כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : ניר קרטיס וחן דרסינובר אנליסטים בבית השקעות די.בי.אם.

 

סקירת חו"ל

 

 

  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,110.30

% 0.63

NASDAQ 4,955.97

% 1.27

DJ 18,140.44

% 0.67

אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND %  2.13

% 5.39

אירופה
DAX 11,050.64 

% 0.80

Euro STX 50 3,490.53

% 1.25

FTSE 6,915.20

% 0.61

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

יו"ר ה - Eurogroup: "יוון ונושי אירופה הגיעו לעסקה, הארכה של ארבעה חודשים לחילוץ היווני"

 

ביום שישי האחרון שרי האוצר של גוש היורו הגיעו להסכם עם יוון לגבי הארכת תכנית החילוץ הפיננסי של יוון בארבעה חודשים בכפוף להתחייבות יוונית לבצע רפורמות מבניות משמעותיות.

 

ממשלת יוון צפויה להכריז על הרפורמות המבניות ביום שני הקרוב, וקבוצת שרי היורוגקופ צפויה לדון במסמך יום למחרת. במידה ושרי האוצר יאשרו את התוכנית שתוצע ע"י יוון, אזי הנושא יועבר לאישור סופי בפרלמנטים במדינות אירופה.

 

ההודעה בדבר הארכת הסכם החילוץ דחפה את שווקי המניות בארה"ב ובאירופה לשיאים חדשים: מדד ה-S&P500 סגר מעל לרמת 2110.30 הנקודות ביום שישי האחרון, המשקף עליה שבועית של 0.63%. מדד היורוסטוקס 50 המכיל את 50 החברות בעלות השווי שוק הגבוה ביותר באירופה עלה גם הוא בשיעור של 1.25% לרמת שיא כל הזמנים.

 

כזכור, ממשלת יוון דרשה להפחית את חובה לנושים תוך סיום צעדי הצנע שהכבידו על אזרחי יוון. אולם מנהיגי גוש האירו, בהובלת שר האוצר הגרמני, התעקשו כי יוון תיצמד לתוכנית הסיוע המקורית ותמשיך במדיניות הצנע וברפורמות המבניות. ביום שישי סוכם בפסגת שרי האוצר של אירופה להאריך את תוכנית הסיוע ליוון ב-4 חודשים נוספים, ולא ב-6 חודשים כפי שביקשה יוון. ההארכה תקנה ליוון זמן נוסף לניהול מו"מ על הסדר חוב קבוע, כאשר תוכנית הסיוע הייתה אמורה להסתיים בסוף החודש.

 

נציין כי היה ויוון לא הייתה מצליחה להשיג מימון או לחלופין לבצע הארכה של המועד האחרון לתשלום, קרי ה 28 לפברואר, היא הייתה מסתכנת ביציאה מגוש האירו ובפשיטת רגל כללית.

 

חשוב לזכור כי בעוד שיוון והנושים שלה מתכוננים  להמשך הליכי המו"מ, עדיין קיימת סבירות שבו לא תתקבל עסקה סופית וכי עדיין לא ניתן לשלול יציאה של יוון מגוש האירו, גם אחרי הסכם הביניים שהושג ביום שישי.

 

 

מאקרו ארה"ב

גוברת התמיכה בדחיית מועד העלאת הריבית בארה"ב.

פרוטוקולי ישיבות הריבית שפורסמו ביום רביעי האחרון חשפו כי רוב חברי הועדה המוניטרית חוששים מהעלאה מוקדמת של הריבית בארה"ב. הגורמים שהוזכרו בין היתר להחלטה הנ"ל הם: התחזקות הדולר, המשברים ביוון ואוקראינה וצמיחה נמוכה בשכר בארה"ב – אלו הן הסיבות שמנו בכירי הבנק המרכזי להצדקת השארת הריבית בשפל הנוכחי וגרמו למדד ה S&P500 לעלות לשיא חדש. (ראה גרף 1)

 

גרף 1:

 

למעשה, מקבלי ההחלטות בבנק הפדרלי בארה"ב העריכו כי לאור הסיכונים שעומדים בפני כלכלת ארה"ב, יש מקום להותיר את הריבית ברמתה האפסית הנוכחית פרק זמן ממושך יותר מכפי שהעריכו עד כה.

 

נתוני מאקרו שונים שפורסמו בשבוע האחרון היו מעודדים. כך, נמשכה מגמת העלייה החדה באשראי הבנקאי למגזר העסקי ולצרכן האמריקאי, כאשר היקף ההלוואות הבנקאיות עלה בשנה האחרונה בשיעור מרשים של 7.9%. העלייה באשראי הייתה רוחבית במרבית ענפי הכלכלה ובלטה בעיקר בענפי המסחר והתעשייה. בנוסף, מדד האינדיקטורים המובילים עלה בפברואר ב-0.2%, לרמה המצביעה על עלייה מרשימה של 6.5% בשנה האחרונה – אינדיקציה חיובית נוספת להתפתחויות הכלכליות בארה"ב.

