כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : ניר קרטיס וחן דרסינובר אנליסטים בבית השקעות די.בי.אם.

 

סקירת חו"ל

 

 

  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,096.99

% 2.02

NASDAQ 4,893.84

% 3.15

DIA 18,019.35

% 1.09

אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND %  2.02

% 4.72

אירופה
DAX 10,963.40 

% 1.08

Euro STX 50 3,447.59

% 1.45

FTSE 6,873.52

% 0.29

 

 

 

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

 

הפסקת אש בין רוסיה לאוקראינה – מדדי ארה"ב ואירופה בשיא

 

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הודיע ביום חמישי במינסק כי הבדלנים הפרו-רוסים והממשלה באוקראינה הסכימו על הפסקת אש במזרח המדינה שתחל ב-15 בפברואר בחצות, בלילה שבין שבת לראשון. פוטין הוסיף כי הצדדים הסכימו להסיג את כל כלי הנשק הכבדים מהאזור. עם זאת, נציין כי הסכם להפסקת אש באוקראינה צריך לעמוד במבחן המציאות.

ההודעה על הפסקת האש שלחה את מדדי המניות בארה"ב ובעולם כולו לעליות שערים חדות וסגירת שבוע בשיא של כל הזמנים.

ביום שישי מדד S&P 500 עלה ב 0.4% וסגר את יום המסחר ברמת שיא כל הזמנים. מדד הדאו ג'ונס טיפס ב 0.3% וסגר מעל לרמת 18,000 נקודות. מדד הנאסד"ק הוסיף 0.8% וסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה כמעט 15 שנים .

מדדי אירופה לא נשארו אדישים וסגרו גם הם ברמות שיא כל הזמנים. בורסת פרנקפורט עברה במהלך יום המסחר את רמת 11 אלף הנקודות.

בסיכום יום שישי האחרון, בורסת פרנקפורט טיפסה ב-0.4% והשלימה בכך זינוק של 12% מתחילת השנה. ביתר מדד היבשת נרשמו עליות נאות: בורסת פריז טיפסה ב-0.7%, בורסת אתונה קפצה ב-5.6% ומדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.6% לרמתו הגבוהה ביותר זה שבע שנים.

העליות החדות שנרשמו במדדי בורסות העולם הינן בעקבות הסכם הפסקת האש, נתוני צמיחה חזקים שפורסמו בגרמניה ביום שישי ועל רקע התחזקות ההערכות כי תושג פשרה בשיחות בין יוון לבין נושיה הבינלאומיים

 

 

 

 

 

בדרך להסכם? יוון וגרמניה מביעות נכונות להתפשר

המשקיעים מקווים שביום שני הקרוב זה יקרה (16.02) - סוף למשבר החוב היווני המתמשך שהעיב  (במקצת) על השווקים בתקופה האחרונה.

בסוף הפגישה שנערכה שבוע שעבר, ראש ממשלת יוון, אלקסיס ציפראס, אמר כי יוון מסכימה להיפגש עם נציגי ה"טרויקה" - קרן המטבע הבינלאומית, הבנק המרכזי של אירופה והנציבות האירופית - כדי למצוא דרך שתמנע מיוון להגיע לחדלות פירעון בחודש הבא.

מדובר בשינוי מהותי לעומת עמדתו הראשונית של ציפרס עם זכייתו בבחירות.

 

הסוגיה הדחופה ביותר אשר עומדת על הפרק היא הארכת תוכנית החילוץ המסתיימת בסוף החודש (שהיקפה עומד על 240 מיליון יורו).

 

 

נפט

השבוע החולף המשיך את מגמת התנודתיות במחיר הנפט, כאשר בימים שלישי ורביעי הנפט השיל כ 6% מערכו ונקבע במחיר של 48.7$ לחבית אך ביומיים שלאחר מכן הגיעו הקונים והעלו את מחיר הנפט אל מעבר רמת ה 50$ (עלייה של יותר מ 7%).

במבט שבועי המסחר בחבית הנפט הגולמי מסוג WTI ננעל בעליה של כ 2% ונסחר במחיר של 52.78$ לחבית.

