כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : ניר קרטיס וחן דרסינובר אנליסטים בבית השקעות די.בי.אם.

 

סקירת חו"ל

 

 

  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,053.40

% 0.86-

NASDAQ 4,871.76

% 1.13-

DIA 17,749.31

% 0.60-

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND %  2.11

% 5.80-

אירופה
DAX 11,901.61 

% 3.04

Euro STX 50 3,656.21

% 1.07

FTSE 6,740.58

% 2.48-

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

מאקרו ארה"ב

לקראת פגישת ה FED

השבוע תתקיים פגישת הבנק המרכזי (FED) האמריקאי (יום ד' 18/03) שאחריה יתפרסמו תחזיות הנגידים והיו"ר לגבי העלאת הריבית בארה"ב, הפגישה מתקיימת על רקע חולשה בנתונים בארה"ב, למעט שוק העבודה אשר ממשיך להפגין עוצמה.

 

נתוני האינפלציה שהתפרסמו בשבוע האחרון לקראת הפגישה הצביעו שהיא עדיין לא מתרוממת אל הטווח שהבנק המרכזי קבע (2%) וזאת סיבה מספיק טובה שבעקבותיה הפד יחליט כי אין מקום לבצע את העלאת הריבית מוקדם מן הצפוי.  

מדד המחירים ליצרן בחודש החולף ירד אל מתחת לציפיות, גם בסקר העסקים הקטנים, מדד הציפיות לעליית המחירים רשם ירידה, למרות שהעסקים הקטנים משדרים אופטימיות גבוהה.

 

עם זאת, משקיעים רבים מצפים לשינוי נוסח ההודעה של ה FED ביום רביעי הקרוב, כאשר עד כה השתמשו במונח "סבלני", ובכך לשלוח איתות לגבי העלאת הריבית בקרוב.

כבר בשבועות האחרונים אנו עדים לירידה בשווקי המניות עקב החששות של המשקיעים בגין העלאת הריבית או לפחות שינוי הנוסח.

מאז השיא האחרון שנקבע ב 2 למרץ, לפני שבועיים, מדד ה S&P500 ירד ב 3% (ראה גרף 1).

 

במידה והנגידה, ג'נט ילן, תחליט לוותר על המילה "סבלני" הדבר יעלה את ההסתברות להעלאת ריבית כבר בחודש יוני הקרוב ויגרור ירידות נוספות במדדים המובילים בארה"ב.

 

מצדו השני של המטבע הפד נאמר בפגישות קודמות כי העלאת ריבית תהיה במידה ונתוני האינפלציה יתקדמו לכיוון ה 2% שנתי והדבר לא תואם למצב השוק נכון להיום כאשר אנחנו רק מתרחקים מיעד זה. (ראה גרף 2)

ביום שישי האחרון פורסם כי נתון מדד המחירים ליצרן בארה"ב לחודש פברואר רשם ירידה חדה של 0.5% (גרוע מהתחזיות שעמדו על ירידה של 0.3% בלבד). המשמעות היא אינפלציה נמוכה או במילים אחרות חולשה כלכלית, והדבר מאותת על דחייה אפשרית בתזמון העלאת הריבית.

אנו צופים כי השינוי במגמה יכול להיות רק לאחר פרסום הנתונים של חודש מרץ/אפריל.

לפיכך, הבנק המרכזי יוכל לראות שינוי בסביבת האינפלציה רק אחרי חודש אפריל, בחודש

יוני, השינוי כבר צפוי להיות ברור יותר. לכן, החל מפגישת ה FED שתתקיים בחודש יולי יעלה הסיכוי להעלאת הריבית.

 

אנחנו לא יודעים לאן הפד ינווט את שוק המניות לאחר הועידה הקרובה אבל מה שבטוח זה שביום רביעי הולך להיות מעניין.

 

 

 

 

 

גרף 1 – S&P500 לאחר הסגירה ביום שישי.

