כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

סקירת שוק למסחר ארה"ב

מאת :רועי בן חיים, מחלקת מסחר BeTrader

 

סקירת חו"ל

 

 

מחיר

שינוי שבועי

                                                               ארה"ב

s&p 500

2,089.17

3.27%

Nasdaq

5,104.92

3.59%

DJIA

17,823.81

3.35%

                                                     אג"ח ממשלת ארה"ב

Us 10yr bond

2.26%

-0.44%

                                                              אירופה

Dax

11,119.83

3.84%

Euro stx 50

3,452.45

2.73%

Ftse100

6,334.63

3.53%

 

 

 

ארה"ב

השבוע החולף נסגר בעליות שערים שבועיות בכל המדדים המובילים בבורסות וול סטריט. זוהי עלייה שבועית שביעית בשמונה השבועות האחרונים. העליות בוול סטריט השבוע, נבעו על רקע נאומו של נשיא הבנק המרכזי האירופי, מריו דראגי, אשר רמז על אפשרות לתמריצים נוספים והרחבת ההרחבה הכמותית. בנוסף לכך, גם פרוטוקולי ישיבת הפדרל ריזרב שפורסמו השבוע ורמזו על הרצון העז של רוב חברי הפד להעלות את הריבית בדצמבר, דחפו את המדדים למעלה. ההחלטה הסופית בדבר העלאת הריבית תתקיים ב-16 בדצמבר כשהציפייה היא להעלאת ריבית ראשונה מאז 2006. ניתן לראות זאת גם על פי ציפיות הסוחרים בבורסת החוזים בשיקאגו, המעניקים הסתברות של 74% להעלאת ריבית.

 

 

 

 

 

 

 

S&P500 (נרות יומיים):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מניות במוקד:

חברת נייקי (סימול: NKE) רשמה עלייה של כ-5.5% ביום שישי, לאחר שהודיעה על תכנית קנייה חוזרת של מניותיה בהיקף של 12 מיליארד דולר על פני תקופה של ארבע שנים. זאת בנוסף להעלאת שיעור הדיבידנד של החברה ב-14%.

חברת Nimble Storage (סימול: NMBL), חברת האחסון האמריקאית, צללה ב-50% ביום שישי האחרון לאחר פרסום תוצאות מאכזבים לרבעון השלישי. לחברה יש גם פעילות ומשרדים בישראל.

 

 

 

סחורות

בגזרת הסחורות נמשך הסנטימנט השלילי גם השבוע כשמחיר הנפט השלים ירידה שבועית של כ-0.9%, על רקע גידול במלאי הנפט הגולמי בארה"ב זה השבוע השמיני ברציפות ועל רקע ההערכות כי עודפי ההיצע בחביות הנפט יימשכו זמן רב

גם הזהב נסגר בירידות מחירים השבוע, ירידה של כ-0.4% בסיכום השבועי. החוזים על הזהב נסגרו במחיר של 1076.3 דולר לאונקיה, ירידה שבועית חמישית ברציפות. היחלשות הזהב באה על רקע התחזקות הדולר בעקבות דבריו של מריו דראגי, כפי שהוזכר לעיל.

 

גרף חוזה הזהב GC (נרות יומיים):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אירופה

בורסות אירופה נסגרו השבוע בעליות שערים, בדרכן לסגירה השבועית הטובה ביותר מזה כחודש, זאת על רקע דבריו של נגיד הבנק המרכזי האירופי, מריו דראגי, אשר רמז על האפשרות להקלות נוספות והרחבת ההרחבה הכמותית באירופה. בפתיחת השבוע היו חששות מירידות שערים חזקות בתגובה לאירועים הרצחניים בפריז בסוף השבוע השעבר, אך המשקיעים הראו עוצמה, והדבר כמעט ולא העיב על המסחר ברחבי היבשת.

בנוסף על כל אלו, התפרסם ביום שישי מדד אמון הצרכנים בגוש האירו, אשר השתפר יותר מהחזוי בנובמבר כשטיפס למינוס 6 החודש, בעוד ציפיות הכלכלנים עמדו על מינוס 7.5.

 

 

 

Stoxx50 (נרות יומיים):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מניות במוקד:

הבנק הלונדוני Barclays (סימול: BARC) נסחר בירידות שערים של כ-3.5% ביום שישי האחרון, על רקע הורדת דירוג המלצה והורדת מחיר יעד ע"י כלכלני מורגן סטנלי.

 

 

 

 

 

צפי לשבוע הקרוב

ביום שני אנו מתחילים עם נתוני מאקרו חשובים, כאשר בשעה 10:30 שעון ישראל יפורסם מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור בגרמניה, כאשר הצפי הוא ל-52 נק'.

