כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : רועי ממן, מחלקת מסחר BeTrader

 

סקירת שוק חו"ל 16.08.15

 

 

  

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

 

אירופה


בשבוע האחרון בורסות אירופה הראו בעיקר מסכים אדומים לאורך השבוע. מדד ה-DAX איבד בסיכום השבועי כ4% מערכו – הירידה החדה במדד בארבעה חודשים האחרונים. ירידות אלו מגיעות לאחר אכזבה בשווקים מהצמיחה של גוש היורו שפורסם ביום שישי. התמ"ג הרבעוני הגרמני צמח ב0.4% למרות צפי ל-0.5% ואילו בצרפת התמ"ג נותר ללא שינוי למרות צפי לעליה של 0.2%.
הירידות השבועיות מגיעות על רקע הגעה להסכם על חבילת הסיוע השלישית ליוון בהיקף של 86 מיליארד אירו שנחתם ביום שישי בבוקר. חבילת החילוץ השלישית מגיעה לאחר שישה חודשים של מש ומתן בין ההנהגה היוונית לבין ראשי גוש היורו וקרן המטבע העולמית. ההסכם יעניק ליוון בפעם השלישית חבל הצלה, כמובן שהישארותה של יוון בגוש הוא רצון משותף של עוד מדינות כדי לשמר את היציבות וההמשכיות של גוש היורו.

 

 

המדדים האירופיים בארבעה חודשים אחרונים


 

 

 

 

ארה"ב


לקראת סוף השבוע פורסמו כמה נתונים כלכליים שדחפו את וול סטריט לעליות בסוף שבוע שהמדדים המובילים לא הראו מגמה ברורה של עלייה. מדד המחירים ליצרן עלה ב-0.2% למרות צפי לעלייה של 0.1%, התפוקה התעשייתית עלה ב-0.6% וזאת בעיקר בשל עלייה של 10.6% בייצור מכוניות בארה"ב נוסף לכך מדד ניצולת הייצור עלה ב-0.3%.

 

 

 

 

S&P500  בשבוע האחרון

 

 

 

 

נפט

 

בסיכום השבועי מחיר הנפט ירד ב-3.35% וננעל על 42.5 דולר לחבית. זאת לאחר שבשישי איבד 1.08% וננעל על רמה של 42.2 דולר לחבית - שפל מאז מרץ 2009. מחיר הנפט ממשיך את המגמה של החודשים האחרונים, אתר בלומברג בדק מהי התחזית הכי קיצונית להמשך הירידות ומצא כי Gary Shilling (אנליסט) טוען בשל תחרות המחירים החריפה שקיימת בין חברות הקידוח בענף הוא נותן תחזית של בין 10-20 דולר לחבית.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.
העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.