כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : ניר קרטיס וחן דרסינובר

 

מדדים מובילים בעולם

 

 

  מחיר שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 1,994.99$

% 2.77-

NASDAQ 4,635.24$

% 2.58-

DIA 17,164.95$

% 2.87-

אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND %  1.68

% 7.82-

אירופה
DAX  €10,694.32 

% 0.42

Euro STX 50 3,351.44 €

% 0.92-

FTSE 6,749.40 £

% 1.22-

 

 

 

במרכז העניינים:

http://www.news1.co.il/uploadimages/NEWS1-13-333934962749482.jpgהסיכון היווני

השפעת תוצאות הבחירות ביוון על השווקים מורגשת בינתיים בעיקר ביוון עצמה.

הבורסה ביוון ירדה כבר בכ 14% - מאז הבחירות ועקום האג"ח הממשלתי התהפך בחדות, מה שמשקף עלייה ניכרת בסיכון לחדלות פירעון. (ראה תרשים 1)

מרווחי האג"ח של איטליה, ספרד ופורטוגל מעל גרמניה עלה

בינתיים בשיעור לא גדול. אולם, ניתן להעריך שאירוע זה משקף סיכון לא מבוטל לתקופה הקרובה לא רק ליוון עצמה, אלא גם למדינות דרום אירופה החלשות יותר כדוגמת ספרד ואיטליה.

לפי הצעדים הראשוניים וההתבטאויות של הממשלה החדשה ביוון, נראה כי היוונים צפויים "ללכת עד הסוף" ולסרב לקבל סיוע נוסף מהטרויקה. אי קבלת סיוע נוסף צפוי לדרדר את יוון לחדלות פירעון.

 

(תרשים 1)

 

 

מה צפוי לקרות בגוש האירו אם יוון תפרוש ממנו?

בטווח הקצר פרישה של יוון מגוש האירו צפויה ללחוץ כלפי מטה את השווקים, בעיקר השווקים האירופיים שחשופים לאג"ח יווניות וללויים יוונים. ייתכן כי גוש האירו ימצא מענה שיבלום את ההתפשטות המשבר, אך עד מציאת פיתרון שכזה השווקים צפויים להגיב בירידות שערים חדות נוכח חוסר הוודאות.

בטווח ארוך יותר, יציאת יוון צפויה לגרום לעלייה בעלויות המימון של מדינות דרום אירופה החלשות יותר ) ספרד, פורטוגל, איטליה) ולעלייה חדה בתשואות אגרות החוב הממשלתיות שם - קטליזטור שעשוי לגרור משבר חובות בגוש.

איום הפרישה של מדינות נוספות וחשש משמיטת חובות מצדן יגבירו מאוד את התנגדות מדינות מערב אירופה החזקות יותר בהובלת גרמניה להמשיך את תוכנית ההרחבה כמותית.

ב 28 - לפברואר מסתיים השלב הנוכחי של תוכנית הסיוע ליוון. הטרויקה (הבנק המרכזי האירופי, הנציבות האירופית וקרן המטבע) צפויים לדרוש הצהרת כוונות מסוימת מהממשל היווני הקיים לפני שניגשים למו"מ על המשך הסיוע. אם תיפסק תוכנית הזרמה לממשלת יוון גם תמיכתו של ה ECB בבנקים היוונים שסובלים מאז ההכרזה על הבחירות מיציאה מהירה של הפיקדונות, צפויה להיפסק.

לסיכום, הסיכון למשבר באירופה, כפי שהיה לפני שלוש שנים, די נמוך.

יחד עם זאת, תקופת אי הודאות ותנודתיות גדולה בשווקים עלולה ללוות את התפתחויות היחסים בין יוון לאיחוד האירופאי בתקופה הקרובה.

 

 

 

נתונים כלכליים בארה"ב (צמיחה של 2.6% בלבד)

לאחר נתונים חזקים מאוד שפורסמו בחודשיים הקודמים;

ביום שישי פורסם האומדן הראשוני של התוצר אשר צמח בשיעור שנתי של 2.6% ברבעון האחרון של 2014 כאשר נתון זה הינו נמוך מהצפי, אך לאחר צמיחה של 5% ברבעון הקודם.

הרכב הצמיחה היה מעורב, כנראה נוכח המגמה המתמשכת של התחזקות הדולר וירידת מחיר הנפט, המשפיעים באופן שונה על הרכב הביקוש לתוצר. (ראה תרשים 2)

 

בקצרה, לאחר צמיחה של 2.2% בשנת 2013 וצמיחה של 2.4% בשנת 2014 המבטאת האצה בפעילות הכלכלית, להערכתנו, המומנטום החיובי בכלכלה האמריקאית צפוי להתמיד גם במהלך השנה הנוכחית.

