כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : ניר קרטיס וחן דרסינובר אנליסטים בבית השקעות די.בי.אם.

 

סקירת חו"ל

 

 

  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,117.69

% 1.75

NASDAQ 5,092.08

% 3.25

DIA 18,080.14

% 1.42

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND %  1.92

% 3.62

אירופה
DAX 11,810.85 

% 1.22

Euro STX 50 3,713.96

% 1.09

FTSE 7,070.70

% 1.09

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

מאקרו גלובאלי

בורסות וול סטריט בשבוע שעבר הביאו את המדדים המובילים בארה"ב לשיאים חדשים, נאסד"ק ו S&P סגרו ברמות שיא של כל הזמנים, בעיקר בשל ביצועים פנטסטיים של ענקיות הטכנולוגיה, אמזון, מיקרוסופט וגוגל. מדד הנאסד"ק, אשר נסגר ביום שישי לראשונה מעל לשיא שרשם בשיא בועת הדוט.קום בשנת 2000, סיים את השבוע בעלייה של 3.2% ברמת 5092.08 נקודות, ואילו המדדים אס אנד פי (2117.69) ודאו גונס (18080.14) עלו 1.75% ו 1.42% בהתאמה.

המדדים מתחילת השנה בתשואה חיובית (ראה גרף 1) כאשר המדד שמוביל הינו הנאסד"ק 100 שעלה 7.52% ואחריו האס אנד פי עם תשואה של 2.86% שנתית.

באירופה הבורסות סגרו במגמה חיובית גם הן בדרכן לעלייה שבועית, למרות שפגישת שרי האוצר של גוש היורו על משבר המימון של יוון הסתיימה ללא התקדמות משמעותית. הדאקס הגרמני עלה 1.22% השבוע ואילו מדד היורו סטוקס 50 הסתפק ב 1.09% וסגר ברמת 3713.96 הנקודות

 

 

 

 

גרף 1-  מדדי ארה"ב המובילים מתחילת השנה.

 

 

 

גידול מפתיע בתביעות האבטלה בארה"ב מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב טיפס בשבוע שעבר ל-295 אלף לעומת 294 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה במספר התביעות השבועי ל-288 אלף. מספר התביעות הראשונות השבועי הממוצע בחודש החולף, הנחשב לנתון פחות תנודתי, טיפס ב-1,750 לרמה של 284,500.

 

נפט

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק WTI ליוני נסגרו במחיר של 57.20 דולר לחבית.

בסיכום שבועי טיפס מחיר הנפט ב-2.5% בדרכו לעלייה שבועית שישית ברציפות, מחיר חבית הנפט משלים מהלך של 25% מהשפל שקבע באמצע מרץ - רצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז פברואר 2014. (ראה גרף 2)

הסיבות לעליית מחירי הנפט נעוצות במספר סיבות, כאשר המנוע העיקרי הוא המשך הלחימה בעוצמה נמוכה במדינת תימן, כנגד המורדים התימנים בתמיכת איראן. מנוע נוסף לעליה במחיר הנפט הוא החולשה היחסית שמגלה הדולר לאחרונה אל מול סל המטבעות העולמי.

 

 

 

 

 

גרף 2 -  מחיר הנפט מ 2014

 

 

 

 

 

עונת הדוחות 2015 Q1

לאחר שבוע של מבול דוחות בוול סטריט עונת הדוחות הנוכחית נראית הרבה יותר טוב ממה שציפו האנליסטים כאשר יותר מ 75% מהחברות שדיווחו כבר הכו את התחזיות.

המדווחות המרכזיות

מניית גוגל (GOOG) עלתה השבוע ביותר מ-6% לאחר שמפעילת מנוע החיפוש הפופולרי באינטרנט דיווחה על זינוק בהיקף הפרסומות ברבעון הראשון של השנה במסגרת הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של 2015.

