כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : ניר קרטיס וחן דרסינובר אנליסטים בבית השקעות די.בי.אם.

 

סקירת חו"ל

 

 

  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,102.06

% 1.70

NASDAQ 4,995.98

% 2.23

DIA 18,057.65

% 1.66

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND %  1.95

% 2.68

אירופה
DAX 12,374.73 

% 3.40

Euro STX 50 3,816.76

% 2.73

FTSE 7,089.77

% 3.75

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

מאקרו ארה"ב

בורסות וול סטריט סגרו במגמה חיובית את שבוע המסחר החולף בדרכן לעלייה דו-שבועית ראשונה מזה חודשיים, מדד הדאו ג'ונס ומדד ה- S&P 500 עלו בסיכום שבועי ב-1.7%, כאשר אלו חזרו אל מעל לרמה הפסיכולוגית של 18,000 ו 2100 בהתאמה. מדד הנאסד"ק הגדיל וסיים את השבוע בעלייה של 2.2% וננעל בשער 4996, ממש קרוב לרמת ה 5000 נקודות, המדד השלים בכך שבועיים רצופים של עליות - לראשונה זה כמעט חודשיים.

 

גרף 1-  המדדים המובילים מתחילת השנה.

 

תביעות האבטלה בארה"ב בשפל של 15 שנים המספר השבועי הממוצע של תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בחודש החולף לרמתו הנמוכה זה כמעט 15 שנים. מספר התביעות הממוצע בארבעה השבועות האחרונים ירד לרמה של 282,250 - המספר הנמוך ביותר מאז יוני 2000 - מסר היום משרד העבודה האמריקאי. מספר התביעות בשבוע שעבר טיפס ב-14 אלף ל-281 אלף (ראה גרף 2) - מעט פחות מתחזית הכלכלנים ל-285 אלף תביעות.

 

גרף 2 – מספר תביעות אבטלה בארה"ב מ 2008-2015

במקביל, שוק התעסוקה האמריקאי רשם בשבוע החולף ציון דרך נוסף בהתאוששות המואצת שלו, כשמספר הצעות העבודה בפברואר עלה לרמה הגבוהה זה 14 שנה. סך המשרות החדשות שהוצעו טיפס ל-5.13 מיליון לעומת 4.97 מיליון בינואר, לפי נתוני משרד העבודה של ארה"ב. על כל משרה שמוצעת במשק האמריקאי יש כיום 1.69 מובטלים. מספר המתפטרים - נתון המעיד על ביטחון העובדים - ירד קלות ל-1.9% לעומת 2% בחודש הראשון של 2015.

למרות ההתאוששות של המשק האמריקני בכל הקשור לתחום התעסוקה בכירי הבנק הפדרלי היו חלוקים בדעותיהם לגבי האם יש הצדקה להתחיל להעלות את הריבית בארה"ב בחודש יוני, לפי פרוטוקול ישיבתה האחרונה של ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי בארה"ב שנערכה ב-17 וב-18 מארס, ואשר פורסם ביום חמישי שעבר, "מספר משתתפים גרסו כי הנתונים והתחזית הכלכליים צפויים להצדיק את תחילתה של הנורמליזציה בישיבה של יוני", נכתב בפרוטוקול.

 

 

 

 

 

 

עונת הדוחות 2015 Q1 יוצאת לדרך..

עונת הדוחות הקרובה צריכה להיות מעניינת במיוחד כאשר אומדני הרווח לרבעון הנוכחי ירדו חדות, על ידי אנליסטים רבים, עקב צפי לשחיקה ברווחיות החברות או כמו שהכלכלנים שקוראים לזה "מיתון ברווחים". ("earnings recession")

הסיבה למיתון ברווחי החברות נגרם בעיקר עקב עליית שער הדולר וירידה במחירי האנרגיה בעולם, עם זאת, לא כל הענפים עומדים בפני שחיקה זו.

הרי אחת הסיבות הגדולות ביותר לירידה בהערכות הינה הצניחה במחירי הנפט ואלה הם חדשות רעות למשק האנרגיה אבל חדשות טובות בין היתר עבור מניות תחבורה וקמעונאים.

 

יתר על כן, הדולר החזק יצר רוח נגדית משמעותית עבור חברות רב-לאומיות. אבל לא כל החברות יש חשיפה משמעותית בחו"ל. חברות שירותים ותקשורת, למשל, אינן עוסקים כלל על הדולר.

 

אז בזמן שהתמונה נראית עגומה לגבי רווחיות החברות בשלב זה, אני בטוח שלא יהיו הרבה הפתעות בעונת הדוחות הנוכחית.

הממוצע לעונת דוחות הוא סביב 67% מחברות מדד ה- 500 S&P שיספקו הפתעה חיובית בנושא הרווחים ואני לא רואה שום סיבה למה שזה לא יקרה גם ברבעון זה, פשוט בתחומים המוזכרים לעיל.

 

עונת הדוחות כבר החלה באופן מסורתי בדווח של אלקואה (AA) בשבוע החולף ואכזבה מעט את המשקיעים, המניה נסוגה ב-3% לאחר שענקית האלומיניום האמריקאית דיווחה על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים, אולם החמיצה את התחזיות בשורה העליונה.