 

(תרשים 2)

 

תוצאות הדוחות הכספיים של החברות בארה"ב

עונת הדוחות ממשיכה והשבוע היה זה תורן של חברות הטכנולוגיה הענקיות לפרסם את דוחות הרבעון הרביעי של 2014 בין החברות שדיווחו MSFT, FB, YHOO, BABA שאכזבו בתוצאות הרבעוניות, כאשר המשקיעים ציפו לרווחים והכנסות גבוהים מאלו אשר התפרסמו.

לעומת זאת נציין את AMZN , AAPL שפשוט הפתיעו באופן חריג וניפצו את התחזיות, כאשר אפל רשמה את הרווח הרבעוני הגבוה ביותר של חברה ציבורית אי פעם(!).

 

השבוע.. ימשיכו חברות רבות לפרסם את תוצאות הרבעון האחרון של 2014 וביניהם יהיו GILD, DIS, GM, LNKD, TWTR, FOXA ועוד.. 

 

אודות די.בי.אם

 

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

 

http://static.wixstatic.com/media/fb4ebe_8dd1f72497534ecbbbaead279e9b92d4.png_srz_p_560_141_75_22_0.50_1.20_0.00_png_srz

 

 

 

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

 

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.

 

 

 

 

 

 

 

הצהרת סיכון וגילוי נאות: אינטראקטיב ישראל מציעה סוגים שונים של השקעות באמצעות רכישת כלים פיננסים מגוונים: בנוגע לכלים פיננסים מגוונים, ביניהם מניות, אופציות, חוזים עתידיים, כתבי אופציות, אג"ח, אופציות חוזים, חוזה מנייה בודדת, תעודות סל, מוצרים מובנים וקרנות נאמנות. כל סוגי ההשקעות והמסחר מערבים סיכון להון המושקע, לרבות אלה המוצעים על ידי אינטראקטיב ישראל, ולכן, הם דורשים מיומנות, ידע והבנת הסיכונים, ואינם מתאימים לכל אדם.
לפני קבלת החלטה על השקעה או מסחר באמצעות אינטראקטיב ישראל, עליך לקחת בחשבון את מטרות ההשקעה ו/או המסחר, רמת הניסיון שלך ויכולתך לספוג הפסדים כתוצאה מכך. בנוסף, עליך לקחת בחשבון שביצועים קודמים אינם יכולים להוות מדד על ביצועיהם העתידיים של הכלים הפיננסים.
מוצרים פינננסים כגון אופציות על מניות וחוזים אינם מתאימים עבור כל משקיע. לפני השקעה באופציות אנא קרא את "מאפיינים וסיכונים של הסטנדרטים באופציות" לקריאה אנא כנס ל- http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp.
לפני תחילת מסחר לקוחותינו חייבים לקרוא את הגילויים הרלוונטים אודות הסיכונים בעמוד הגילוי הנאות אודות הסיכון

המסחר במינוף הינו מיועד עבור משקיעים מתוחכמים בעלי סובלנות גבוהה לסיכון. קיים סיכון בו ההפסד הינו יכול לגבור מסכום ההשקעה הראשוני. לפני מסחר בחוזים עתידיים אנו ממליצים לקרוא את גילוי נאות בגין הסיכון בחוזים עתידיים.
תאריכי הסליקה של עסקאות מט"ח יכול להשתנות בשל הבדלים באיזורי זמן ומועדים בבנקים ברחבי העולם. במסחר בין בורסות ברחבי העולם ייתכן ויושאלו מטבעות שונים על מנת לבצע את העסקאות במטבעות שונים.

  

חברת אינטראקטיב ישראל משמשת כברוקר לאינטראקטיב ברוקרס בישראל.  אינטרקטיב ישראל אינה נשלטת ואינה חברה נספחת לאינטרקטיב ברוקרס בשום צורה. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬אתר זה איננו האתר של אינטרקטיב ברוקרס והוא אינו מופעל על ידה. כל המידע בדף זה, או חלקים ממנו, נלקחו ע"י חברת אינטרקאטיב ישראל מסחר מאתר האינטרנט של אינטראקטיב ברוקרס ותורגמו לעברית לנוחיותך. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר באתר אינטראקטיב ברוקרס הנמצא בתחתית העמוד. על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר בכתובת:‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ https://www.interactivebrokers.com