מניית אמזון (AMZN) זינקה ב-14.5% אחר שקמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם דיווחה אתמול לאחר הסגירה על זינוק חד מהצפוי במכירות, בנוסף קיבלה מחיר יעד חלומי של 535$ על ידי ג'י פי מורגן. (עליה של יותר מ 20% מהמחיר הנוכחי)

מניית מיקרוסופט (MSFT) קפצה ביותר מ 10% לאחר שענקית התוכנה דיווחה על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים הודות לביקוש מוגבר לשירותי ענן של החברה.

מניית פייסבוק (FB) ירדה בקרוב ל-3% לאחר שמפעילת הרשת החברתית הגדולה בעולם דיווחה, דוחות כספיים לרבעון הראשון, על הכנסות רבעוניות שהיו נמוכות מתחזיות האנליסטים, לראשונה מאז שנת 2012.

מניית ג'נרל מוטורס (GM) ירדה ב-3% במסחר לאחר שיצרנית המכוניות הגדולה בארה"ב דיווחה על רווח רבעוני של 900 מיליון דולר - פחות מתחזיות האנליסטים - לאחר שחולשה בעסקיה ברוסיה וברזיל והתחזקות הדולר בעולם האפילו בהשפעתן על מכירות איתנות של טנדרים בארה"ב.

קוקה קולה (KO) דיווחה גם היא השבוע על רווחים והכנסות גבוהים מהצפוי ברבעון הראשון, לאחר שהיקף מכירותיה גדל. הרווח הנקי של קוקה קולה הסתכם ברבעון ב-1.56 מיליארד דולר, או 35 סנט למניה, לעומת רווח של 1.62 מיליארד דולר, או 36 סנט למניה, ברבעון המקביל

והשבוע...

תיהיה זאת AAPL שתפרסם את הדוחות כבר ביום שני הקרוב והצפי הוא ל 2.15$ רווח למניה, בנוסף גם חברת מיילן MYL תדווח בשני לאחר המסחר והצפי הוא ל 0.71$ רווח למניה.

ביום שלישי מעלים הילוך עם חברות רבות שמדווחות והמשמעותית שביניהם הינה פורד (F) אשר תדווח לפני המסחר ואנליסטים צופים לרווח של 0.26$ למניה, גם חברת התרופות מרק הגרמנית (MRK) וענקית התרופות פייזר (PFE) ידווחו לפני המסחר. בנוסף יהיו אלו גו-פרו (GPRO), קראפט (KRFT), ווסטרן דיגידל (WDC) וחברת ההלבשה והתיקים קואטצ (COH).

ביום רביעי יהיו אלו הדוחות של חברת הבירות, בוסטון, אשר תדווח לאחר המסחר והצפי הוא לרווח של 0.68$ למניה, כמו כן תדווח ענקית החיפוש הסינית ביידו, הצפי הוא ל 6.44$ למניה.

בחמישי עיני המשקיעים יהיו נשואות לענקית הנפט אקסון מובייל (XOM) במיוחד לאחר התקופה המאתגרת של מחירי האנרגיה, הצפי הוא לרווח של 0.82$ למניה, גם החברות גילד (GILD), AIG, ויזה (V) ועוד צפויות לדווח לאחר המסחר. בנוסף חברת טבע שלנו TEVA תדווח ביום חמישי והולך להיות מעניין לאחר ההודעות השונות על רכישת מיילן.

ביום שישי נסכם את השבוע עם שברון (CVX) אשר תדווח לפני המסחר והצפי הוא לרווח של 0.79$ למניה.

לרשימה מלאה של הדוחות לחץ כאן

 

 

 

 

 

אודות די.בי.אם

 

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.

