כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : ניר קרטיס וחן דרסינובר אנליסטים בבית השקעות די.בי.אם.

 

סקירת חו"ל

 

 

  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,102.06

% 1.70

NASDAQ 4,995.98

% 2.23

DIA 18,057.65

% 1.66

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND %  1.95

% 2.68

אירופה
DAX 12,374.73 

% 3.40

Euro STX 50 3,816.76

% 2.73

FTSE 7,089.77

% 3.75

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

מאקרו ארה"ב

בורסות וול סטריט סגרו במגמה חיובית את שבוע המסחר החולף בדרכן לעלייה דו-שבועית ראשונה מזה חודשיים, מדד הדאו ג'ונס ומדד ה- S&P 500 עלו בסיכום שבועי ב-1.7%, כאשר אלו חזרו אל מעל לרמה הפסיכולוגית של 18,000 ו 2100 בהתאמה. מדד הנאסד"ק הגדיל וסיים את השבוע בעלייה של 2.2% וננעל בשער 4996, ממש קרוב לרמת ה 5000 נקודות, המדד השלים בכך שבועיים רצופים של עליות - לראשונה זה כמעט חודשיים.

 

גרף 1-  המדדים המובילים מתחילת השנה.

 

תביעות האבטלה בארה"ב בשפל של 15 שנים המספר השבועי הממוצע של תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בחודש החולף לרמתו הנמוכה זה כמעט 15 שנים. מספר התביעות הממוצע בארבעה השבועות האחרונים ירד לרמה של 282,250 - המספר הנמוך ביותר מאז יוני 2000 - מסר היום משרד העבודה האמריקאי. מספר התביעות בשבוע שעבר טיפס ב-14 אלף ל-281 אלף (ראה גרף 2) - מעט פחות מתחזית הכלכלנים ל-285 אלף תביעות.

 

גרף 2 – מספר תביעות אבטלה בארה"ב מ 2008-2015

במקביל, שוק התעסוקה האמריקאי רשם בשבוע החולף ציון דרך נוסף בהתאוששות המואצת שלו, כשמספר הצעות העבודה בפברואר עלה לרמה הגבוהה זה 14 שנה. סך המשרות החדשות שהוצעו טיפס ל-5.13 מיליון לעומת 4.97 מיליון בינואר, לפי נתוני משרד העבודה של ארה"ב. על כל משרה שמוצעת במשק האמריקאי יש כיום 1.69 מובטלים. מספר המתפטרים - נתון המעיד על ביטחון העובדים - ירד קלות ל-1.9% לעומת 2% בחודש הראשון של 2015.

למרות ההתאוששות של המשק האמריקני בכל הקשור לתחום התעסוקה בכירי הבנק הפדרלי היו חלוקים בדעותיהם לגבי האם יש הצדקה להתחיל להעלות את הריבית בארה"ב בחודש יוני, לפי פרוטוקול ישיבתה האחרונה של ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי בארה"ב שנערכה ב-17 וב-18 מארס, ואשר פורסם ביום חמישי שעבר, "מספר משתתפים גרסו כי הנתונים והתחזית הכלכליים צפויים להצדיק את תחילתה של הנורמליזציה בישיבה של יוני", נכתב בפרוטוקול.

 

 

 

 

 

 

עונת הדוחות 2015 Q1 יוצאת לדרך..

עונת הדוחות הקרובה צריכה להיות מעניינת במיוחד כאשר אומדני הרווח לרבעון הנוכחי ירדו חדות, על ידי אנליסטים רבים, עקב צפי לשחיקה ברווחיות החברות או כמו שהכלכלנים שקוראים לזה "מיתון ברווחים". ("earnings recession")

הסיבה למיתון ברווחי החברות נגרם בעיקר עקב עליית שער הדולר וירידה במחירי האנרגיה בעולם, עם זאת, לא כל הענפים עומדים בפני שחיקה זו.

הרי אחת הסיבות הגדולות ביותר לירידה בהערכות הינה הצניחה במחירי הנפט ואלה הם חדשות רעות למשק האנרגיה אבל חדשות טובות בין היתר עבור מניות תחבורה וקמעונאים.

 

יתר על כן, הדולר החזק יצר רוח נגדית משמעותית עבור חברות רב-לאומיות. אבל לא כל החברות יש חשיפה משמעותית בחו"ל. חברות שירותים ותקשורת, למשל, אינן עוסקים כלל על הדולר.

 

אז בזמן שהתמונה נראית עגומה לגבי רווחיות החברות בשלב זה, אני בטוח שלא יהיו הרבה הפתעות בעונת הדוחות הנוכחית.

הממוצע לעונת דוחות הוא סביב 67% מחברות מדד ה- 500 S&P שיספקו הפתעה חיובית בנושא הרווחים ואני לא רואה שום סיבה למה שזה לא יקרה גם ברבעון זה, פשוט בתחומים המוזכרים לעיל.

 

עונת הדוחות כבר החלה באופן מסורתי בדווח של אלקואה (AA) בשבוע החולף ואכזבה מעט את המשקיעים, המניה נסוגה ב-3% לאחר שענקית האלומיניום האמריקאית דיווחה על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים, אולם החמיצה את התחזיות בשורה העליונה.

 

 

מניות במרכז

ג'נרל אלקטריק מוכרת

מניית ג'נרל אלקטריק (GE) קפצה בקרוב ל-11% לאחר שהחברה הודיעה כי תמכור את מרבית פעילותה של זרוע השירותים הפיננסים GE קפיטל, כולל הסכם למכירת החלק הארי של תיק השקעות הנדל"ן שלה תמורת 26.5 מיליארד דולר.

 

בזינגה המנכ"ל מתפטר

מניית זינגה נסוגה השבוע ביותר מ-10% לאחר שיצרנית משחקי המחשב הודיעה שבוע שעבר במפתיע כי מנכ"ל החברה דון מאטריק התפטר, ויוחלף על ידי מייסד החברה מארק פינקוס.

 

לינקדאין טסה מעל 7%

הרשת החברתית העסקית לינקדאין הודיעה על רכישת חברת ההכשרה המקצועית המקוונת  Lynda.com בעסקת מזומן ומניות בשווי של כ-1.5 מיליארד דולר - הרכישה הגדולה ביותר בתולדות לינקדאין, Lynda, אשר נוסדה בשנת 1995 על ידי לינדה וויינמן וברוס הווין, מציעה קורסים בעסקים, לימוד וכישורים יצירתיים לאנשים פרטיים כמו גם לארגוני חינוך, ממשל ועסקים במספר שפות.

 

אחת משלנו – פריגו

יצרנית התרופות הגנריות מיילן, מתחרתה העיקשת ביותר של טבע בשוק הגנרי בארה"ב,הגישה הצעת רכש בסך 28.9 מיליארד דולר לחברת התרופות פריגו. הצעת הרכש היא לפי מחיר של 205 דולר למניית פריגו - פרמיה של 24.5% על מחיר הסגירה של פריגו ביום שלישי. מניית מיילן קפצה ב-13% בוול סטריט ומניית פריגו נוסקה ב-29%.

 

 

 

 

 

 

אודות די.בי.אם

 

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.