‬‬אינטראקטיב ברוקרס הינם ברוקר דילר רשום המפוקח ע"י הרשות האמריקאית לני"ע וזירות מסחר (SEC) הרשות למסחר חוזי סחורות (CFTC) ואגודת החוזים הלאומית (NFA) וכמו כן חבר ברשות המפקחת לתעשיית הפיננסים האמריקאית (FINRA) ובעוד גופי פיקוח עצמאיים.
אינטרקטיב ברוקרס מספקת שירותי ביצוע וסליקה ללקוחותיה
אינטראקטיב ברוקרס אינו ממליץ על שום גוף פיננסי,יועץ השקעות,משווק השקעות או קרן גידור.
אינטראקטיב ברוקרס אינו  מייעץ להשקעות או ממליץ לקנות או למכור את ניירות הערך המוזכרים באתר זה ו/או ניירות ערך אחרים או מטבעות. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.המידע באתר מתבסס אך ורק על מידע פומבי גלוי לציבור ועל הערכות ואומדנים. הכתוב באתר זה אינו מהווה יעוץ או הזמנה לרכוש או למכור את ניירות הערך הנזכרים בו ואין בו משום תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל משקיע.

אינטראקטיב ישראל הינה ברנד של חברת Mexem Ltd אשר בעלת רישיון אירופאי ומפוקחת ע" הרגולטור CySec, מספר רישיון 325/17, וכמו כן חברת בקרן לפיצויי משקיעים.
החברה רשומה ברגולטורים הבאים: בריטניה- FCA | גרמניה - BAFIN | איטליה - CONSOB | הולנד -AFM | צרפת - ACPR | ספרד - CNMV | שוודיה - FI | בלגיה - FSMA.

RIsk Disclosure : Israel Interactive Trading offers various types of investments through the acquisition of various financial instruments: various financial instruments, including shares, options, futures contracts, options, bonds, options, contracts, individual share contracts, ETFs, structured products and mutual funds. Investments and trade involve the risk of invested capital, including those offered by Interactive Israel, and therefore require skill, knowledge and understanding of risks, and are not suitable for everyone.
Before deciding on investing or trading with Israel Interactive Trading, you must consider your investment and / or trading goals, your level of experience, and your ability to absorb losses as a result. In addition, you should consider that past performance cannot be a measure of the future performance of financial instruments.
Options involve risk and are not suitable for all investors. Before investing in options, read the "Characteristics and Risks of Standardized Options". For a copy visit http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp. Before trading, clients must read the relevant risk disclosure statements on our Warnings and Disclosures page - http://www.interactivebrokers.com/disclosures. Trading on margin is only for sophisticated investors with high-risk tolerance. You may lose more than your initial investment. For additional information regarding margin loan rates, see http://www.interactivebrokers.com/interest. Security futures involve a high degree of risk and are not suitable for all investors. The amount you may lose may be greater than your initial investment. Before trading security futures, read the Security Futures Risk Disclosure Statement. For a copy visit http://www.interactivebrokers.com/disclosures. There is a substantial risk of loss in foreign exchange trading. The settlement date of foreign exchange trades can vary due to time zone differences and bank holidays. When trading across foreign exchange markets, this may necessitate borrowing funds to settle foreign exchange trades. The interest rate on borrowed funds must be considered when computing the cost of trades across multiple markets.

Israel Interactive Trading is acting as an introducer broker to Interactive Brokers LLC in Israel. The company is not owned by or affiliated with Interactive brokers in any form. This website is not an  Interactive Brokers LLC website and is not operated by it. Some or all of the information on this page has been taken by Israel Interactive Trading from the Interactive Brokers website and translated to Hebrew for your convenience.
To view the Interactive Brokers website directly and in its entirety, please visit:
https://www.interactivebrokers.com
“Interactive Brokers LLC” is a registered Broker-Dealer, Futures Commission Merchant and Forex Dealer Member, regulated by the U.S. Securities and Exchange Commission (SEC), the Commodity Futures Trading Commission (CFTC) and the National Futures Association (NFA), and is a member of the Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) and several other self-regulatory organizations.  Interactive Brokers does not endorse or recommend any financial institutions or financial service providers, including brokers, introducing brokers, third-party financial advisors, or hedge funds.  Interactive Brokers provides execution and clearing services to customers.  None of the information contained herein constitutes a recommendation, offer, or solicitation of an offer by Interactive Brokers to buy, sell or hold any security, financial product or instrument or to engage in any specific investment strategy. Interactive Brokers makes no representation and assumes no liability to the accuracy or completeness of the information provided on this website.

Israel Interactive Trading is a brand of Mexem LTD. The company is authorized and regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission – CySEC (Licence number: 325/17) and is a member of the Investor Compensation Fund (ICF).
In addition to that Mexem Ltd is registered with the following regulators: UK - FCA | Germany - BAFIN | Italy - CONSOB | France - ACPR | Spain - CNMV | Sweeden - FI | Belgium - FSMA.