כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

סקירת שוק למסחר ארה"ב

מאת :רועי ממן, מחלקת מסחר BeTrader

 

סקירת חו"ל

 
  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,075.15

% 2.04

NASDAQ 5,031.9

% 2.58

DIA 17,646.97

% 2.42

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND % 2.06 

0.01% 

אירופה
DAX 10,792.00 

% 6.13

Euro STX 50 3,413.5

% 4.23

FTSE 6,416.8

% 0.99 

 

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

 

 

סיכום מדדים שבועי  ארה"ב

ביום שישי שבוע המסחר נסגר בעליות חדות כאשר מי שדוחף את השוק לעליות היה סקטור הטכנולוגיה, הנאדס"ק סגר בעליה של יותר מ-2% כאשר אמאזון  וגוגל מזנקות ביותר מ-6% כל אחת לאחר פרסום דוחות רבעוניים. עוד תוסף לעליות היה כמובן נאומו של דראגי מיום חמישי וגם הודעה שהגיעה מסין באשר להורדת ריבית במשק הסיני ל-1.5% על הפיקדונות, הפחתה של 0.25%. הפחתת הריבית במשק הסיני מגיעה לאחר פרסום נתוני צמיחה נמוכים יחסית למשק הסיני – כ-6.9%. למעשה זהו נתון הצמיחה הרבעוני הראשון מאז 2009 בו המשק הסיני צומח בפחות מ-7%. התחושה בקרב המשקיעים היא שאולי זהו סימן להיחלשות המשק הסיני שמסומן כאחד האחראיים העיקריים לתחילת מהלך הירידות שהשווקים הגלובליים חוו בחודשיים האחרונים.

נציין כי השבוע בגלל שבישראל הוזז שעון החורף, המסחר יחל בשעה 15:30 ויסתיים בשעה 22:00 שעון ישראל.

 

המדדים האמריקאים- מתחילים לחזור לרמות של לפני התיקון

תמונה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עונת הדוחות נמשכת

בסוף השבוע האחרון ראינו כיצד המניות הבולטות בסקטור הטכנולוגיה בארה"ב דחפו את השוק לעליות לקראת סגירת שבוע המסחר. השבוע המנייה שתרכז את מירב תשומת הלב היא של חברת אפל (AAPL) שתפרסם את דוחותיה הכספיים לרבעון האחרון של 2015 ביום שלישי לאחר שהשוק ייסגר עם צפי לרווח של 1.88$ . הדוחות של חברת אפל מגיעים אחרי חודש וחצי של עליות שבעצם מחקו את הירידות שהחלו בשווקים הגלובליים במהלך חודש אוגוסט. 

חוץ מאפל ישנן עוד עשרות חברות מרכזיות שיפרסמנו השבוע את הדוחות הכספיים תוכלו להתעדכן מדי יום בלינק הבא בחברות שמפרסמות -https://www.earningswhispers.com/calendar.

אירוע מרכזי נוסף שיתווה את הטון בשווקים יתקיים ביום רביעי כאשר בכירי ה-FED  האמריקאי יפגשו לפגישה בת יומיים, כמובן שמה שישפיע ביחד עם הפגישה הם נתוני המאקרו שיפורסמו בהמשך השבוע כאשר הבולט מתוכם הוא דו"ח התעסוקה שיפורסם במלואו ביום חמישי.

 

 

מניית אפל מציגה חודש וחצי של עליות

תמונה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אירופה

בסוף השבוע האחרון התקיים נאום של מריו דראגי, נשיא הבנק המרכזי האירופי. המסר המרכזי שעלה מנאומו הוא הכוונה של הבנק לבחון את האפשרות להאריך את תכנית ההקלה הכמותית הן מבחינת משך הזמן בו התכנית מופעלת והן מבחינת כמות הכסף שהבנק יזרים לשווקים על ידי קניית אג"חים של מדינות באירופה. מיד לאחר הנאום ראינו תגובה חיובית ומהירה בשווקים לדבריו של דראגי ומצד שני ירידה של אחוז  במטבע היורו מול הדולר.

השבוע מבחינת המדדים האירופים נפתח במגמה מעורבת לאחר העליות של השבוע החולף. מדד הDAX  עולה ב0.13% ואילו מדד ה FTSE ומדד הSTOXX50- יורדים ב0.26% ו-0.39% בהתאמה.

 

 

 

EUR.USD – מבט שלושה ימי מסחר אחרונים

תמונה

 

 

 

 

מסחר יומי בארה"ב - מסחר עצמאי בבורסה אצל הברוקר המוביל בארץ אינטראקטיב ברוקר.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.