כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : ניר קרטיס וחן דרסינובר אנליסטים בבית השקעות די.בי.אם.

 

סקירת חו"ל

 

 

  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,117.69

% 1.75

NASDAQ 5,092.08

% 3.25

DIA 18,080.14

% 1.42

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND %  1.92

% 3.62

אירופה
DAX 11,810.85 

% 1.22

Euro STX 50 3,713.96

% 1.09

FTSE 7,070.70

% 1.09

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

מאקרו גלובאלי

בורסות וול סטריט בשבוע שעבר הביאו את המדדים המובילים בארה"ב לשיאים חדשים, נאסד"ק ו S&P סגרו ברמות שיא של כל הזמנים, בעיקר בשל ביצועים פנטסטיים של ענקיות הטכנולוגיה, אמזון, מיקרוסופט וגוגל. מדד הנאסד"ק, אשר נסגר ביום שישי לראשונה מעל לשיא שרשם בשיא בועת הדוט.קום בשנת 2000, סיים את השבוע בעלייה של 3.2% ברמת 5092.08 נקודות, ואילו המדדים אס אנד פי (2117.69) ודאו גונס (18080.14) עלו 1.75% ו 1.42% בהתאמה.

המדדים מתחילת השנה בתשואה חיובית (ראה גרף 1) כאשר המדד שמוביל הינו הנאסד"ק 100 שעלה 7.52% ואחריו האס אנד פי עם תשואה של 2.86% שנתית.

באירופה הבורסות סגרו במגמה חיובית גם הן בדרכן לעלייה שבועית, למרות שפגישת שרי האוצר של גוש היורו על משבר המימון של יוון הסתיימה ללא התקדמות משמעותית. הדאקס הגרמני עלה 1.22% השבוע ואילו מדד היורו סטוקס 50 הסתפק ב 1.09% וסגר ברמת 3713.96 הנקודות

 

 

 

 

גרף 1-  מדדי ארה"ב המובילים מתחילת השנה.

 

 

 

גידול מפתיע בתביעות האבטלה בארה"ב מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב טיפס בשבוע שעבר ל-295 אלף לעומת 294 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה במספר התביעות השבועי ל-288 אלף. מספר התביעות הראשונות השבועי הממוצע בחודש החולף, הנחשב לנתון פחות תנודתי, טיפס ב-1,750 לרמה של 284,500.

 

נפט

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק WTI ליוני נסגרו במחיר של 57.20 דולר לחבית.

בסיכום שבועי טיפס מחיר הנפט ב-2.5% בדרכו לעלייה שבועית שישית ברציפות, מחיר חבית הנפט משלים מהלך של 25% מהשפל שקבע באמצע מרץ - רצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז פברואר 2014. (ראה גרף 2)

הסיבות לעליית מחירי הנפט נעוצות במספר סיבות, כאשר המנוע העיקרי הוא המשך הלחימה בעוצמה נמוכה במדינת תימן, כנגד המורדים התימנים בתמיכת איראן. מנוע נוסף לעליה במחיר הנפט הוא החולשה היחסית שמגלה הדולר לאחרונה אל מול סל המטבעות העולמי.

 

 

 

 

 

גרף 2 -  מחיר הנפט מ 2014

 

 

 

 

 

עונת הדוחות 2015 Q1

לאחר שבוע של מבול דוחות בוול סטריט עונת הדוחות הנוכחית נראית הרבה יותר טוב ממה שציפו האנליסטים כאשר יותר מ 75% מהחברות שדיווחו כבר הכו את התחזיות.

המדווחות המרכזיות

מניית גוגל (GOOG) עלתה השבוע ביותר מ-6% לאחר שמפעילת מנוע החיפוש הפופולרי באינטרנט דיווחה על זינוק בהיקף הפרסומות ברבעון הראשון של השנה במסגרת הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של 2015.

מניית אמזון (AMZN) זינקה ב-14.5% אחר שקמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם דיווחה אתמול לאחר הסגירה על זינוק חד מהצפוי במכירות, בנוסף קיבלה מחיר יעד חלומי של 535$ על ידי ג'י פי מורגן. (עליה של יותר מ 20% מהמחיר הנוכחי)

מניית מיקרוסופט (MSFT) קפצה ביותר מ 10% לאחר שענקית התוכנה דיווחה על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים הודות לביקוש מוגבר לשירותי ענן של החברה.

מניית פייסבוק (FB) ירדה בקרוב ל-3% לאחר שמפעילת הרשת החברתית הגדולה בעולם דיווחה, דוחות כספיים לרבעון הראשון, על הכנסות רבעוניות שהיו נמוכות מתחזיות האנליסטים, לראשונה מאז שנת 2012.

מניית ג'נרל מוטורס (GM) ירדה ב-3% במסחר לאחר שיצרנית המכוניות הגדולה בארה"ב דיווחה על רווח רבעוני של 900 מיליון דולר - פחות מתחזיות האנליסטים - לאחר שחולשה בעסקיה ברוסיה וברזיל והתחזקות הדולר בעולם האפילו בהשפעתן על מכירות איתנות של טנדרים בארה"ב.

קוקה קולה (KO) דיווחה גם היא השבוע על רווחים והכנסות גבוהים מהצפוי ברבעון הראשון, לאחר שהיקף מכירותיה גדל. הרווח הנקי של קוקה קולה הסתכם ברבעון ב-1.56 מיליארד דולר, או 35 סנט למניה, לעומת רווח של 1.62 מיליארד דולר, או 36 סנט למניה, ברבעון המקביל

והשבוע...

תיהיה זאת AAPL שתפרסם את הדוחות כבר ביום שני הקרוב והצפי הוא ל 2.15$ רווח למניה, בנוסף גם חברת מיילן MYL תדווח בשני לאחר המסחר והצפי הוא ל 0.71$ רווח למניה.

ביום שלישי מעלים הילוך עם חברות רבות שמדווחות והמשמעותית שביניהם הינה פורד (F) אשר תדווח לפני המסחר ואנליסטים צופים לרווח של 0.26$ למניה, גם חברת התרופות מרק הגרמנית (MRK) וענקית התרופות פייזר (PFE) ידווחו לפני המסחר. בנוסף יהיו אלו גו-פרו (GPRO), קראפט (KRFT), ווסטרן דיגידל (WDC) וחברת ההלבשה והתיקים קואטצ (COH).

ביום רביעי יהיו אלו הדוחות של חברת הבירות, בוסטון, אשר תדווח לאחר המסחר והצפי הוא לרווח של 0.68$ למניה, כמו כן תדווח ענקית החיפוש הסינית ביידו, הצפי הוא ל 6.44$ למניה.

בחמישי עיני המשקיעים יהיו נשואות לענקית הנפט אקסון מובייל (XOM) במיוחד לאחר התקופה המאתגרת של מחירי האנרגיה, הצפי הוא לרווח של 0.82$ למניה, גם החברות גילד (GILD), AIG, ויזה (V) ועוד צפויות לדווח לאחר המסחר. בנוסף חברת טבע שלנו TEVA תדווח ביום חמישי והולך להיות מעניין לאחר ההודעות השונות על רכישת מיילן.

ביום שישי נסכם את השבוע עם שברון (CVX) אשר תדווח לפני המסחר והצפי הוא לרווח של 0.79$ למניה.

לרשימה מלאה של הדוחות לחץ כאן

 

 

 

 

 

אודות די.בי.אם

 

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.