 

 

מניות במרכז

ג'נרל אלקטריק מוכרת

מניית ג'נרל אלקטריק (GE) קפצה בקרוב ל-11% לאחר שהחברה הודיעה כי תמכור את מרבית פעילותה של זרוע השירותים הפיננסים GE קפיטל, כולל הסכם למכירת החלק הארי של תיק השקעות הנדל"ן שלה תמורת 26.5 מיליארד דולר.

 

בזינגה המנכ"ל מתפטר

מניית זינגה נסוגה השבוע ביותר מ-10% לאחר שיצרנית משחקי המחשב הודיעה שבוע שעבר במפתיע כי מנכ"ל החברה דון מאטריק התפטר, ויוחלף על ידי מייסד החברה מארק פינקוס.

 

לינקדאין טסה מעל 7%

הרשת החברתית העסקית לינקדאין הודיעה על רכישת חברת ההכשרה המקצועית המקוונת  Lynda.com בעסקת מזומן ומניות בשווי של כ-1.5 מיליארד דולר - הרכישה הגדולה ביותר בתולדות לינקדאין, Lynda, אשר נוסדה בשנת 1995 על ידי לינדה וויינמן וברוס הווין, מציעה קורסים בעסקים, לימוד וכישורים יצירתיים לאנשים פרטיים כמו גם לארגוני חינוך, ממשל ועסקים במספר שפות.

 

אחת משלנו – פריגו

יצרנית התרופות הגנריות מיילן, מתחרתה העיקשת ביותר של טבע בשוק הגנרי בארה"ב,הגישה הצעת רכש בסך 28.9 מיליארד דולר לחברת התרופות פריגו. הצעת הרכש היא לפי מחיר של 205 דולר למניית פריגו - פרמיה של 24.5% על מחיר הסגירה של פריגו ביום שלישי. מניית מיילן קפצה ב-13% בוול סטריט ומניית פריגו נוסקה ב-29%.

 

 

 

 

 

 

אודות די.בי.אם

 

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.

 

 

 

 

 

 

הצהרת סיכון וגילוי נאות: אינטראקטיב ישראל מציעה סוגים שונים של השקעות באמצעות רכישת כלים פיננסים מגוונים: בנוגע לכלים פיננסים מגוונים, ביניהם מניות, אופציות, חוזים עתידיים, כתבי אופציות, אג"ח, אופציות חוזים, חוזה מנייה בודדת, תעודות סל, מוצרים מובנים וקרנות נאמנות. כל סוגי ההשקעות והמסחר מערבים סיכון להון המושקע, לרבות אלה המוצעים על ידי אינטראקטיב ישראל, ולכן, הם דורשים מיומנות, ידע והבנת הסיכונים, ואינם מתאימים לכל אדם.
לפני קבלת החלטה על השקעה או מסחר באמצעות אינטראקטיב ישראל, עליך לקחת בחשבון את מטרות ההשקעה ו/או המסחר, רמת הניסיון שלך ויכולתך לספוג הפסדים כתוצאה מכך. בנוסף, עליך לקחת בחשבון שביצועים קודמים אינם יכולים להוות מדד על ביצועיהם העתידיים של הכלים הפיננסים.
מוצרים פינננסים כגון אופציות על מניות וחוזים אינם מתאימים עבור כל משקיע. לפני השקעה באופציות אנא קרא את "מאפיינים וסיכונים של הסטנדרטים באופציות" לקריאה אנא כנס ל- http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp.
לפני תחילת מסחר לקוחותינו חייבים לקרוא את הגילויים הרלוונטים אודות הסיכונים בעמוד הגילוי הנאות אודות הסיכון

המסחר במינוף הינו מיועד עבור משקיעים מתוחכמים בעלי סובלנות גבוהה לסיכון. קיים סיכון בו ההפסד הינו יכול לגבור מסכום ההשקעה הראשוני. לפני מסחר בחוזים עתידיים אנו ממליצים לקרוא את גילוי נאות בגין הסיכון בחוזים עתידיים.
תאריכי הסליקה של עסקאות מט"ח יכול להשתנות בשל הבדלים באיזורי זמן ומועדים בבנקים ברחבי העולם. במסחר בין בורסות ברחבי העולם ייתכן ויושאלו מטבעות שונים על מנת לבצע את העסקאות במטבעות שונים.

