כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : ניר קרטיס וחן דרסינובר אנליסטים בבית השקעות די.בי.אם.

 

סקירת חו"ל

 

 

  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,108.10

% 2.66

NASDAQ 5,026.42

% 3.17

DIA 18,127.65

% 2.13

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND %  1.93

% 8.53-

אירופה
DAX 12,039.37 

% 1.16

Euro STX 50 3,726.07

% 1.91

FTSE 7,022.51

% 4.18

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

מאקרו ארה"ב

פגישת ה FED

בשבוע שעבר התקיימה פגישת הבנק המרכזי (FED) האמריקאי (יום ד' 18/03) שאחריה פורסמו תחזיות הנגידים והיו"ר לגבי העלאת הריבית בארה"ב, הפד החליט להשאיר את הריבית ב 0.25% וכן, הוריד את תחזיות הצמיחה שלו לכלכלת ארה"ב לשנת 2015, אך הכותרת הראשית של ה FED היא הורדת המילה "סבלנות" מההודעה המצורפת לגבי העלאת הריבית.

 

ילן (נגידת הבנק האמריקאי) : "העלאת ריבית בפגישה הבאה באפריל אינה סבירה. אדגיש עם זאת - לא החלטנו על מועד על העלאת הריבית הראשונה. זה שהורדנו את המילה 'סבלנות' מההודעה שלנו, לא אומר שנהיה 'חסרי סבלנות'"

 

מדדי ארה"ב ביצעו פניית פרסה מרשימה מרגע שחרור ההודעה של הפד ועד סוף שבוע המסחר, כאשר המדד S&P500 נסחר ביום רביעי דקות לפני ההודעה בשערי 2060 נק' וסגר את שבוע ב 2108 נק' (ראה גרף 1) – ברור לכולנו שהמשקיעים הריעו להחלטת הפד האחרונה.

 

נתוני המאקרו מהם מנסים להסיק המשקיעים מה יהיה כיוון הריבית הם בעיקר נתוני האבטלה, המדד, הצמיחה, שער הדולר מול מטבעות אחרים ותנודתיות שוק המניות. ככל שהפרמטרים הכלכליים האלה מראים יותר תמונה של צמיחה ויציבות, כך גוברות ההערכות להעלאת ריבית מוקדמת יותר.

 

כעת - המשקיעים מנתחים כי מועד העלאת הריבית יהיה מאוחר יותר - וההערכות נעות לקראת העלאת ריבית של 0.25% בספטמבר. זאת, לעומת הערכות קודמות להעלאת ריבית ביוני. זאת, לאור ההתבטאות של הפד בהודעתו על קצב הצמיחה בארה"ב, שנחלש מעט. כאשר הפד מודאג מקצב הצמיחה, ההנחות בשוק הן שלא יזדרזו להעלות את הריבית - מה שאומר מבחינת המשקיעים העלאת ריבית לקראת ספטמבר או נובמבר.

 

 

גרף 1- S&P500 גרף חצי שנתי. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אירופה

באירופה הנתונים הכלכליים ממשיכים להשתפר. יו"ר ה-ECB דראגי הביע השבוע ביטחון בהתאוששות הכלכלה האירופאית וציין לחיוב את השיפור שנרשם לאחרונה בנתונים הכלכליים בזכות תוכנית ה-QE.

 

בגזרת המאקרו נרשמו נתונים מעורבים. בצד החיובי נציין את מדד הציפיות לצמיחה כלכלית של מכון ZEW עלה לרמה שהייתה בתחילת שנת 2014, אולם בצד השלילי נתוני סחר החוץ שפורסמו הצביעו על כך שהפיחות בשער האירו מול המטבעות המובילים טרם בא לידי ביטוי בהתרחבות הייצוא האירופאי: ייצוא הסחורות ירד בשנה האחרונה בשיעור של 0.4% בעוד הייבוא צלל בשיעור של 5.6% - אינדיקציה לחולשת הביקושים בגוש האירו.

 

בעניין הסאגה היוונית נציין שהמתיחות בחזית היוונית ממשיכה להיות גבוהה עקב הקשיים במו"מ עם האיחוד האירופי. בסוף השבוע נפגשו נציגי ה-EU עם ראש ממשלת יוון ציפראס. בתום הפגישה סוכם כי ממשלת יוון תציג בימים הקרובים רשימה מלאה ומפורטת של רפורמות, זאת כתנאי הכרחי לקבלת כספי החילוץ. הפגישה בין הצדדים והסיכום תמכו בהתחזקות האירו מול הדולר בסופ"ש. בנוסף, התקשורת היוונית דיווחה השבוע כי ביום רביעי נמשכו מהמערכת הבנקאית במדינה פקדונות בהיקף של 350-400 מיליון אירו, זאת על רקע שמועות כי ממשלת יוון תטיל מגבלות על תנועת ההון כדי לייצב את המערכת הפיננסית. כפועל יוצא, ובניגוד למגמה לשאר מדינות הפריפריה באירופה, תשואות האג"ח של יוון עלו בשבועיים האחרונים בחדות יחסית (ראה גרף 2)