 

 

 

 

 

 

דוחות Q4

 

אין ספק שהיה זה השבוע של מניות הטכנולוגיה.  מדד הנאסד"ק עלה זה היום השביעי ברציפות. נציין בהקשר זה את סוכנות הנסיעות המקוונת הגדולה ביותר בארה"ב, פרייסליין (PCLN) אשר זינקה ב-8.6% ביום חמישי לאחר שדיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

לעומתה מניית וול-מארט נפלה ב-3.2% לאחר שהקמעונאית הגדולה בעולם סיפקה תחזית רווח ומכירות שנתית נמוכה מהצפוי והודיעה על העלאת שכרם של כ-500 אלף עובדים בארה"ב.

חברת האנרגיה האמריקאית נובל אנרג'י ירדה בכ-5%. השותפה במונופול הגז בישראל דיווחה ביום חמישי על נפילה חדה מהצפוי של 20% בהכנסות ברבעון הרביעי, כל זאת בעקבות צלילת מחירי הנפט.  נובל הודיעה עוד על עצירה של כל פעילויותיה בישראל עד להתבהרות העניינים הרגולטוריים הנוגעים למאגרי "תמר" ו"לוויתן".

 

לקראת סוף עונת הדוחות ניתן לראות באופן ברור כי ביצועי מדד נאסד"ק מתחילת השנה עולים באופן ניכר על אלו של המדדים האחרים: הנאסד"ק קפץ מתחילת 2015 ב-4.6% לעומת עלייה של 2.5% שרשם באותה התקופה מדד ה  S&P 500

 

השבוע המשקיעים נושאים את עיניהם אל הדוחות של חברות רבות וביניהם: HPQ (מחשבים), SAM (חברת ייצור בירות מהגדולות בעולם), FSLR (אנרגיה סולרית), DPZ (דומינוס פיצה), M (מ'ייסיס), DDD (מדפסות תלת מימד), JCP (גי' סי פני).

בצד הישראלי - MBLY (מובילי), SODA (סודה סטרים), TSEM (טאואר) ועוד..

 

לחץ כאן לרשימת הדוחות המלאה לשבוע הקרוב.

 

 

 

 

 

אודות די.בי.אם

 

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.

 

 

 

 

 

 

הצהרת סיכון וגילוי נאות: אינטראקטיב ישראל מציעה סוגים שונים של השקעות באמצעות רכישת כלים פיננסים מגוונים: בנוגע לכלים פיננסים מגוונים, ביניהם מניות, אופציות, חוזים עתידיים, כתבי אופציות, אג"ח, אופציות חוזים, חוזה מנייה בודדת, תעודות סל, מוצרים מובנים וקרנות נאמנות. כל סוגי ההשקעות והמסחר מערבים סיכון להון המושקע, לרבות אלה המוצעים על ידי אינטראקטיב ישראל, ולכן, הם דורשים מיומנות, ידע והבנת הסיכונים, ואינם מתאימים לכל אדם.
לפני קבלת החלטה על השקעה או מסחר באמצעות אינטראקטיב ישראל, עליך לקחת בחשבון את מטרות ההשקעה ו/או המסחר, רמת הניסיון שלך ויכולתך לספוג הפסדים כתוצאה מכך. בנוסף, עליך לקחת בחשבון שביצועים קודמים אינם יכולים להוות מדד על ביצועיהם העתידיים של הכלים הפיננסים.
מוצרים פינננסים כגון אופציות על מניות וחוזים אינם מתאימים עבור כל משקיע. לפני השקעה באופציות אנא קרא את "מאפיינים וסיכונים של הסטנדרטים באופציות" לקריאה אנא כנס ל- http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp.
לפני תחילת מסחר לקוחותינו חייבים לקרוא את הגילויים הרלוונטים אודות הסיכונים בעמוד הגילוי הנאות אודות הסיכון

המסחר במינוף הינו מיועד עבור משקיעים מתוחכמים בעלי סובלנות גבוהה לסיכון. קיים סיכון בו ההפסד הינו יכול לגבור מסכום ההשקעה הראשוני. לפני מסחר בחוזים עתידיים אנו ממליצים לקרוא את גילוי נאות בגין הסיכון בחוזים עתידיים.
תאריכי הסליקה של עסקאות מט"ח יכול להשתנות בשל הבדלים באיזורי זמן ומועדים בבנקים ברחבי העולם. במסחר בין בורסות ברחבי העולם ייתכן ויושאלו מטבעות שונים על מנת לבצע את העסקאות במטבעות שונים.