  

חברת אינטראקטיב ישראל משמשת כברוקר לאינטראקטיב ברוקרס בישראל.  אינטרקטיב ישראל אינה נשלטת ואינה חברה נספחת לאינטרקטיב ברוקרס בשום צורה. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬אתר זה איננו האתר של אינטרקטיב ברוקרס והוא אינו מופעל על ידה. כל המידע בדף זה, או חלקים ממנו, נלקחו ע"י חברת אינטרקאטיב ישראל מסחר מאתר האינטרנט של אינטראקטיב ברוקרס ותורגמו לעברית לנוחיותך. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר באתר אינטראקטיב ברוקרס הנמצא בתחתית העמוד. על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר בכתובת:‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ https://www.interactivebrokers.com

‬‬אינטראקטיב ברוקרס הינם ברוקר דילר רשום המפוקח ע"י הרשות האמריקאית לני"ע וזירות מסחר (SEC) הרשות למסחר חוזי סחורות (CFTC) ואגודת החוזים הלאומית (NFA) וכמו כן חבר ברשות המפקחת לתעשיית הפיננסים האמריקאית (FINRA) ובעוד גופי פיקוח עצמאיים.
אינטרקטיב ברוקרס מספקת שירותי ביצוע וסליקה ללקוחותיה
אינטראקטיב ברוקרס אינו ממליץ על שום גוף פיננסי,יועץ השקעות,משווק השקעות או קרן גידור.
אינטראקטיב ברוקרס אינו  מייעץ להשקעות או ממליץ לקנות או למכור את ניירות הערך המוזכרים באתר זה ו/או ניירות ערך אחרים או מטבעות. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.המידע באתר מתבסס אך ורק על מידע פומבי גלוי לציבור ועל הערכות ואומדנים. הכתוב באתר זה אינו מהווה יעוץ או הזמנה לרכוש או למכור את ניירות הערך הנזכרים בו ואין בו משום תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל משקיע.

אינטראקטיב ישראל הינה ברנד של חברת Mexem Ltd אשר בעלת רישיון אירופאי ומפוקחת ע" הרגולטור CySec, מספר רישיון 325/17, וכמו כן חברת בקרן לפיצויי משקיעים.
החברה רשומה ברגולטורים הבאים: בריטניה- FCA | גרמניה - BAFIN | איטליה - CONSOB | הולנד -AFM | צרפת - ACPR | ספרד - CNMV | שוודיה - FI | בלגיה - FSMA.

RIsk Disclosure : Israel Interactive Trading offers various types of investments through the acquisition of various financial instruments: various financial instruments, including shares, options, futures contracts, options, bonds, options, contracts, individual share contracts, ETFs, structured products and mutual funds. Investments and trade involve the risk of invested capital, including those offered by Interactive Israel, and therefore require skill, knowledge and understanding of risks, and are not suitable for everyone.
Before deciding on investing or trading with Israel Interactive Trading, you must consider your investment and / or trading goals, your level of experience, and your ability to absorb losses as a result. In addition, you should consider that past performance cannot be a measure of the future performance of financial instruments.
Options involve risk and are not suitable for all investors. Before investing in options, read the "Characteristics and Risks of Standardized Options". For a copy visit http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp. Before trading, clients must read the relevant risk disclosure statements on our Warnings and Disclosures page - http://www.interactivebrokers.com/disclosures. Trading on margin is only for sophisticated investors with high-risk tolerance. You may lose more than your initial investment. For additional information regarding margin loan rates, see http://www.interactivebrokers.com/interest. Security futures involve a high degree of risk and are not suitable for all investors. The amount you may lose may be greater than your initial investment. Before trading security futures, read the Security Futures Risk Disclosure Statement. For a copy visit http://www.interactivebrokers.com/disclosures. There is a substantial risk of loss in foreign exchange trading. The settlement date of foreign exchange trades can vary due to time zone differences and bank holidays. When trading across foreign exchange markets, this may necessitate borrowing funds to settle foreign exchange trades. The interest rate on borrowed funds must be considered when computing the cost of trades across multiple markets.

Israel Interactive Trading is acting as an introducer broker to Interactive Brokers LLC in Israel. The company is not owned by or affiliated with Interactive brokers in any form. This website is not an  Interactive Brokers LLC website and is not operated by it. Some or all of the information on this page has been taken by Israel Interactive Trading from the Interactive Brokers website and translated to Hebrew for your convenience.
To view the Interactive Brokers website directly and in its entirety, please visit:
https://www.interactivebrokers.com
“Interactive Brokers LLC” is a registered Broker-Dealer, Futures Commission Merchant and Forex Dealer Member, regulated by the U.S. Securities and Exchange Commission (SEC), the Commodity Futures Trading Commission (CFTC) and the National Futures Association (NFA), and is a member of the Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) and several other self-regulatory organizations.  Interactive Brokers does not endorse or recommend any financial institutions or financial service providers, including brokers, introducing brokers, third-party financial advisors, or hedge funds.  Interactive Brokers provides execution and clearing services to customers.  None of the information contained herein constitutes a recommendation, offer, or solicitation of an offer by Interactive Brokers to buy, sell or hold any security, financial product or instrument or to engage in any specific investment strategy. Interactive Brokers makes no representation and assumes no liability to the accuracy or completeness of the information provided on this website.

Israel Interactive Trading is a brand of Mexem LTD. The company is authorized and regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission – CySEC (Licence number: 325/17) and is a member of the Investor Compensation Fund (ICF).
In addition to that Mexem Ltd is registered with the following regulators: UK - FCA | Germany - BAFIN | Italy - CONSOB | France - ACPR | Spain - CNMV | Sweeden - FI | Belgium - FSMA.