 

 

 

 

 

גרף 2

 

 

 

 

 

 

אירופה

ה QE החל ושוק המניות באירופה עולה בחוזקה, המשקיעים נהנים מאוד מפירותיה של התוכנית של דרגי, כאשר בורסת פרנקפורט סגרה בשיא כל הזמנים לאחר זינוק שבועי נוסף של 3% ושבוע חיובי תשיעי ברציפות (רצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז שלהי 2013) – מדד הדאקס עלה מתחילת השנה בכ – 21.3%.

כמו כן שוק האג"ח באירופה נהנה מהפעולות של הבנק האירופאי גם הוא כאשר התשואות שם יורדות לרמות הנמוכות ביותר שהיו מעולם. תשואת אג"ח גרמניה ל 10 שנים נכון ליום שישי האחרון עומד על 0.24% (!)

עוד סיבה לעליות המרשימות באירופה היא היחלשות היורו אשר תומכת בעיקר במניות היצואניות. 

 

 

 

 

 

 

יורו/דולר

 

השבוע הדולר התחזק מול כל המטבעות המרכזיים בעולם, ואף טיפס בחוזקה מול היורו לשער של 1.0478 דולר ליורו. (ראה גרף 3)

היורו נחלש ב-13% מתחילת השנה, על רקע התחזקות הדולר וצעדי הבנק המרכזי של אירופה - ואנליסטים צופים כי שערו ימשיך לרדת, ואף יגיע לפחות מדולר ליורו.

לארה"ב גירעון גדול במאזן הסחר שלה מול כל העולם, ויורו חלש עלול רק להרחיב את הגירעון הזה, היות שמכוניות גרמניות, יינות, ספרים ומוצרי יוקרה צרפתיים ייהפכו לתחרותיים יותר מבחינת המחירים. אנו מזהירים כי דולר חזק יהיה "רוח נגדית חזקה" לחברות אמריקאיות.

היחלשות היורו היא רק חלק מהסיפור, הדולר נמצא בעלייה החדה ביותר שלו מאז אמצע שנות ה-90 - הוא התחזק ב-19% בשנה האחרונה מול סל של מטבעות שכולל את הין היפני והליש"ט הבריטית. אך המקרה של היורו יוצא דופן, ומומחים מעריכים כי הוא עלול עוד להמשיך ליפול. חלק מהירידה נובעת משאלות קיומיות שממשיכות לרחף מעל גוש היורו, על רקע המאבק המתמשך של יוון מול נושיה על תנאי החילוץ.

עם זאת, גורם חשוב יותר הוא תוכנית הבנק המרכזי של אירופה שיישומה התחיל ביום שני שעבר. המדיניות הזאת נועדה לעודד את הכלכלה, אך היא גורמת למשקיעים לחפש מקומות טובים יותר לתשואה על הכסף שלהם - כמו מניות ואג"ח נקובות בדולרים.

 

 

 

 

גרף 3 יורו/דולר (5 שנים)

 

 

 

 

 

 

 

נפט

המשך תפוקה גבוהה של הפקת הנפט מקפיצה את המלאים ומפילה שוב את מחירו. הירידות במחירי הנפט התחדשו ובסיכום שבועי צלל מחיר הנפט בניו יורק ב-9.6%- הנפילה השבועית החדה ביותר מאז דצמבר האחרון, וירידה שבועית רביעית ברציפות. (ראה גרף 4) למרות צמצום הקידוחים בארה"ב, מלאי הנפט בה ממשיך לזנק לרמות שיא של העשור האחרון, עד כדי סכנה של מחסור במתקני האחסון.

סוכנות האנרגיה הבינלאומית העלתה את תחזית הביקושים לנפט לשנה הקרובה בגלל שיפור בצמיחה העולמית, אך במקביל העלתה גם את תחזית התפוקה, בעיקר בגלל גידול בתפוקה

בארה"ב. לכן, התנאים בשוק עדיין תומכים בירידת המחירים.

בינתיים, מחירי הנפט במונחים שקליים ירדו מתחילת החודש כבר בכ 10% ואילו המחירים יישארו ברמות אלה, יעודכנו כלפי מטה התחזיות המדד של חודש אפריל.

