כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : ניר קרטיס וחן דרסינובר אנליסטים בבית השקעות די.בי.אם.

 

סקירת חו"ל

 

 

  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,104.50

% 0.27-

NASDAQ 4,963.53

% 0.15

DIA 18,132.70

% 0.04-

אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND %  2.00

% 6.10-

אירופה
DAX 11,401.66 

% 3.18

Euro STX 50 3,599.00

% 3.11

FTSE 6,946.66

% 0.45

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

החגיגה המדהימה שנרשמה בשוקי המניות בחודש פברואר

 

ביום שישי האחרון הסתיים חודש פברואר כאשר מדד ה S&P500 רשם קפיצה חודשית של 5.5% ורשם בכך את החודש הכי חזק מאז אוקטובר 2011 . הדאו ג'ונס זינק 5.64% בפברואר ורשם בכך את החודש החזק ביותר מאז ינואר 2013. הנאסד"ק טס 7.08% (החודש החזק מאז 2012) וניצב כעת מרחק נגיעה מרמת ה-5,000 נקודות (רמה אותה הצליח לגרד רק בשיא בועת הדוט.קום בשנת 2000).

וזה עוד כלום לעומת המדדים המובילים באירופה שממשיכים להתפוצץ כלפי מעלה. הדאקס שקפץ 9% בחודש ינואר (בזמן שבוול סטריט נרשמו ירידות של 4%-3%), זינוק בפברואר עוד 6.6%. מדד ה 600 uropeE Stoxx-השלים ראלי של 15% מתחילת השנה. המומנטום הגדול בבורסות אירופה החל לקראת ההודעה של דראגי על השקת QE ומתחזק מאז הושגה רגישה בזירה היוונית.

 

 

 

מאקרו ארה"ב

בשבוע החולף פורסמו שלל נתוני מקרו והחשוב מבניהם הינו נתון הצמיחה בארה"ב ברבעון הרביעי שעודכנה כלפי מטה ל-2.2%

הקריאה המחודשת של הצמיחה בארה"ב בשלושת החודשים האחרונים של 2014 עומדת על 2.2%, בעיקר משום שחברות חידשו את האספקה במדפי המחסנים שלהן בקצב איטי יותר ממה שדיווחה הממשלה בתחילה.

התוצר במקומי הגולמי (תמ"ג) הופחת מרמה של 6.2% באומדן המקורי.

בסיכום שנתי, צמח התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב בשנת 2014 ב-2.4%, לעומת 2.2% בשנת 2013 ו-2.3% בשנת 2012 . (ראה גרף 2)

נתוני הנדל"ן בארה"ב מתאוששים - בסוף השבוע החולף משרד סוכני הנדל"ן הרשמי של ארה"ב פרסם את כמות העסקאות לרכישת בתים קיימים שנעשו בחודש ינואר. הכמות הינה הגבוהה ביותר מאז חודש אוגוסט 2013. החדשות המעודדות של שוק הבתים מגיעות לאחר שבחודש ינואר פורסם שמכירות הבתים מיד שנייה היו נמוכים מן המצופה. אלו מבוססים על מכירות שנעשו לקראת סוף שנת 2014. סממן נוסף שמציין כי נמשיך לחזות בהתייקרות שווי הבתים בארה"ב גם השנה.

 

 

 

גרף 2:

 

 

 

 

 

נפט

לאחר שמחיר הנפט ירד קרוב ל-60% מאז חודש יולי האחרון, מחיר החבית מצליח להתייצב על מחיר של 50 דולר בשבועיים האחרונים.

פברואר הינו החודש הראשון בו הנפט רשם עלייה חודשית מזה חצי שנה. בפברואר, מחיר הנפט עלה כ-7.8% אל מול המחיר שבו נסחר בחודש ינואר . (ראה גרף 1)

 

העליות במחיר הנפט שחלו בחודש פברואר נבעו ממספר סיבות: הזרמת הון של משקיעים, עליה בצפי הביקושים לסחורה בהמשך השנה והיתכנות הירידה בהיצע בעקבות סגירה והקפאת פרוייקטים לקידוח בשל המחיר הנמוך .

 

 

 

 

גרף 1:

 

 

 

 

 

דוחות Q4

השבוע בזירת הדוחות - מניית ג'י.סי פני צנחה ב-11% (JCP) לאחר שהקמעונאית דיווחה על הפסד מפתיע ברבעון הרביעי וסיפקה תחזית שנתית מאכזבת. מניית גאפ עלתה ב-2.5% (GAP) לאחר שדיווחה שבוע שעבר על רווח רבעוני גבוה מהצפוי והודיעה על תוכנית חדשה לקנייה חוזרת של מניות בהיקף של מיליארד דולר ועל הגדלת הדיווידנד השנתי מ-88 סנט למניה ל-92 סנט למניה. סיילספורס זינקה קרוב ל-12% (CRM) לאחר שחברת מחשוב הענן העלתה את תחזית ההכנסות לשנת 2016 הודות לכניסתה לתחומים עסקיים חדשים ולחוזים גדולים יותר עם לקוחות ותיקים, מניית היולט פקארד (HP) צללה השבוע ב-10% לאחר שהחברה סיפקה תחזית רווח רבעוני ושנתי נמוכה מתחזיות האנליסטים, והזהירה כי התחזקות הדולר צפויה לפגוע בתוצאותיה הכספיות.

השבוע חברות בודדות שעדיין לא פרסמו את הדוחות הכספיים ומעניינות את וול סטריט הם (BBY (Inc Co Buy Best אשר מפרסמת את תוצאות הרבעון האחרון של 2014 ביום ג' הקרוב לפני פתיחת המסחר כאשר אנליסטים צופים לרווח של 1.35$ למניה,  (ANF (Abercrombie& Fitch co מפרסמת את דוחותיה ביום ד' ואנליסטים מצפים מחברת ההלבשה להציג רווח של 1.16$ למניה. האחרונה,  (SPLS  (Staples Incתפרסם בסוף השבוע ביום ו' ומעניין מאוד איך תגיב המניה לאחר שלאחרונה רכשה את הום דיפו בעלות כוללת של 6.3 מיליארד דולר.

 

לחץ כאן לרשימת הדוחות המלאה לשבוע הקרוב.

 

 

 

 

 

אודות די.בי.אם

 

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.