 

 

 

 

 

 

הצהרת סיכון וגילוי נאות: אינטראקטיב ישראל מציעה סוגים שונים של השקעות באמצעות רכישת כלים פיננסים מגוונים: בנוגע לכלים פיננסים מגוונים, ביניהם מניות, אופציות, חוזים עתידיים, כתבי אופציות, אג"ח, אופציות חוזים, חוזה מנייה בודדת, תעודות סל, מוצרים מובנים וקרנות נאמנות. כל סוגי ההשקעות והמסחר מערבים סיכון להון המושקע, לרבות אלה המוצעים על ידי אינטראקטיב ישראל, ולכן, הם דורשים מיומנות, ידע והבנת הסיכונים, ואינם מתאימים לכל אדם.
לפני קבלת החלטה על השקעה או מסחר באמצעות אינטראקטיב ישראל, עליך לקחת בחשבון את מטרות ההשקעה ו/או המסחר, רמת הניסיון שלך ויכולתך לספוג הפסדים כתוצאה מכך. בנוסף, עליך לקחת בחשבון שביצועים קודמים אינם יכולים להוות מדד על ביצועיהם העתידיים של הכלים הפיננסים.
מוצרים פינננסים כגון אופציות על מניות וחוזים אינם מתאימים עבור כל משקיע. לפני השקעה באופציות אנא קרא את "מאפיינים וסיכונים של הסטנדרטים באופציות" לקריאה אנא כנס ל- http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp.
לפני תחילת מסחר לקוחותינו חייבים לקרוא את הגילויים הרלוונטים אודות הסיכונים בעמוד הגילוי הנאות אודות הסיכון

המסחר במינוף הינו מיועד עבור משקיעים מתוחכמים בעלי סובלנות גבוהה לסיכון. קיים סיכון בו ההפסד הינו יכול לגבור מסכום ההשקעה הראשוני. לפני מסחר בחוזים עתידיים אנו ממליצים לקרוא את גילוי נאות בגין הסיכון בחוזים עתידיים.
תאריכי הסליקה של עסקאות מט"ח יכול להשתנות בשל הבדלים באיזורי זמן ומועדים בבנקים ברחבי העולם. במסחר בין בורסות ברחבי העולם ייתכן ויושאלו מטבעות שונים על מנת לבצע את העסקאות במטבעות שונים.

  

חברת אינטראקטיב ישראל משמשת כברוקר לאינטראקטיב ברוקרס בישראל.  אינטרקטיב ישראל אינה נשלטת ואינה חברה נספחת לאינטרקטיב ברוקרס בשום צורה. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬אתר זה איננו האתר של אינטרקטיב ברוקרס והוא אינו מופעל על ידה. כל המידע בדף זה, או חלקים ממנו, נלקחו ע"י חברת אינטרקאטיב ישראל מסחר מאתר האינטרנט של אינטראקטיב ברוקרס ותורגמו לעברית לנוחיותך. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר באתר אינטראקטיב ברוקרס הנמצא בתחתית העמוד. על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר בכתובת:‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ https://www.interactivebrokers.com

‬‬אינטראקטיב ברוקרס הינם ברוקר דילר רשום המפוקח ע"י הרשות האמריקאית לני"ע וזירות מסחר (SEC) הרשות למסחר חוזי סחורות (CFTC) ואגודת החוזים הלאומית (NFA) וכמו כן חבר ברשות המפקחת לתעשיית הפיננסים האמריקאית (FINRA) ובעוד גופי פיקוח עצמאיים.
אינטרקטיב ברוקרס מספקת שירותי ביצוע וסליקה ללקוחותיה
אינטראקטיב ברוקרס אינו ממליץ על שום גוף פיננסי,יועץ השקעות,משווק השקעות או קרן גידור.
אינטראקטיב ברוקרס אינו  מייעץ להשקעות או ממליץ לקנות או למכור את ניירות הערך המוזכרים באתר זה ו/או ניירות ערך אחרים או מטבעות. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.המידע באתר מתבסס אך ורק על מידע פומבי גלוי לציבור ועל הערכות ואומדנים. הכתוב באתר זה אינו מהווה יעוץ או הזמנה לרכוש או למכור את ניירות הערך הנזכרים בו ואין בו משום תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל משקיע.