בגרף 1 ניתן לראות כי מחירי חבית נפט מתבסס מעל 50$ לחבית כבר שבוע שני ברציפות.

 

אחת הסיבות העיקריות לעליה במחירי הנפט היא חברת Apache אשר הודיעה ביום חמישי כי היא חותכת את מספר אסדות הקידוח הפעילות שלה ב-70%. היא הצטרפה לחברות שהכריזו על קיצוצים דומים, כמו למשל טוטאל, בריטיש פטרוליום, רויאל דאץ' של ועוד.

מפיקות הנפט הגדולות חתכו את מספר האסדות הפעילות לרמה הנמוכה ביותר מאז אוגוסט 2011. אנליסטים ב-JP מורגן העריכו לאחרונה כי במחצית השנייה של השנה מחירי הנפט יזנקו בשל ירידה בתפוקה לצד עלייה בביקושים.

 

 

 

 

גרף 1

 

 

 

 

 

 

 

מאקרו ארה"ב

הנתונים הכלכליים בארה"ב ממשיכים להיות די חזקים, לאחר שבשבוע הקודם התבשרנו כי מספר המשרות הפנויות בארה"ב עלה לשיא מתחילת שנות ה 2000 השבוע פורסם כי חלה עליה חדה בהיקף המשרות הפנויות +28% (גרף 2)

עוד הפתיעו השבוע נתוני המכירות הקמעונאיות אשר הציגו ירידה במדד הכולל, אך כאשר מנטרלים את מחירי הדלק ניתן לראות כי ישנה עליה לרמה הגבוה ביותר מזה 3 שנים.

 

הדבר מוכיח כי השוק האמריקאי ממשיך להתחזק וכבר התחלנו לשמוע שבוע שעבר את בכירי ה FED כי הם בעד העלאת ריבית באמצע השנה.

עד כה ה FED הציג כי הוא "סובלני" בכל הקשור להעלאת ריבית וכמובן שבקרוב השווקים יתחילו להתעסק בשאלה, מה משמעות של המילה "סובלני" בה משתמש הבנק המרכזי בהודעות האחרונות ביחס לתוכניות להעלות את הריבית. האם המילה הזאת תוסר שתים או שלוש פגישות לפני ההעלאה בפועל?

כלכלנים רבים סבורים כי העלאת הריבית האמורה תהיה לקראת מחצית השנה, ביוני, ולכן אנו עוקבים בדריכות להודעות הבנק המרכזי הקרובות, שככל הנראה יהיה אפשר לקבל ממנה רמיזה כזאת או אחרת.

 

 

גרף 2

 

 

 

 

דוחות Q4

לקראת סוף עונת הדוחות הנוכחית ולאחר הדיווחים השבוע, יש לנו כבר תוצאות דוחות Q4 לשנת 2014 של 356 חברות ממדד ה S&P500 השוות ל 80.7% מסך השווי שוק של המדד.

סה"כ הרווח לחברות אלה עלה בממוצע ב 6.5%+ לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, כאשר 71.3% מהחברות המדווחות הכו את תחזיות הרווח בשורה התחתונה וסך הכנסות של כלל החברות עלו ב 1.5%+ כאשר 55.6% הכו את הערכות בשורה העליונה.

 

השבוע בגזרת הדוחות חברות המשקאות הקלים קוקה קולה (KO) ופפסי (PEP) סיפקו נחת למשקיעים כאשר הציגו רווחים שעקפו את תחזיות האנליסטים ועלו במהלך המסחר השבוע ב 1.5% ו 3.1% בהתאמה.

הסיפור השבוע שייך למניית סיסקו (CSCO) פרסמה דוחות מעולים אשר הקפיצו אותה ביותר מ-9% לשיא של שבע שנים לאחר שענקית ציוד התקשורת האמריקאית דיווחה על זינוק חד מהצפוי של 68% ברווחיה הרבעוניים, והודיעה על הגדלת הדיווידנד הרבעוני בשני סנט ל-21 סנט למניה. עוד ננציין את מנית טסלה (TSLA) שנפלה בקרוב ל - 5% לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות דיווחה ביום רביעי לאחר סגירת המסחר על הפסד רבעוני מפתיע בעקבות מכירות מכוניות נמוכות מתחזיות האנליסטים

לחץ כאן לרשימת הדוחות המלאה לשבוע הקרוב.