 

 

 

 

גרף 2 

תשואות האג"ח ל-10 שנים במדינות ה-PIGS, טווח של שנתיים 2013-2015

מקור : Bloomberg

 

 

 

 

 

סין

 

שוק הנדל"ן בסין ממשיך להעיב על הפעילות הכלכלית במדינה. בחודש פברואר ירדו מחירי הבתים בסין ב-66 מתוך 70 המדינות הנסקרות לרמה המצביעה על ירידה של 5.7% בשנה האחרונה. הצלילה בפעילות הנדל"ן בסין מעיבה באופן ישיר על הפעילות הכלכלית (השקעה בבנייה למגורים מהווה 5.7% מהתמ"ג) וגם באופן עקיף בדמות ירידה בהכנסות הממשל כפועל יוצא מהצניחה בהיקף שיווק הקרקעות. (ראה גרף 3)

למרות ההאטה בפעילות הכלכלית והמשך המגמה השלילית בשוק הנדל"ן, שוקי המניות בסין עלו השבוע בחדות יחסית על רקע הצהרת רוה"מ הסיני כי הממשל ישיק במהלך השנה תמריצים פיסקאליים ו/או מוניטריים נוספים במדיה והנתונים הכלכליים ימשיכו לאכזב. עוד הדגיש רוה"מ הסיני כי לממשל יש ארגז כלים מגוון מאוד.

 

גרף 3

תמ"ג שנתי בסין מול מדד ההשקעה בבנייה למגורים החזויה.

מקור : Bloomberg

 

 

 

 

 

 

 

 

אודות די.בי.אם

 

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.

 

 

 

 

 

 

הצהרת סיכון וגילוי נאות: אינטראקטיב ישראל מציעה סוגים שונים של השקעות באמצעות רכישת כלים פיננסים מגוונים: בנוגע לכלים פיננסים מגוונים, ביניהם מניות, אופציות, חוזים עתידיים, כתבי אופציות, אג"ח, אופציות חוזים, חוזה מנייה בודדת, תעודות סל, מוצרים מובנים וקרנות נאמנות. כל סוגי ההשקעות והמסחר מערבים סיכון להון המושקע, לרבות אלה המוצעים על ידי אינטראקטיב ישראל, ולכן, הם דורשים מיומנות, ידע והבנת הסיכונים, ואינם מתאימים לכל אדם.
לפני קבלת החלטה על השקעה או מסחר באמצעות אינטראקטיב ישראל, עליך לקחת בחשבון את מטרות ההשקעה ו/או המסחר, רמת הניסיון שלך ויכולתך לספוג הפסדים כתוצאה מכך. בנוסף, עליך לקחת בחשבון שביצועים קודמים אינם יכולים להוות מדד על ביצועיהם העתידיים של הכלים הפיננסים.
מוצרים פינננסים כגון אופציות על מניות וחוזים אינם מתאימים עבור כל משקיע. לפני השקעה באופציות אנא קרא את "מאפיינים וסיכונים של הסטנדרטים באופציות" לקריאה אנא כנס ל- http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp.
לפני תחילת מסחר לקוחותינו חייבים לקרוא את הגילויים הרלוונטים אודות הסיכונים בעמוד הגילוי הנאות אודות הסיכון

המסחר במינוף הינו מיועד עבור משקיעים מתוחכמים בעלי סובלנות גבוהה לסיכון. קיים סיכון בו ההפסד הינו יכול לגבור מסכום ההשקעה הראשוני. לפני מסחר בחוזים עתידיים אנו ממליצים לקרוא את גילוי נאות בגין הסיכון בחוזים עתידיים.
תאריכי הסליקה של עסקאות מט"ח יכול להשתנות בשל הבדלים באיזורי זמן ומועדים בבנקים ברחבי העולם. במסחר בין בורסות ברחבי העולם ייתכן ויושאלו מטבעות שונים על מנת לבצע את העסקאות במטבעות שונים.

  

חברת אינטראקטיב ישראל משמשת כברוקר לאינטראקטיב ברוקרס בישראל.  אינטרקטיב ישראל אינה נשלטת ואינה חברה נספחת לאינטרקטיב ברוקרס בשום צורה. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬אתר זה איננו האתר של אינטרקטיב ברוקרס והוא אינו מופעל על ידה. כל המידע בדף זה, או חלקים ממנו, נלקחו ע"י חברת אינטרקאטיב ישראל מסחר מאתר האינטרנט של אינטראקטיב ברוקרס ותורגמו לעברית לנוחיותך. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר באתר אינטראקטיב ברוקרס הנמצא בתחתית העמוד. על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר בכתובת:‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ https://www.interactivebrokers.com