אינטראקטיב ישראל הינה ברנד של חברת Mexem Ltd אשר בעלת רישיון אירופאי ומפוקחת ע" הרגולטור CySec, מספר רישיון 325/17, וכמו כן חברת בקרן לפיצויי משקיעים.
החברה רשומה ברגולטורים הבאים: בריטניה- FCA | גרמניה - BAFIN | איטליה - CONSOB | הולנד -AFM | צרפת - ACPR | ספרד - CNMV | שוודיה - FI | בלגיה - FSMA.

RIsk Disclosure : Israel Interactive Trading offers various types of investments through the acquisition of various financial instruments: various financial instruments, including shares, options, futures contracts, options, bonds, options, contracts, individual share contracts, ETFs, structured products and mutual funds. Investments and trade involve the risk of invested capital, including those offered by Interactive Israel, and therefore require skill, knowledge and understanding of risks, and are not suitable for everyone.
Before deciding on investing or trading with Israel Interactive Trading, you must consider your investment and / or trading goals, your level of experience, and your ability to absorb losses as a result. In addition, you should consider that past performance cannot be a measure of the future performance of financial instruments.
Options involve risk and are not suitable for all investors. Before investing in options, read the "Characteristics and Risks of Standardized Options". For a copy visit http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp. Before trading, clients must read the relevant risk disclosure statements on our Warnings and Disclosures page - http://www.interactivebrokers.com/disclosures. Trading on margin is only for sophisticated investors with high-risk tolerance. You may lose more than your initial investment. For additional information regarding margin loan rates, see http://www.interactivebrokers.com/interest. Security futures involve a high degree of risk and are not suitable for all investors. The amount you may lose may be greater than your initial investment. Before trading security futures, read the Security Futures Risk Disclosure Statement. For a copy visit http://www.interactivebrokers.com/disclosures. There is a substantial risk of loss in foreign exchange trading. The settlement date of foreign exchange trades can vary due to time zone differences and bank holidays. When trading across foreign exchange markets, this may necessitate borrowing funds to settle foreign exchange trades. The interest rate on borrowed funds must be considered when computing the cost of trades across multiple markets.

Israel Interactive Trading is acting as an introducer broker to Interactive Brokers LLC in Israel. The company is not owned by or affiliated with Interactive brokers in any form. This website is not an  Interactive Brokers LLC website and is not operated by it. Some or all of the information on this page has been taken by Israel Interactive Trading from the Interactive Brokers website and translated to Hebrew for your convenience.
To view the Interactive Brokers website directly and in its entirety, please visit:
https://www.interactivebrokers.com
“Interactive Brokers LLC” is a registered Broker-Dealer, Futures Commission Merchant and Forex Dealer Member, regulated by the U.S. Securities and Exchange Commission (SEC), the Commodity Futures Trading Commission (CFTC) and the National Futures Association (NFA), and is a member of the Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) and several other self-regulatory organizations.  Interactive Brokers does not endorse or recommend any financial institutions or financial service providers, including brokers, introducing brokers, third-party financial advisors, or hedge funds.  Interactive Brokers provides execution and clearing services to customers.  None of the information contained herein constitutes a recommendation, offer, or solicitation of an offer by Interactive Brokers to buy, sell or hold any security, financial product or instrument or to engage in any specific investment strategy. Interactive Brokers makes no representation and assumes no liability to the accuracy or completeness of the information provided on this website.

Israel Interactive Trading is a brand of Mexem LTD. The company is authorized and regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission – CySEC (Licence number: 325/17) and is a member of the Investor Compensation Fund (ICF).
In addition to that Mexem Ltd is registered with the following regulators: UK - FCA | Germany - BAFIN | Italy - CONSOB | France - ACPR | Spain - CNMV | Sweeden - FI | Belgium - FSMA.