לחבית אך ביום שישי נסוג לאחור ותיקן ב- 5% חזרה למחיר 48.45$ לחבית, החוזים על הנפט הגולמי למסירה במאי עלו בסיכום שבועי ב 4.90% (ראה גרף)

 

גרף יומי - נפט חוזה עתידי מאי 2015

 

 

 

 

 

 

 

אודות די.בי.אם

 

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.