כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת :ניר קרטיס וחן דרסינובר אנליסטים בבית השקעות די.בי.אם.

 

סקירת חו"ל

 
  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,122.73

% 0.31

NASDAQ 5,048.29

% 0.89

DIA 18,272.56

% 0.45

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND %  2.14

% 0.47 -

אירופה
DAX 11,447.03 

% 2.24 -

Euro STX 50 3,573.07

% 2.09 -

FTSE 6,960.49

% 1.22 -

 
 

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

מאקרו גלובאלי

מדדי ארה"ב סגרו בשיא כל הזמנים. הדולר נפל לשפל של ארבעה חודשים בעולם, על רקע נתוני אינפלציה חלשים שפורסמו היום בארה"ב שחיזקו את ההערכות כי הבנק הפדרלי לא ימהר להעלות את הריבית בארה"ב.

האס אנד פי עלה בסיכום שבועי 0.31% וסגר ברמת 2122.73 נקודות, שיא כל הזמנים, הנאסד"ק הגדיל ועלה 0.89% לרמת 5048.29 הנקודות.

במבט שנתי מדד הנאסד"ק השיג תשואה של 6.59%, כאשר האס אנד פי והדאו הסתפקו ב 3.10% ו 2.52% בלבד בהתאמה. (ראה גרף 1).

הסיבה המרכזית לשבוע חיובי במדדי ארה"ב מוסבר בעיקרו מהיחלשות הדולר אשר נפל לשפל של ארבעה חודשים מול היורו ומול שאר המטבעות בעולם גם, ביום שישי האחרון הדולר נסחר מול היורו ב 1.139, זאת לאחר שנסחר בשער 1.04 "רק" חודש מרץ, הצמד משלים מהלך עליות של מעל 9% מהשפל שקבע לפני פחות מחודשים (ראה גרף 2).

בנוסף לכך תרמו נתוני אינפלציה חלשים שפורסמו השבוע בארה"ב אשר מחזקים את ההערכות כי הבנק הפדרלי לא ימהר להעלות את הריבית בארה"ב, עוד נאמר השבוע על ידי גורם מרכזי בפד כי "העלאת ריבית בחודש יוני ירדה מהפרק"

 

 

 

 

גרף 1-  מדדי ארה"ב המובילים מתחילת השנה.

 

גרף 2-  שער יורו דולר (EUR/USD) מתחילת השנה.

 

מדד המחירים ליצרן - מדד המחירים ליצרן (PPI) בארה"ב ירד במפתיע באפריל לעומת החודש הקודם. המדד נסוג בחודש שעבר ב-0.4% לאחר עלייה של 0.2% במארס, שהיתה העלייה הראשונה זה חמישה חודשים, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.1%, והירידה של 0.4% שרשם המדד היתה חדה יותר מתחזיותיהם של כל 74 הכלכלנים שנסקרו על ידי ספקית המידע הפיננסי בלומברג.

אבטלה? - מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר ל-264 אלף לעומת 265 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול במספר התביעות השבועי ל-275 אלף. זה השבוע השלישי ברציפות שבו מספר התביעות נמוך מ-270 אלף - פעם שנייה בלבד שהדבר קורה מאז שנת 1975. הממוצע הארבע-שבועי של מספר התביעות, הנחשב לפחות תנודתי, ירד ל-271,750 - המספר הנמוך ביותר מאז אפריל 2000 , שיא של 15 שנה.

 

 

 

 

 

 

אירופה

צמיחה בגוש האירו - התמ"ג של גוש היורו צמח ב-0.4% ברבעון הראשון של השנה, הצמיחה החדה ביותר זה שנתיים. את הצמיחה הובילו כלכלות צרפת, שצמחה ב-0.6%, וספרד, שצמחה ב-0.9%. באיטליה נרשמה צמיחה חדה מהצפוי של 0.3% ברבעון הראשון, ואילו בהולנד נרשמה צמיחה נמוכה מהצפוי של 0.4%. גרמניה רשמה האטה וצמחה ב-0.3% בלבד.

יוון חזרה למיתון ברבעון הראשון, עם צמיחה שלילית של 0.2%, לאחר נסיגה של 0.4% ברבעון הרביעי של 2014. יוון אינה הכלכלה היחידה בגוש היורו שנכנסה למיתון, גם כלכלת פינלנד רשמה רבעון שני ברציפות של צמיחה שלילית

 

יוון - העיתון הספרדי "אל מונדו" מדווח כי קרן המטבע הבינלאומית (IMF) מהססת לממן חבילת סיוע שלישית ליוון. לפי העיתון, הקרן מאוכזבת מהיעדר התקדמות ביוון, וחוששת כי הממשלה היוונית החדשה חוזרת בה מחלק מצעדי הצנע שנקטה הממשלה הקודמת כדי לעמוד בתנאי חבילת החילוץ הקודמת. בשבועות האחרונים טענה הקרן גם כי נטל החוב היווני כבד מדי ויוון לא תוכל לעמוד בו ללא תספורת משמעותית לנושים. חברותיה לגוש היורו, הנושות העיקריות שלה, לא מעוניינות לספוג תספורת.

עם זאת, שבוע שעבר העבירה יוון תשלום בסך 750 מיליון יורו לקרן המטבע הבינלאומית(IMF) , מתברר כיום כי מרבית הסכום הגיע מקרן המטבע עצמה, מחשבון החירום של יוון בקרן.

עם זאת, כסף זה אמור להיות מוחזר תוך חודש, כך שהזמן של יוון אוזל.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אודות די.בי.אם

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.