‬‬אינטראקטיב ברוקרס הינם ברוקר דילר רשום המפוקח ע"י הרשות האמריקאית לני"ע וזירות מסחר (SEC) הרשות למסחר חוזי סחורות (CFTC) ואגודת החוזים הלאומית (NFA) וכמו כן חבר ברשות המפקחת לתעשיית הפיננסים האמריקאית (FINRA) ובעוד גופי פיקוח עצמאיים.
אינטרקטיב ברוקרס מספקת שירותי ביצוע וסליקה ללקוחותיה
אינטראקטיב ברוקרס אינו ממליץ על שום גוף פיננסי,יועץ השקעות,משווק השקעות או קרן גידור.
אינטראקטיב ברוקרס אינו  מייעץ להשקעות או ממליץ לקנות או למכור את ניירות הערך המוזכרים באתר זה ו/או ניירות ערך אחרים או מטבעות. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.המידע באתר מתבסס אך ורק על מידע פומבי גלוי לציבור ועל הערכות ואומדנים. הכתוב באתר זה אינו מהווה יעוץ או הזמנה לרכוש או למכור את ניירות הערך הנזכרים בו ואין בו משום תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל משקיע.

אינטראקטיב ישראל הינה ברנד של חברת Mexem Ltd אשר בעלת רישיון אירופאי ומפוקחת ע" הרגולטור CySec, מספר רישיון 325/17, וכמו כן חברת בקרן לפיצויי משקיעים.
החברה רשומה ברגולטורים הבאים: בריטניה- FCA | גרמניה - BAFIN | איטליה - CONSOB | הולנד -AFM | צרפת - ACPR | ספרד - CNMV | שוודיה - FI | בלגיה - FSMA.

RIsk Disclosure : Israel Interactive Trading offers various types of investments through the acquisition of various financial instruments: various financial instruments, including shares, options, futures contracts, options, bonds, options, contracts, individual share contracts, ETFs, structured products and mutual funds. Investments and trade involve the risk of invested capital, including those offered by Interactive Israel, and therefore require skill, knowledge and understanding of risks, and are not suitable for everyone.
Before deciding on investing or trading with Israel Interactive Trading, you must consider your investment and / or trading goals, your level of experience, and your ability to absorb losses as a result. In addition, you should consider that past performance cannot be a measure of the future performance of financial instruments.
Options involve risk and are not suitable for all investors. Before investing in options, read the "Characteristics and Risks of Standardized Options". For a copy visit http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp. Before trading, clients must read the relevant risk disclosure statements on our Warnings and Disclosures page - http://www.interactivebrokers.com/disclosures. Trading on margin is only for sophisticated investors with high-risk tolerance. You may lose more than your initial investment. For additional information regarding margin loan rates, see http://www.interactivebrokers.com/interest. Security futures involve a high degree of risk and are not suitable for all investors. The amount you may lose may be greater than your initial investment. Before trading security futures, read the Security Futures Risk Disclosure Statement. For a copy visit http://www.interactivebrokers.com/disclosures. There is a substantial risk of loss in foreign exchange trading. The settlement date of foreign exchange trades can vary due to time zone differences and bank holidays. When trading across foreign exchange markets, this may necessitate borrowing funds to settle foreign exchange trades. The interest rate on borrowed funds must be considered when computing the cost of trades across multiple markets.

Israel Interactive Trading is acting as an introducer broker to Interactive Brokers LLC in Israel. The company is not owned by or affiliated with Interactive brokers in any form. This website is not an  Interactive Brokers LLC website and is not operated by it. Some or all of the information on this page has been taken by Israel Interactive Trading from the Interactive Brokers website and translated to Hebrew for your convenience.
To view the Interactive Brokers website directly and in its entirety, please visit:
https://www.interactivebrokers.com
“Interactive Brokers LLC” is a registered Broker-Dealer, Futures Commission Merchant and Forex Dealer Member, regulated by the U.S. Securities and Exchange Commission (SEC), the Commodity Futures Trading Commission (CFTC) and the National Futures Association (NFA), and is a member of the Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) and several other self-regulatory organizations.  Interactive Brokers does not endorse or recommend any financial institutions or financial service providers, including brokers, introducing brokers, third-party financial advisors, or hedge funds.  Interactive Brokers provides execution and clearing services to customers.  None of the information contained herein constitutes a recommendation, offer, or solicitation of an offer by Interactive Brokers to buy, sell or hold any security, financial product or instrument or to engage in any specific investment strategy. Interactive Brokers makes no representation and assumes no liability to the accuracy or completeness of the information provided on this website.

Israel Interactive Trading is a brand of Mexem LTD. The company is authorized and regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission – CySEC (Licence number: 325/17) and is a member of the Investor Compensation Fund (ICF).
In addition to that Mexem Ltd is registered with the following regulators: UK - FCA | Germany - BAFIN | Italy - CONSOB | France - ACPR | Spain - CNMV | Sweeden - FI | Belgium - FSMA.