 

 

 

 

 

 

אודות די.בי.אם

 

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.

 

 

 

 

 

 

הצהרת סיכון וגילוי נאות: אינטראקטיב ישראל מציעה סוגים שונים של השקעות באמצעות רכישת כלים פיננסים מגוונים: בנוגע לכלים פיננסים מגוונים, ביניהם מניות, אופציות, חוזים עתידיים, כתבי אופציות, אג"ח, אופציות חוזים, חוזה מנייה בודדת, תעודות סל, מוצרים מובנים וקרנות נאמנות. כל סוגי ההשקעות והמסחר מערבים סיכון להון המושקע, לרבות אלה המוצעים על ידי אינטראקטיב ישראל, ולכן, הם דורשים מיומנות, ידע והבנת הסיכונים, ואינם מתאימים לכל אדם.
לפני קבלת החלטה על השקעה או מסחר באמצעות אינטראקטיב ישראל, עליך לקחת בחשבון את מטרות ההשקעה ו/או המסחר, רמת הניסיון שלך ויכולתך לספוג הפסדים כתוצאה מכך. בנוסף, עליך לקחת בחשבון שביצועים קודמים אינם יכולים להוות מדד על ביצועיהם העתידיים של הכלים הפיננסים.
מוצרים פינננסים כגון אופציות על מניות וחוזים אינם מתאימים עבור כל משקיע. לפני השקעה באופציות אנא קרא את "מאפיינים וסיכונים של הסטנדרטים באופציות" לקריאה אנא כנס ל- http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp.
לפני תחילת מסחר לקוחותינו חייבים לקרוא את הגילויים הרלוונטים אודות הסיכונים בעמוד הגילוי הנאות אודות הסיכון

המסחר במינוף הינו מיועד עבור משקיעים מתוחכמים בעלי סובלנות גבוהה לסיכון. קיים סיכון בו ההפסד הינו יכול לגבור מסכום ההשקעה הראשוני. לפני מסחר בחוזים עתידיים אנו ממליצים לקרוא את גילוי נאות בגין הסיכון בחוזים עתידיים.
תאריכי הסליקה של עסקאות מט"ח יכול להשתנות בשל הבדלים באיזורי זמן ומועדים בבנקים ברחבי העולם. במסחר בין בורסות ברחבי העולם ייתכן ויושאלו מטבעות שונים על מנת לבצע את העסקאות במטבעות שונים.

  

חברת אינטראקטיב ישראל משמשת כברוקר לאינטראקטיב ברוקרס בישראל.  אינטרקטיב ישראל אינה נשלטת ואינה חברה נספחת לאינטרקטיב ברוקרס בשום צורה. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬אתר זה איננו האתר של אינטרקטיב ברוקרס והוא אינו מופעל על ידה. כל המידע בדף זה, או חלקים ממנו, נלקחו ע"י חברת אינטרקאטיב ישראל מסחר מאתר האינטרנט של אינטראקטיב ברוקרס ותורגמו לעברית לנוחיותך. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר באתר אינטראקטיב ברוקרס הנמצא בתחתית העמוד. על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר בכתובת:‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ https://www.interactivebrokers.com

‬‬אינטראקטיב ברוקרס הינם ברוקר דילר רשום המפוקח ע"י הרשות האמריקאית לני"ע וזירות מסחר (SEC) הרשות למסחר חוזי סחורות (CFTC) ואגודת החוזים הלאומית (NFA) וכמו כן חבר ברשות המפקחת לתעשיית הפיננסים האמריקאית (FINRA) ובעוד גופי פיקוח עצמאיים.
אינטרקטיב ברוקרס מספקת שירותי ביצוע וסליקה ללקוחותיה
אינטראקטיב ברוקרס אינו ממליץ על שום גוף פיננסי,יועץ השקעות,משווק השקעות או קרן גידור.
אינטראקטיב ברוקרס אינו  מייעץ להשקעות או ממליץ לקנות או למכור את ניירות הערך המוזכרים באתר זה ו/או ניירות ערך אחרים או מטבעות. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.המידע באתר מתבסס אך ורק על מידע פומבי גלוי לציבור ועל הערכות ואומדנים. הכתוב באתר זה אינו מהווה יעוץ או הזמנה לרכוש או למכור את ניירות הערך הנזכרים בו ואין בו משום תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל משקיע.