 

גרף 4

 

 

 

 

 

 

 

 

אודות די.בי.אם

 

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.

 

 

 

 

 

 

הצהרת סיכון וגילוי נאות: אינטראקטיב ישראל מציעה סוגים שונים של השקעות באמצעות רכישת כלים פיננסים מגוונים: בנוגע לכלים פיננסים מגוונים, ביניהם מניות, אופציות, חוזים עתידיים, כתבי אופציות, אג"ח, אופציות חוזים, חוזה מנייה בודדת, תעודות סל, מוצרים מובנים וקרנות נאמנות. כל סוגי ההשקעות והמסחר מערבים סיכון להון המושקע, לרבות אלה המוצעים על ידי אינטראקטיב ישראל, ולכן, הם דורשים מיומנות, ידע והבנת הסיכונים, ואינם מתאימים לכל אדם.
לפני קבלת החלטה על השקעה או מסחר באמצעות אינטראקטיב ישראל, עליך לקחת בחשבון את מטרות ההשקעה ו/או המסחר, רמת הניסיון שלך ויכולתך לספוג הפסדים כתוצאה מכך. בנוסף, עליך לקחת בחשבון שביצועים קודמים אינם יכולים להוות מדד על ביצועיהם העתידיים של הכלים הפיננסים.
מוצרים פינננסים כגון אופציות על מניות וחוזים אינם מתאימים עבור כל משקיע. לפני השקעה באופציות אנא קרא את "מאפיינים וסיכונים של הסטנדרטים באופציות" לקריאה אנא כנס ל- http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp.
לפני תחילת מסחר לקוחותינו חייבים לקרוא את הגילויים הרלוונטים אודות הסיכונים בעמוד הגילוי הנאות אודות הסיכון

המסחר במינוף הינו מיועד עבור משקיעים מתוחכמים בעלי סובלנות גבוהה לסיכון. קיים סיכון בו ההפסד הינו יכול לגבור מסכום ההשקעה הראשוני. לפני מסחר בחוזים עתידיים אנו ממליצים לקרוא את גילוי נאות בגין הסיכון בחוזים עתידיים.
תאריכי הסליקה של עסקאות מט"ח יכול להשתנות בשל הבדלים באיזורי זמן ומועדים בבנקים ברחבי העולם. במסחר בין בורסות ברחבי העולם ייתכן ויושאלו מטבעות שונים על מנת לבצע את העסקאות במטבעות שונים.

  

חברת אינטראקטיב ישראל משמשת כברוקר לאינטראקטיב ברוקרס בישראל.  אינטרקטיב ישראל אינה נשלטת ואינה חברה נספחת לאינטרקטיב ברוקרס בשום צורה. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬אתר זה איננו האתר של אינטרקטיב ברוקרס והוא אינו מופעל על ידה. כל המידע בדף זה, או חלקים ממנו, נלקחו ע"י חברת אינטרקאטיב ישראל מסחר מאתר האינטרנט של אינטראקטיב ברוקרס ותורגמו לעברית לנוחיותך. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר באתר אינטראקטיב ברוקרס הנמצא בתחתית העמוד. על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר בכתובת:‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ https://www.interactivebrokers.com

‬‬אינטראקטיב ברוקרס הינם ברוקר דילר רשום המפוקח ע"י הרשות האמריקאית לני"ע וזירות מסחר (SEC) הרשות למסחר חוזי סחורות (CFTC) ואגודת החוזים הלאומית (NFA) וכמו כן חבר ברשות המפקחת לתעשיית הפיננסים האמריקאית (FINRA) ובעוד גופי פיקוח עצמאיים.
אינטרקטיב ברוקרס מספקת שירותי ביצוע וסליקה ללקוחותיה
אינטראקטיב ברוקרס אינו ממליץ על שום גוף פיננסי,יועץ השקעות,משווק השקעות או קרן גידור.
אינטראקטיב ברוקרס אינו  מייעץ להשקעות או ממליץ לקנות או למכור את ניירות הערך המוזכרים באתר זה ו/או ניירות ערך אחרים או מטבעות. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.המידע באתר מתבסס אך ורק על מידע פומבי גלוי לציבור ועל הערכות ואומדנים. הכתוב באתר זה אינו מהווה יעוץ או הזמנה לרכוש או למכור את ניירות הערך הנזכרים בו ואין בו משום תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל משקיע.

