כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : ניר קרטיס וחן דרסינובר אנליסטים בבית השקעות די.בי.אם.

 

סקירת חו"ל

 

 

  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,110.30

% 0.63

NASDAQ 4,955.97

% 1.27

DJ 18,140.44

% 0.67

אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND %  2.13

% 5.39

אירופה
DAX 11,050.64 

% 0.80

Euro STX 50 3,490.53

% 1.25

FTSE 6,915.20

% 0.61

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

יו"ר ה - Eurogroup: "יוון ונושי אירופה הגיעו לעסקה, הארכה של ארבעה חודשים לחילוץ היווני"

 

ביום שישי האחרון שרי האוצר של גוש היורו הגיעו להסכם עם יוון לגבי הארכת תכנית החילוץ הפיננסי של יוון בארבעה חודשים בכפוף להתחייבות יוונית לבצע רפורמות מבניות משמעותיות.

 

ממשלת יוון צפויה להכריז על הרפורמות המבניות ביום שני הקרוב, וקבוצת שרי היורוגקופ צפויה לדון במסמך יום למחרת. במידה ושרי האוצר יאשרו את התוכנית שתוצע ע"י יוון, אזי הנושא יועבר לאישור סופי בפרלמנטים במדינות אירופה.

 

ההודעה בדבר הארכת הסכם החילוץ דחפה את שווקי המניות בארה"ב ובאירופה לשיאים חדשים: מדד ה-S&P500 סגר מעל לרמת 2110.30 הנקודות ביום שישי האחרון, המשקף עליה שבועית של 0.63%. מדד היורוסטוקס 50 המכיל את 50 החברות בעלות השווי שוק הגבוה ביותר באירופה עלה גם הוא בשיעור של 1.25% לרמת שיא כל הזמנים.

 

כזכור, ממשלת יוון דרשה להפחית את חובה לנושים תוך סיום צעדי הצנע שהכבידו על אזרחי יוון. אולם מנהיגי גוש האירו, בהובלת שר האוצר הגרמני, התעקשו כי יוון תיצמד לתוכנית הסיוע המקורית ותמשיך במדיניות הצנע וברפורמות המבניות. ביום שישי סוכם בפסגת שרי האוצר של אירופה להאריך את תוכנית הסיוע ליוון ב-4 חודשים נוספים, ולא ב-6 חודשים כפי שביקשה יוון. ההארכה תקנה ליוון זמן נוסף לניהול מו"מ על הסדר חוב קבוע, כאשר תוכנית הסיוע הייתה אמורה להסתיים בסוף החודש.

 

נציין כי היה ויוון לא הייתה מצליחה להשיג מימון או לחלופין לבצע הארכה של המועד האחרון לתשלום, קרי ה 28 לפברואר, היא הייתה מסתכנת ביציאה מגוש האירו ובפשיטת רגל כללית.

 

חשוב לזכור כי בעוד שיוון והנושים שלה מתכוננים  להמשך הליכי המו"מ, עדיין קיימת סבירות שבו לא תתקבל עסקה סופית וכי עדיין לא ניתן לשלול יציאה של יוון מגוש האירו, גם אחרי הסכם הביניים שהושג ביום שישי.

 

 

מאקרו ארה"ב

גוברת התמיכה בדחיית מועד העלאת הריבית בארה"ב.

פרוטוקולי ישיבות הריבית שפורסמו ביום רביעי האחרון חשפו כי רוב חברי הועדה המוניטרית חוששים מהעלאה מוקדמת של הריבית בארה"ב. הגורמים שהוזכרו בין היתר להחלטה הנ"ל הם: התחזקות הדולר, המשברים ביוון ואוקראינה וצמיחה נמוכה בשכר בארה"ב – אלו הן הסיבות שמנו בכירי הבנק המרכזי להצדקת השארת הריבית בשפל הנוכחי וגרמו למדד ה S&P500 לעלות לשיא חדש. (ראה גרף 1)

 

גרף 1:

 

למעשה, מקבלי ההחלטות בבנק הפדרלי בארה"ב העריכו כי לאור הסיכונים שעומדים בפני כלכלת ארה"ב, יש מקום להותיר את הריבית ברמתה האפסית הנוכחית פרק זמן ממושך יותר מכפי שהעריכו עד כה.

 

נתוני מאקרו שונים שפורסמו בשבוע האחרון היו מעודדים. כך, נמשכה מגמת העלייה החדה באשראי הבנקאי למגזר העסקי ולצרכן האמריקאי, כאשר היקף ההלוואות הבנקאיות עלה בשנה האחרונה בשיעור מרשים של 7.9%. העלייה באשראי הייתה רוחבית במרבית ענפי הכלכלה ובלטה בעיקר בענפי המסחר והתעשייה. בנוסף, מדד האינדיקטורים המובילים עלה בפברואר ב-0.2%, לרמה המצביעה על עלייה מרשימה של 6.5% בשנה האחרונה – אינדיקציה חיובית נוספת להתפתחויות הכלכליות בארה"ב.

 

 

 

 

 

 

דוחות Q4

 

אין ספק שהיה זה השבוע של מניות הטכנולוגיה.  מדד הנאסד"ק עלה זה היום השביעי ברציפות. נציין בהקשר זה את סוכנות הנסיעות המקוונת הגדולה ביותר בארה"ב, פרייסליין (PCLN) אשר זינקה ב-8.6% ביום חמישי לאחר שדיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

לעומתה מניית וול-מארט נפלה ב-3.2% לאחר שהקמעונאית הגדולה בעולם סיפקה תחזית רווח ומכירות שנתית נמוכה מהצפוי והודיעה על העלאת שכרם של כ-500 אלף עובדים בארה"ב.

חברת האנרגיה האמריקאית נובל אנרג'י ירדה בכ-5%. השותפה במונופול הגז בישראל דיווחה ביום חמישי על נפילה חדה מהצפוי של 20% בהכנסות ברבעון הרביעי, כל זאת בעקבות צלילת מחירי הנפט.  נובל הודיעה עוד על עצירה של כל פעילויותיה בישראל עד להתבהרות העניינים הרגולטוריים הנוגעים למאגרי "תמר" ו"לוויתן".

 

לקראת סוף עונת הדוחות ניתן לראות באופן ברור כי ביצועי מדד נאסד"ק מתחילת השנה עולים באופן ניכר על אלו של המדדים האחרים: הנאסד"ק קפץ מתחילת 2015 ב-4.6% לעומת עלייה של 2.5% שרשם באותה התקופה מדד ה  S&P 500

 

השבוע המשקיעים נושאים את עיניהם אל הדוחות של חברות רבות וביניהם: HPQ (מחשבים), SAM (חברת ייצור בירות מהגדולות בעולם), FSLR (אנרגיה סולרית), DPZ (דומינוס פיצה), M (מ'ייסיס), DDD (מדפסות תלת מימד), JCP (גי' סי פני).

בצד הישראלי - MBLY (מובילי), SODA (סודה סטרים), TSEM (טאואר) ועוד..

 

לחץ כאן לרשימת הדוחות המלאה לשבוע הקרוב.

 

 

 

 

 

אודות די.בי.אם

 

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.