כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

  

אירופה
המדדים באירופה סגרו את השבוע האחרון בעליות שערים לאורך שבוע תנודתי ביותר בו חלה התפתחות קריטית בנוגש למשבר הכלכלי של יוון אל מול מעצמות גוש היורו. כאמור בשבוע החולף התפרסמו תוצאות משאל העם ביוון בו הוכרע כי הציבור היווני אינו תומך במתווה  של המעצמות.
כעת מה שעומד על הפרק הוא הגעה להסכמה בין המעצמות ליוון בנוגע להיקף חבילת הסיוע שיוון תקבל בתמורה לרפורמות וקיצוצים שהממשלה היוונית תתחייב להם. בין השאר יוון תידרש לקיצוצים נרחבים בתקציב הביטחון, הפרטות נמלים ושינויים מבניים בשוק. נכון להיום הממשלה היוונית עוד לא הגיעה להסכם מול מדינות הגוש, והיום יחודשו השיחות במטרה להגיע להסכמה כמה שיותר מוקדם.
מדדי אירופה שלושה חודשים

 סין
בורסת שנגחאי צנחה בחודשים האחרונים ב30% במדדים המובילים- שנחאי ושנזן, דבר שגרם לבהלה בשווקים וגרם לעצירת מסחר בבורסת שנגחאי בשבוע שעבר. לקראת סוף השבוע המפולת נבלמה בצורה חלקית כאשר מדד שנחאי טיפס ב-10%. מדיווחים שמגיעים מענף הנדל"ן בסין עולה כי היצע הנדל"ן גדל משמעותית בחודש האחרון כתוצאה ממשקיעים שמוכרים דירות בבעלותם במטרה לכסות את הפסדי העתק שנגרמו עקב הירידות החדות.
מדד שנחאי מתחילת 2015

 

ארה"ב
לאחר שבוע תנודתי במיוחד המדדים בוול סטריט סגרו את שבוע המסחר בעליות שערים כאשר המדיים עלו ביום המסחר האחרון ב1%. מנאום של ראשת ה-FED , ג'נט יילן, עולה כי הציפיות להעלאת ריבית עוד השנה מתחזקות כאשר בנאומה אמרה יילן כי הציפיות של ה- FED מן השוק האמריקאי מתממשות לעת עתה. לפי ההערכות של הבנק המרכזי האמריקאי הכלכלה האמריקאית צפויה לצמוח ב2% ואילו האינפלציה משוערת להגיע לשיעור של 5.2% עד לסוף 2015.
נתוני מאקרו לשבוע הקרוב
יום שלישי 14/7 – מכירות קמעוניות צפי לירידה לרמה של 0.3%
יום רביעי 15/7- מדד המחירים לצרכן, צפי לירידה ב- 0.2%, בנוסף בשעה 17:00 מתוכנן נאום של יו"ר ה-FED  ג'נט יילן.