בהמשך אותו היום, בשעה 17:00, יפורסם נתון מכירות בתים קיימים בארה"ב, כשהצפי הוא ל-5.40M.

ביום שלישי, בשעה 09:00 שעון ישראל, יפורסם התמ"ג הרבעוני בגרמניה, כשהצפי הוא לעלייה של 0.3%.

בהמשך אותו היום, בשעה 15:30 שעון ישראל, יפורסם התמ"ג הרבעוני גם בארה"ב, כשהצפי הוא לעלייה של 2%. לאחר מכן, בשעה 17:00, יפורסם מדד אמון הצרכנים בארה"ב כשהצפי הוא לעלייה מהחודש הקודם לרמה של 99.5 נק', לעומת 97.6 בחודש הקודם.

ביום רביעי, בשעה ,17:00 יפורסם נתון מכירות בתים חדשים בארה"ב, כשהצפי הוא ל-500K.

ביום שישי, בשעה 11:30, יפורסם התמ"ג הרבעוני והשנתי בבריטניה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מסחר יומי בארה"ב - מסחר עצמאי בבורסה אצל הברוקר המוביל בארץ אינטראקטיב ברוקר.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.

הצהרת סיכון וגילוי נאות: אינטראקטיב ישראל מציעה סוגים שונים של השקעות באמצעות רכישת כלים פיננסים מגוונים: בנוגע לכלים פיננסים מגוונים, ביניהם מניות, אופציות, חוזים עתידיים, כתבי אופציות, אג"ח, אופציות חוזים, חוזה מנייה בודדת, תעודות סל, מוצרים מובנים וקרנות נאמנות. כל סוגי ההשקעות והמסחר מערבים סיכון להון המושקע, לרבות אלה המוצעים על ידי אינטראקטיב ישראל, ולכן, הם דורשים מיומנות, ידע והבנת הסיכונים, ואינם מתאימים לכל אדם.
לפני קבלת החלטה על השקעה או מסחר באמצעות אינטראקטיב ישראל, עליך לקחת בחשבון את מטרות ההשקעה ו/או המסחר, רמת הניסיון שלך ויכולתך לספוג הפסדים כתוצאה מכך. בנוסף, עליך לקחת בחשבון שביצועים קודמים אינם יכולים להוות מדד על ביצועיהם העתידיים של הכלים הפיננסים.
מוצרים פינננסים כגון אופציות על מניות וחוזים אינם מתאימים עבור כל משקיע. לפני השקעה באופציות אנא קרא את "מאפיינים וסיכונים של הסטנדרטים באופציות" לקריאה אנא כנס ל- http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp.
לפני תחילת מסחר לקוחותינו חייבים לקרוא את הגילויים הרלוונטים אודות הסיכונים בעמוד הגילוי הנאות אודות הסיכון

המסחר במינוף הינו מיועד עבור משקיעים מתוחכמים בעלי סובלנות גבוהה לסיכון. קיים סיכון בו ההפסד הינו יכול לגבור מסכום ההשקעה הראשוני. לפני מסחר בחוזים עתידיים אנו ממליצים לקרוא את גילוי נאות בגין הסיכון בחוזים עתידיים.
תאריכי הסליקה של עסקאות מט"ח יכול להשתנות בשל הבדלים באיזורי זמן ומועדים בבנקים ברחבי העולם. במסחר בין בורסות ברחבי העולם ייתכן ויושאלו מטבעות שונים על מנת לבצע את העסקאות במטבעות שונים.

  

חברת אינטראקטיב ישראל משמשת כברוקר לאינטראקטיב ברוקרס בישראל.  אינטרקטיב ישראל אינה נשלטת ואינה חברה נספחת לאינטרקטיב ברוקרס בשום צורה. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬אתר זה איננו האתר של אינטרקטיב ברוקרס והוא אינו מופעל על ידה. כל המידע בדף זה, או חלקים ממנו, נלקחו ע"י חברת אינטרקאטיב ישראל מסחר מאתר האינטרנט של אינטראקטיב ברוקרס ותורגמו לעברית לנוחיותך. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר באתר אינטראקטיב ברוקרס הנמצא בתחתית העמוד. על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר בכתובת:‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ https://www.interactivebrokers.com

