כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : רועי ממן מחברת BeTrader

 

סקירת חו"ל

 

 

  

 

 

 

 

ארה"ב

שבוע המסחר נסגר ביום שישי בדרמטיות עם עלייה של 0.9% בנאסד"ק וירידה של 0.1% ב-S&P500. הקפיצה הגדולה במדד הנאסד"ק הגיעה על רקע פרסום דוחות של חברת GOOGLE  שהציגה עלייה של 16% עם חצייה של רף ה-700 דולר למנייה. לאחר פרסום הדוחות ביום חמישי החברה הוסיפה לערכה כ-65 מיליארד דולר.

ביום שישי פורסם מדד המחירים לצרכן לחודש יוני שעלה לפי הציפיות ב0.3%. בנוסף פורסמו בשישי מדד התחלות הבנייה לחודש יוני שעלה ב0.1% ומספר אישורי הבנייה שעלה ל-1.34 מיליון במונחים שנתיים.

 


 

 

 

 

 

דוחות כספיים ארה"ב

בשבוע שעבר החברות שהפתיעו את השוק בצורה החזקה ביותר היו GOOGLE  וNETFLIX. כבר מחר IBM  תפרסם את הדוחות הכספיים שלה כאשר הפי הוא לרווח של 3.77$ למנייה. בשלישי ידווחו מיקרוסופט ואפל עם צפי להכנסות של 49 מיליארד דולר ורווח של 1.8$ למנייה . 

 

 

 

 

 

 

אירופה

המדדים האירופיים סגרו את שבוע המסחר בירידות קלות אך בהסתכלות שבועית המדדים באירופה סגרו בעליות של 3% בממוצע. ביוון מסתמן שהבנקים במדינה ישובו לפעול ביום שני 20.7 לאחר שהבנקים היו סגורים מסוף יוני. הפרלמנט האירופי אישר הלוואה של כ-7 מיליארד יורו לממשלת יוון, ההלוואה תועבר ליוון עד יום שני ומטרתה לאפשר לממשלה היוונית מרווח נשימה בכל הקשור להחזרי החובות להם המדיה מחויבת אל מול האיחוד האירופי.

בגרמניה מתנהל ויכוח של שר האוצר הגרמני, שאובל אל מול מרקל בנוגע להתנעת תכנית חילוץ שלישית, שר האוצר מתנגד להזרמת כספים לאתונה בטענה שאין לה כל סיכוי להצלחה. מרקל טוענת שישנה חשיבות גדולה לשמר את יציבות גוש האירו וכמובן את יציבותו של המטבע האירופי.

 

 

שער האירו/דולר מתחילת 2015

 

 

 

 

 

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.
העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.