כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : ניר קרטיס וחן דרסינובר אנליסטים בבית השקעות די.בי.אם.

 

סקירת חו"ל

 

 

  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,096.99

% 2.02

NASDAQ 4,893.84

% 3.15

DIA 18,019.35

% 1.09

אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND %  2.02

% 4.72

אירופה
DAX 10,963.40 

% 1.08

Euro STX 50 3,447.59

% 1.45

FTSE 6,873.52

% 0.29

 

 

 

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

 

הפסקת אש בין רוסיה לאוקראינה – מדדי ארה"ב ואירופה בשיא

 

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הודיע ביום חמישי במינסק כי הבדלנים הפרו-רוסים והממשלה באוקראינה הסכימו על הפסקת אש במזרח המדינה שתחל ב-15 בפברואר בחצות, בלילה שבין שבת לראשון. פוטין הוסיף כי הצדדים הסכימו להסיג את כל כלי הנשק הכבדים מהאזור. עם זאת, נציין כי הסכם להפסקת אש באוקראינה צריך לעמוד במבחן המציאות.

ההודעה על הפסקת האש שלחה את מדדי המניות בארה"ב ובעולם כולו לעליות שערים חדות וסגירת שבוע בשיא של כל הזמנים.

ביום שישי מדד S&P 500 עלה ב 0.4% וסגר את יום המסחר ברמת שיא כל הזמנים. מדד הדאו ג'ונס טיפס ב 0.3% וסגר מעל לרמת 18,000 נקודות. מדד הנאסד"ק הוסיף 0.8% וסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה כמעט 15 שנים .

מדדי אירופה לא נשארו אדישים וסגרו גם הם ברמות שיא כל הזמנים. בורסת פרנקפורט עברה במהלך יום המסחר את רמת 11 אלף הנקודות.

בסיכום יום שישי האחרון, בורסת פרנקפורט טיפסה ב-0.4% והשלימה בכך זינוק של 12% מתחילת השנה. ביתר מדד היבשת נרשמו עליות נאות: בורסת פריז טיפסה ב-0.7%, בורסת אתונה קפצה ב-5.6% ומדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.6% לרמתו הגבוהה ביותר זה שבע שנים.

העליות החדות שנרשמו במדדי בורסות העולם הינן בעקבות הסכם הפסקת האש, נתוני צמיחה חזקים שפורסמו בגרמניה ביום שישי ועל רקע התחזקות ההערכות כי תושג פשרה בשיחות בין יוון לבין נושיה הבינלאומיים

 

 

 

 

 

בדרך להסכם? יוון וגרמניה מביעות נכונות להתפשר

המשקיעים מקווים שביום שני הקרוב זה יקרה (16.02) - סוף למשבר החוב היווני המתמשך שהעיב  (במקצת) על השווקים בתקופה האחרונה.

בסוף הפגישה שנערכה שבוע שעבר, ראש ממשלת יוון, אלקסיס ציפראס, אמר כי יוון מסכימה להיפגש עם נציגי ה"טרויקה" - קרן המטבע הבינלאומית, הבנק המרכזי של אירופה והנציבות האירופית - כדי למצוא דרך שתמנע מיוון להגיע לחדלות פירעון בחודש הבא.

מדובר בשינוי מהותי לעומת עמדתו הראשונית של ציפרס עם זכייתו בבחירות.

 

הסוגיה הדחופה ביותר אשר עומדת על הפרק היא הארכת תוכנית החילוץ המסתיימת בסוף החודש (שהיקפה עומד על 240 מיליון יורו).

 

 

נפט

השבוע החולף המשיך את מגמת התנודתיות במחיר הנפט, כאשר בימים שלישי ורביעי הנפט השיל כ 6% מערכו ונקבע במחיר של 48.7$ לחבית אך ביומיים שלאחר מכן הגיעו הקונים והעלו את מחיר הנפט אל מעבר רמת ה 50$ (עלייה של יותר מ 7%).

במבט שבועי המסחר בחבית הנפט הגולמי מסוג WTI ננעל בעליה של כ 2% ונסחר במחיר של 52.78$ לחבית.

בגרף 1 ניתן לראות כי מחירי חבית נפט מתבסס מעל 50$ לחבית כבר שבוע שני ברציפות.