  

חברת אינטראקטיב ישראל משמשת כברוקר לאינטראקטיב ברוקרס בישראל.  אינטרקטיב ישראל אינה נשלטת ואינה חברה נספחת לאינטרקטיב ברוקרס בשום צורה. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬אתר זה איננו האתר של אינטרקטיב ברוקרס והוא אינו מופעל על ידה. כל המידע בדף זה, או חלקים ממנו, נלקחו ע"י חברת אינטרקאטיב ישראל מסחר מאתר האינטרנט של אינטראקטיב ברוקרס ותורגמו לעברית לנוחיותך. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר באתר אינטראקטיב ברוקרס הנמצא בתחתית העמוד. על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר בכתובת:‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ https://www.interactivebrokers.com

‬‬אינטראקטיב ברוקרס הינם ברוקר דילר רשום המפוקח ע"י הרשות האמריקאית לני"ע וזירות מסחר (SEC) הרשות למסחר חוזי סחורות (CFTC) ואגודת החוזים הלאומית (NFA) וכמו כן חבר ברשות המפקחת לתעשיית הפיננסים האמריקאית (FINRA) ובעוד גופי פיקוח עצמאיים.
אינטרקטיב ברוקרס מספקת שירותי ביצוע וסליקה ללקוחותיה
אינטראקטיב ברוקרס אינו ממליץ על שום גוף פיננסי,יועץ השקעות,משווק השקעות או קרן גידור.
אינטראקטיב ברוקרס אינו  מייעץ להשקעות או ממליץ לקנות או למכור את ניירות הערך המוזכרים באתר זה ו/או ניירות ערך אחרים או מטבעות. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.המידע באתר מתבסס אך ורק על מידע פומבי גלוי לציבור ועל הערכות ואומדנים. הכתוב באתר זה אינו מהווה יעוץ או הזמנה לרכוש או למכור את ניירות הערך הנזכרים בו ואין בו משום תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל משקיע.

אינטראקטיב ישראל הינה ברנד של חברת Mexem Ltd אשר בעלת רישיון אירופאי ומפוקחת ע" הרגולטור CySec, מספר רישיון 325/17, וכמו כן חברת בקרן לפיצויי משקיעים.
החברה רשומה ברגולטורים הבאים: בריטניה- FCA | גרמניה - BAFIN | איטליה - CONSOB | הולנד -AFM | צרפת - ACPR | ספרד - CNMV | שוודיה - FI | בלגיה - FSMA.

RIsk Disclosure : Israel Interactive Trading offers various types of investments through the acquisition of various financial instruments: various financial instruments, including shares, options, futures contracts, options, bonds, options, contracts, individual share contracts, ETFs, structured products and mutual funds. Investments and trade involve the risk of invested capital, including those offered by Interactive Israel, and therefore require skill, knowledge and understanding of risks, and are not suitable for everyone.
Before deciding on investing or trading with Israel Interactive Trading, you must consider your investment and / or trading goals, your level of experience, and your ability to absorb losses as a result. In addition, you should consider that past performance cannot be a measure of the future performance of financial instruments.
Options involve risk and are not suitable for all investors. Before investing in options, read the "Characteristics and Risks of Standardized Options". For a copy visit http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp. Before trading, clients must read the relevant risk disclosure statements on our Warnings and Disclosures page - http://www.interactivebrokers.com/disclosures. Trading on margin is only for sophisticated investors with high-risk tolerance. You may lose more than your initial investment. For additional information regarding margin loan rates, see http://www.interactivebrokers.com/interest. Security futures involve a high degree of risk and are not suitable for all investors. The amount you may lose may be greater than your initial investment. Before trading security futures, read the Security Futures Risk Disclosure Statement. For a copy visit http://www.interactivebrokers.com/disclosures. There is a substantial risk of loss in foreign exchange trading. The settlement date of foreign exchange trades can vary due to time zone differences and bank holidays. When trading across foreign exchange markets, this may necessitate borrowing funds to settle foreign exchange trades. The interest rate on borrowed funds must be considered when computing the cost of trades across multiple markets.

Israel Interactive Trading is acting as an introducer broker to Interactive Brokers LLC in Israel. The company is not owned by or affiliated with Interactive brokers in any form. This website is not an  Interactive Brokers LLC website and is not operated by it. Some or all of the information on this page has been taken by Israel Interactive Trading from the Interactive Brokers website and translated to Hebrew for your convenience.
To view the Interactive Brokers website directly and in its entirety, please visit:
https://www.interactivebrokers.com
“Interactive Brokers LLC” is a registered Broker-Dealer, Futures Commission Merchant and Forex Dealer Member, regulated by the U.S. Securities and Exchange Commission (SEC), the Commodity Futures Trading Commission (CFTC) and the National Futures Association (NFA), and is a member of the Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) and several other self-regulatory organizations.  Interactive Brokers does not endorse or recommend any financial institutions or financial service providers, including brokers, introducing brokers, third-party financial advisors, or hedge funds.  Interactive Brokers provides execution and clearing services to customers.  None of the information contained herein constitutes a recommendation, offer, or solicitation of an offer by Interactive Brokers to buy, sell or hold any security, financial product or instrument or to engage in any specific investment strategy. Interactive Brokers makes no representation and assumes no liability to the accuracy or completeness of the information provided on this website.

Israel Interactive Trading is a brand of Mexem LTD. The company is authorized and regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission – CySEC (Licence number: 325/17) and is a member of the Investor Compensation Fund (ICF).
In addition to that Mexem Ltd is registered with the following regulators: UK - FCA | Germany - BAFIN | Italy - CONSOB | France - ACPR | Spain - CNMV | Sweeden - FI | Belgium - FSMA.