אינטראקטיב ישראל הינה ברנד של חברת Mexem Ltd אשר בעלת רישיון אירופאי ומפוקחת ע" הרגולטור CySec, מספר רישיון 325/17, וכמו כן חברת בקרן לפיצויי משקיעים.
החברה רשומה ברגולטורים הבאים: בריטניה- FCA | גרמניה - BAFIN | איטליה - CONSOB | הולנד -AFM | צרפת - ACPR | ספרד - CNMV | שוודיה - FI | בלגיה - FSMA.

RIsk Disclosure : Israel Interactive Trading offers various types of investments through the acquisition of various financial instruments: various financial instruments, including shares, options, futures contracts, options, bonds, options, contracts, individual share contracts, ETFs, structured products and mutual funds. Investments and trade involve the risk of invested capital, including those offered by Interactive Israel, and therefore require skill, knowledge and understanding of risks, and are not suitable for everyone.
Before deciding on investing or trading with Israel Interactive Trading, you must consider your investment and / or trading goals, your level of experience, and your ability to absorb losses as a result. In addition, you should consider that past performance cannot be a measure of the future performance of financial instruments.
Options involve risk and are not suitable for all investors. Before investing in options, read the "Characteristics and Risks of Standardized Options". For a copy visit http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp. Before trading, clients must read the relevant risk disclosure statements on our Warnings and Disclosures page - http://www.interactivebrokers.com/disclosures. Trading on margin is only for sophisticated investors with high-risk tolerance. You may lose more than your initial investment. For additional information regarding margin loan rates, see http://www.interactivebrokers.com/interest. Security futures involve a high degree of risk and are not suitable for all investors. The amount you may lose may be greater than your initial investment. Before trading security futures, read the Security Futures Risk Disclosure Statement. For a copy visit http://www.interactivebrokers.com/disclosures. There is a substantial risk of loss in foreign exchange trading. The settlement date of foreign exchange trades can vary due to time zone differences and bank holidays. When trading across foreign exchange markets, this may necessitate borrowing funds to settle foreign exchange trades. The interest rate on borrowed funds must be considered when computing the cost of trades across multiple markets.

Israel Interactive Trading is acting as an introducer broker to Interactive Brokers LLC in Israel. The company is not owned by or affiliated with Interactive brokers in any form. This website is not an  Interactive Brokers LLC website and is not operated by it. Some or all of the information on this page has been taken by Israel Interactive Trading from the Interactive Brokers website and translated to Hebrew for your convenience.
To view the Interactive Brokers website directly and in its entirety, please visit:
https://www.interactivebrokers.com
“Interactive Brokers LLC” is a registered Broker-Dealer, Futures Commission Merchant and Forex Dealer Member, regulated by the U.S. Securities and Exchange Commission (SEC), the Commodity Futures Trading Commission (CFTC) and the National Futures Association (NFA), and is a member of the Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) and several other self-regulatory organizations.  Interactive Brokers does not endorse or recommend any financial institutions or financial service providers, including brokers, introducing brokers, third-party financial advisors, or hedge funds.  Interactive Brokers provides execution and clearing services to customers.  None of the information contained herein constitutes a recommendation, offer, or solicitation of an offer by Interactive Brokers to buy, sell or hold any security, financial product or instrument or to engage in any specific investment strategy. Interactive Brokers makes no representation and assumes no liability to the accuracy or completeness of the information provided on this website.

Israel Interactive Trading is a brand of Mexem LTD. The company is authorized and regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission – CySEC (Licence number: 325/17) and is a member of the Investor Compensation Fund (ICF).
In addition to that Mexem Ltd is registered with the following regulators: UK - FCA | Germany - BAFIN | Italy - CONSOB | France - ACPR | Spain - CNMV | Sweeden - FI | Belgium - FSMA.