 

אחת הסיבות העיקריות לעליה במחירי הנפט היא חברת Apache אשר הודיעה ביום חמישי כי היא חותכת את מספר אסדות הקידוח הפעילות שלה ב-70%. היא הצטרפה לחברות שהכריזו על קיצוצים דומים, כמו למשל טוטאל, בריטיש פטרוליום, רויאל דאץ' של ועוד.

מפיקות הנפט הגדולות חתכו את מספר האסדות הפעילות לרמה הנמוכה ביותר מאז אוגוסט 2011. אנליסטים ב-JP מורגן העריכו לאחרונה כי במחצית השנייה של השנה מחירי הנפט יזנקו בשל ירידה בתפוקה לצד עלייה בביקושים.

 

 

 

 

גרף 1

 

 

 

 

 

 

 

מאקרו ארה"ב

הנתונים הכלכליים בארה"ב ממשיכים להיות די חזקים, לאחר שבשבוע הקודם התבשרנו כי מספר המשרות הפנויות בארה"ב עלה לשיא מתחילת שנות ה 2000 השבוע פורסם כי חלה עליה חדה בהיקף המשרות הפנויות +28% (גרף 2)

עוד הפתיעו השבוע נתוני המכירות הקמעונאיות אשר הציגו ירידה במדד הכולל, אך כאשר מנטרלים את מחירי הדלק ניתן לראות כי ישנה עליה לרמה הגבוה ביותר מזה 3 שנים.

 

הדבר מוכיח כי השוק האמריקאי ממשיך להתחזק וכבר התחלנו לשמוע שבוע שעבר את בכירי ה FED כי הם בעד העלאת ריבית באמצע השנה.

עד כה ה FED הציג כי הוא "סובלני" בכל הקשור להעלאת ריבית וכמובן שבקרוב השווקים יתחילו להתעסק בשאלה, מה משמעות של המילה "סובלני" בה משתמש הבנק המרכזי בהודעות האחרונות ביחס לתוכניות להעלות את הריבית. האם המילה הזאת תוסר שתים או שלוש פגישות לפני ההעלאה בפועל?

כלכלנים רבים סבורים כי העלאת הריבית האמורה תהיה לקראת מחצית השנה, ביוני, ולכן אנו עוקבים בדריכות להודעות הבנק המרכזי הקרובות, שככל הנראה יהיה אפשר לקבל ממנה רמיזה כזאת או אחרת.

 

 

גרף 2

 

 

 

 

דוחות Q4

לקראת סוף עונת הדוחות הנוכחית ולאחר הדיווחים השבוע, יש לנו כבר תוצאות דוחות Q4 לשנת 2014 של 356 חברות ממדד ה S&P500 השוות ל 80.7% מסך השווי שוק של המדד.

סה"כ הרווח לחברות אלה עלה בממוצע ב 6.5%+ לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, כאשר 71.3% מהחברות המדווחות הכו את תחזיות הרווח בשורה התחתונה וסך הכנסות של כלל החברות עלו ב 1.5%+ כאשר 55.6% הכו את הערכות בשורה העליונה.

 

השבוע בגזרת הדוחות חברות המשקאות הקלים קוקה קולה (KO) ופפסי (PEP) סיפקו נחת למשקיעים כאשר הציגו רווחים שעקפו את תחזיות האנליסטים ועלו במהלך המסחר השבוע ב 1.5% ו 3.1% בהתאמה.

הסיפור השבוע שייך למניית סיסקו (CSCO) פרסמה דוחות מעולים אשר הקפיצו אותה ביותר מ-9% לשיא של שבע שנים לאחר שענקית ציוד התקשורת האמריקאית דיווחה על זינוק חד מהצפוי של 68% ברווחיה הרבעוניים, והודיעה על הגדלת הדיווידנד הרבעוני בשני סנט ל-21 סנט למניה. עוד ננציין את מנית טסלה (TSLA) שנפלה בקרוב ל - 5% לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות דיווחה ביום רביעי לאחר סגירת המסחר על הפסד רבעוני מפתיע בעקבות מכירות מכוניות נמוכות מתחזיות האנליסטים

לחץ כאן לרשימת הדוחות המלאה לשבוע הקרוב.

 

 

 

 

 

 

אודות די.בי.אם

 

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.