כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : רועי ממן מחברת BeTrader

 

סקירת חו"ל

 

 

  

 

 

 

 

מדדים

המדדים בוול סטריט סגרו את שבוע המסחר האחרון בירידות שערים של כ-2.5% בממוצע בדומה לשאר המדדים בעולם. מדד הדאו ג'ונס הצביע על הירידה החדה ביותר בשבוע בחולף כ- 2.9% , כאשר בשבוע שעבר הציג תשואה חיובית של 2%. מה שהכתיב את הטון ביום המסחר האחרון לשבוע הוא נתון מאקרו שפורסם בארה"ב באשר למכירות הבתים. מדד מכירות הבתים החדשים לחודש יוני ירד ב-6% למרות שהצפי סימן עלייה, אך הנתון היה כ-482 אלף בתים חדשים לעומת 517 אלף בחודש הקודם.

הבנק המרכזי בארה"ב פרסם באתר האינטרנט הרשמי שלו כי הריבית במרכזית בארה"ב תעלה לרמה של 0.35% עד לסוף השנה. הפרסום הגיע בעקבות חשיפת מסמכים רשמיים של ה-FED חודש. נזכיר כי הנתונים שפורסמו הם בגדר המלצה עבור חברי ועידת השוק הפתוח והם לא מחויבים לתחזיות אלו.

 

 

 

המדדים האמריקאיים


 

 

 

 

 

דוחות כספיים

עונת פרסום הדוחות בארה"ב נמשכת, יום המסחר האחרון בארה"ב כאמור נסגר בירידות שערים למרות פרסום דוחות חזקים מאוד של מספר חברות ענק כמו אמאזון שהצליחה להכות את ציפיות האנליסטים בשוק והציגה רווח נרי של 92 מיליון דולר ברבעון החולף, המנייה קפצה קרוב ל10%. חברת סטארבקס דיווחה על רווח נקי של 626 מילון דולר עם רווח של 42 סנט למנייה, המנייה עלתה ב-1.3% למרות הירידות בשווקים. גם השבוע צפויים להתפרסם שלל דוחות של עוד חברות, לצפיה בתאריכי הפרסום היכנסו לללינק הבא - http://www.zacks.com/earnings/earnings-calendar .

 

 

 

 

 

סחורות

מחיר הנפט נסחר סביב 47.97 דולר לחבית, לצורך השוואה בתקופה מקבילה אשתקד חבית נפט נסחרה סביב 93 דולר לחבית. בפעם האחרונה שהמחיר היה מתחת ל-50 דולר היה בתחילת חודש אפריל 2015 כאשר לאחר מכן היה היפוך מגמה והמחיר הגיע עד ל-60 דולר לחבית. הירידות האחרונות בענף מגיעות על רקע ההסכם בין אירן למעצמות, שכמובן יחזיר את אירן להיות שחקנית לגיטימית בשוק הנפט. כניסה של אירן בחזרה לשוק תוסיף כמיליון חביות בכל יום למשך השנתיים הקרובות . מחיר הזהב צנח בשבוע האחרון בכ2.8% כאשר המחיר לאונקיית זהב נסחר סביב 1097$, מתחילת יולי ירד המחיר בכ-6.3%

 

 

מחיר נפט מתחילת 2015

 

 

 

 

 

תחזיות אנליסטים בשוק באשר למחיר הזהב

הטבלה שלפניכם (שפורסמה באתר – investing.com), מציגה צירוף של 35 תחזיות של אנליסטים שונים שסיפקו את התחזית שלהם ביחס למחיר הזהב בהמשך שנת 2015. ניתן לראות שקראת סוף השנה הצפי הוא כי מחיר הזהב יגיע ל-1207$ אם ניקח את ממוצע התחזיות.

 

 

 

 

 

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.
העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.