כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : רועי ממן, מחלקת מסחר BeTrader

 

סקירת שוק חו"ל 23.08.15

 

 

  

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

 

 

סיכום מדדים שבועי

לאחר חודש של דשדוש כאשר ברקע סאגת יוון מהדהדת ומועד העלאת הריבית המתקרב של ה-FED, הפחד מתחילת מפולת בשווקים ומתיקון אגרסיבי בארה"ב ובאירופה התממש וראינו את התוצאות שלו בסוף שבוע המסחר האחרון. בארה"ב המדד שירד הכי הרבה בשבוע האחרון היה הנסד"ק עם ירידה שבועית של כמעט 7 אחוזים. ה-S&P500 והדאו-ג'ונס לא רחוקים מאחוריו עם ירידות של כמעט 6 אחוזים. מדד הדאו-ג'ונס השיל מערכו 528 נקודות ורשם את הירידה החדה ביותר מאז 2008.

 

S&P500  - בחודש האחרון

 

 

 

 

מדד התנודתיות VIX, שנקרא גם מדד "הפחד" שכן הוא משקף בערכו את רמת האי –וודאות בקרב המשקיעים נסק בשישי האחרון ב47% לעבר הרמה הגבוהה ביותר שהגיע אליו מאז 2010. בשבועיים האחרונים זינק המדד ב120% הקפיצה הדו שבועית הגבוהה ביותר אי פעם.

 

 

 

 

מדד ה- VIX

 

 

 

 

אירופה

 

הירידות החדות שהתממשו בארה"ב לא פסחו על המדדים האירופאים, מדד הDAX  הגרמני ירד בסיכום השבועי כמעט 8% ונכנס בשבוע האחרון רשמית ל"תיקון"(ירידה של 10% מהשיא) ואילו בורסות לונדון וצרפת רשמו ירידות של 5-6 אחוזים. בשישי האחרון פורסם מדד מנהלי הרכש המשולב, למרבה ההפתעה הנתון שפורסם היה חיובי מבחינת כלכלת גוש היורו. המדד רשם עלייה בחודש אוגוסט לרמה של 54.1 , כמובן שזה לא היה מספיק לעצור את גל הירידות של השבוע האחרון. ביוון ראש הממשלה אלכסיס ציפראס הגיש את התפטרותו וקבע מועד לבחירות כבר ב-20 לספטמבר שבהן הוא יתמודד מחדש על ההנהגה ביוון, זאת על רקע חתימת הסכם חבילת החילוץ השלישית בשבוע האחרון מול קרן המטבע העולמית.

 

DAX

 

 

 

 

 

סין

 

כאשר מנסים להבין מה המקור לירידות האחרונות החיצים מתמקדים בכלכלה הסינית. ראינו את המפולות בחודשים האחרונים במדדים ובבורסה בסין והדאגה המרכזית היא שהמשבר בסין הוא הרבה יותר גדול ממה שהממשל הסיני מראה. נוסף על כך מה שמוסיף לדאגה של ציבור המשקיעים הוא הפיחות הדרסטי בשער היואן שבוצע לאחרונה ונתפס כצעד של פאניקה מצד בכירי הכלכלה הסינית.
בשישי האחרון פורסמו כמה נתוני מאקרו מאכזבים בסין שתדלקו את גל הירידות, מדד מנהלי הרכש הסיני במגזר התעשייה ירד באוגוסט לשפל של 6 שנים, בנוסף לכך כלכלנים בכירים משערים כי למרות הפיחות במטבע הסיני היואן עלול להשיל עוד כ-8% מערכו הנוכחי.

 

מדד שנגחאי  - COMPOSITE

 

 


HONG KONG

 

 

 

 

 

 

 

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.
העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.