אינטראקטיב ישראל הינה ברנד של חברת Mexem Ltd אשר בעלת רישיון אירופאי ומפוקחת ע" הרגולטור CySec, מספר רישיון 325/17, וכמו כן חברת בקרן לפיצויי משקיעים.
החברה רשומה ברגולטורים הבאים: בריטניה- FCA | גרמניה - BAFIN | איטליה - CONSOB | הולנד -AFM | צרפת - ACPR | ספרד - CNMV | שוודיה - FI | בלגיה - FSMA.

RIsk Disclosure : Israel Interactive Trading offers various types of investments through the acquisition of various financial instruments: various financial instruments, including shares, options, futures contracts, options, bonds, options, contracts, individual share contracts, ETFs, structured products and mutual funds. Investments and trade involve the risk of invested capital, including those offered by Interactive Israel, and therefore require skill, knowledge and understanding of risks, and are not suitable for everyone.
Before deciding on investing or trading with Israel Interactive Trading, you must consider your investment and / or trading goals, your level of experience, and your ability to absorb losses as a result. In addition, you should consider that past performance cannot be a measure of the future performance of financial instruments.
Options involve risk and are not suitable for all investors. Before investing in options, read the "Characteristics and Risks of Standardized Options". For a copy visit http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp. Before trading, clients must read the relevant risk disclosure statements on our Warnings and Disclosures page - http://www.interactivebrokers.com/disclosures. Trading on margin is only for sophisticated investors with high-risk tolerance. You may lose more than your initial investment. For additional information regarding margin loan rates, see http://www.interactivebrokers.com/interest. Security futures involve a high degree of risk and are not suitable for all investors. The amount you may lose may be greater than your initial investment. Before trading security futures, read the Security Futures Risk Disclosure Statement. For a copy visit http://www.interactivebrokers.com/disclosures. There is a substantial risk of loss in foreign exchange trading. The settlement date of foreign exchange trades can vary due to time zone differences and bank holidays. When trading across foreign exchange markets, this may necessitate borrowing funds to settle foreign exchange trades. The interest rate on borrowed funds must be considered when computing the cost of trades across multiple markets.

Israel Interactive Trading is acting as an introducer broker to Interactive Brokers LLC in Israel. The company is not owned by or affiliated with Interactive brokers in any form. This website is not an  Interactive Brokers LLC website and is not operated by it. Some or all of the information on this page has been taken by Israel Interactive Trading from the Interactive Brokers website and translated to Hebrew for your convenience.
To view the Interactive Brokers website directly and in its entirety, please visit:
https://www.interactivebrokers.com
“Interactive Brokers LLC” is a registered Broker-Dealer, Futures Commission Merchant and Forex Dealer Member, regulated by the U.S. Securities and Exchange Commission (SEC), the Commodity Futures Trading Commission (CFTC) and the National Futures Association (NFA), and is a member of the Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) and several other self-regulatory organizations.  Interactive Brokers does not endorse or recommend any financial institutions or financial service providers, including brokers, introducing brokers, third-party financial advisors, or hedge funds.  Interactive Brokers provides execution and clearing services to customers.  None of the information contained herein constitutes a recommendation, offer, or solicitation of an offer by Interactive Brokers to buy, sell or hold any security, financial product or instrument or to engage in any specific investment strategy. Interactive Brokers makes no representation and assumes no liability to the accuracy or completeness of the information provided on this website.

Israel Interactive Trading is a brand of Mexem LTD. The company is authorized and regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission – CySEC (Licence number: 325/17) and is a member of the Investor Compensation Fund (ICF).
In addition to that Mexem Ltd is registered with the following regulators: UK - FCA | Germany - BAFIN | Italy - CONSOB | France - ACPR | Spain - CNMV | Sweeden - FI | Belgium - FSMA.