‬‬אינטראקטיב ברוקרס הינם ברוקר דילר רשום המפוקח ע"י הרשות האמריקאית לני"ע וזירות מסחר (SEC) הרשות למסחר חוזי סחורות (CFTC) ואגודת החוזים הלאומית (NFA) וכמו כן חבר ברשות המפקחת לתעשיית הפיננסים האמריקאית (FINRA) ובעוד גופי פיקוח עצמאיים.
אינטרקטיב ברוקרס מספקת שירותי ביצוע וסליקה ללקוחותיה
אינטראקטיב ברוקרס אינו ממליץ על שום גוף פיננסי,יועץ השקעות,משווק השקעות או קרן גידור.
אינטראקטיב ברוקרס אינו  מייעץ להשקעות או ממליץ לקנות או למכור את ניירות הערך המוזכרים באתר זה ו/או ניירות ערך אחרים או מטבעות. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.המידע באתר מתבסס אך ורק על מידע פומבי גלוי לציבור ועל הערכות ואומדנים. הכתוב באתר זה אינו מהווה יעוץ או הזמנה לרכוש או למכור את ניירות הערך הנזכרים בו ואין בו משום תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל משקיע.

אינטראקטיב ישראל הינה ברנד של חברת Mexem Ltd אשר בעלת רישיון אירופאי ומפוקחת ע" הרגולטור CySec, מספר רישיון 325/17, וכמו כן חברת בקרן לפיצויי משקיעים.
החברה רשומה ברגולטורים הבאים: בריטניה- FCA | גרמניה - BAFIN | איטליה - CONSOB | הולנד -AFM | צרפת - ACPR | ספרד - CNMV | שוודיה - FI | בלגיה - FSMA.

RIsk Disclosure : Israel Interactive Trading offers various types of investments through the acquisition of various financial instruments: various financial instruments, including shares, options, futures contracts, options, bonds, options, contracts, individual share contracts, ETFs, structured products and mutual funds. Investments and trade involve the risk of invested capital, including those offered by Interactive Israel, and therefore require skill, knowledge and understanding of risks, and are not suitable for everyone.
Before deciding on investing or trading with Israel Interactive Trading, you must consider your investment and / or trading goals, your level of experience, and your ability to absorb losses as a result. In addition, you should consider that past performance cannot be a measure of the future performance of financial instruments.
Options involve risk and are not suitable for all investors. Before investing in options, read the "Characteristics and Risks of Standardized Options". For a copy visit http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp. Before trading, clients must read the relevant risk disclosure statements on our Warnings and Disclosures page - http://www.interactivebrokers.com/disclosures. Trading on margin is only for sophisticated investors with high-risk tolerance. You may lose more than your initial investment. For additional information regarding margin loan rates, see http://www.interactivebrokers.com/interest. Security futures involve a high degree of risk and are not suitable for all investors. The amount you may lose may be greater than your initial investment. Before trading security futures, read the Security Futures Risk Disclosure Statement. For a copy visit http://www.interactivebrokers.com/disclosures. There is a substantial risk of loss in foreign exchange trading. The settlement date of foreign exchange trades can vary due to time zone differences and bank holidays. When trading across foreign exchange markets, this may necessitate borrowing funds to settle foreign exchange trades. The interest rate on borrowed funds must be considered when computing the cost of trades across multiple markets.

Israel Interactive Trading is acting as an introducer broker to Interactive Brokers LLC in Israel. The company is not owned by or affiliated with Interactive brokers in any form. This website is not an  Interactive Brokers LLC website and is not operated by it. Some or all of the information on this page has been taken by Israel Interactive Trading from the Interactive Brokers website and translated to Hebrew for your convenience.
To view the Interactive Brokers website directly and in its entirety, please visit:
https://www.interactivebrokers.com
“Interactive Brokers LLC” is a registered Broker-Dealer, Futures Commission Merchant and Forex Dealer Member, regulated by the U.S. Securities and Exchange Commission (SEC), the Commodity Futures Trading Commission (CFTC) and the National Futures Association (NFA), and is a member of the Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) and several other self-regulatory organizations.  Interactive Brokers does not endorse or recommend any financial institutions or financial service providers, including brokers, introducing brokers, third-party financial advisors, or hedge funds.  Interactive Brokers provides execution and clearing services to customers.  None of the information contained herein constitutes a recommendation, offer, or solicitation of an offer by Interactive Brokers to buy, sell or hold any security, financial product or instrument or to engage in any specific investment strategy. Interactive Brokers makes no representation and assumes no liability to the accuracy or completeness of the information provided on this website.

Israel Interactive Trading is a brand of Mexem LTD. The company is authorized and regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission – CySEC (Licence number: 325/17) and is a member of the Investor Compensation Fund (ICF).
In addition to that Mexem Ltd is registered with the following regulators: UK - FCA | Germany - BAFIN | Italy - CONSOB | France - ACPR | Spain - CNMV | Sweeden - FI | Belgium - FSMA.