כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת :רועי ממן, מחלקת מסחר BeTrader

 

סקירת חו"ל

 
  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 1,958.08

% 0.15-

NASDAQ 4,827.2

% 0.1

DIA 16,384.79

% 0.29 -

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND % 2.13

% 0

אירופה
DAX 9,916.16 

% 2.05 -

Euro STX 50 3,157.3

% 0.96 -

FTSE 6,104.11

% 1.34 -

 

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

 

 

ארה"ב

הנושא החם ביותר בכלכלה העולמית בכלל ובכלכלה האמריקאית בפרט בחודשים האחרונים הוא מועד החלטת הריבית של ה-FED  האמריקאי. כידוע לאחר דחיות בחודשים האחרונים תשומת לב המשקיעים, האנליסטים ואמצעי התקשורת היו מרוכזות ליום חמישי 17.9.15 בשעה 21:00 שעון ישראל. לבסוף הפדרל ריזרב החליטו שלא להעלות את הריבית במשק האמריקאי, כאשר הם מסבירים זאת בכך שההתפתחויות האחרונות בכלכלה הגלובלית עלולות לרסן את הפעילות הכלכלית וצפויות להוריד את האינפלציה- הכוונה היא כמובן לשוק הסיני ולמשבר בגוש היורו.

בנוגע לפרשנות של הצעד של ה-FED  חלק מהפרשנים הכלכליים מפרשים את הצעד הזה כהבעת אי אמון בכלכלה האמריקאית. חלק מהכלכלנים רואים זאת כבחירה נכונה, לאור השינויים הגלובליים והכלכליים האחרונים ה-FED  נוקט במשנה זהירות ביחס למשק האמריקאי וטוב שכך.

את ההשפעה לטווח הקצר למהלך של ה-FED  ראינו במסחר בסוף יום חמישי וביום שישי.  יום חמישי שנפתח באופטימיות מסוימת במדדים האמריקאים נסגר בירידות מתונות אך התגובה החריפה יותר הגיעה ביום המסחר האחרון עם ירידה של 1.62% ב-s&P500 כאשר הנאסד"ק והדאו ג'ונס יורדים במגמה זהה 1.39%  ו -1.74% בהתאמה.

 

 

 

מדדים אמריקאים בחודש האחרון

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בהסתכלות שנתית ניתן לראות שבמדדים האמריקאים המצב לא מזהיר, ה-s&p500  מציג ירידה של 2.6%  ואילו הדאו ג'ונס מציג תשואה שלילית של 5.18% מתחילת השנה. המדד היחיד מהשלושה שעוד שומר על תשואה חיובית הוא הנאסד"ק עם עלייה שנתית של 5.4%. נציין שגם הראסל 2000 מציג תשואה חיובית של 1.69% מתחילת 2015.

 

 

 

מדד הנאסד"ק מתחילת 2015

 

 

 

 

 

מטבע חוץ

אחת ההשפעות הישירות של החלטת הפדרל ריזרב הייתה צניחה של הדולר האמריקאי לשפל של שלושה שבועות מול המטבעות המרכזיים. אנליסטים בכירים בשוק מעריכים כי בעקבות החלטת הפד בנקים גדולים בעולם יאלצו לספק תמריצים אחרים ללקוחותיהם, דבר שיגרום לתנודתיות חזקה יותר בשוק במט"ח העולמי. כידוע אחד הכלים המוניטאריים של בנק מרכזי הוא לפעול בזירת המט"ח בנוגע לרזרבות מט"ח של הבנק.

 

גרף EUR.USD

 

 

 

 

 

 

 

 

אירופה

כבדרך כלל השווקים באירופה סיפקו מראה למסחר במשק האמריקאי ושיקפו ירידות חדות ביום שישי שנבעו מהחלטת ה-FED. הדאקס הגרמני נפל ב-3% , פריז ירדה ב- 2.56% ובורסת לונדון ירדה ב-1.34%.

נושא נוסף שירכז עניין השבוע באירופה הוא דבר שקורה הרבה בחודשים האחרונים והוא- בחירות ביוון. אלכסיס ציפראס שולח את העם היווני שוב לקלפיות לאחר הבחירות בינואר האחרון בהן הוא עלה לשלטון ולאחר משאל העם בו העם היווני אמר "לא" לתכנית החילוץ. היום (ראשון) העם היווני יכריע מי יוביל את המדינה לאחר חתימת ההסכם לחילוצה של יוון מול מעצמות גוש האירו.

בורסות אירופה

 

 

 

 

 

 

 

בורסת אתונה מתחילת 2015

 

 

 

 

 

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.