כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

סקירת שוק למסחר ארה"ב

מאת :תומר חוברה, מחלקת מסחר BeTrader

 

סקירת חו"ל

 

 

מחיר

שינוי שבועי

                                                               ארה"ב

s&p 500

2,099.16

+0.98%

Nasdaq

4,706.41

+1.22%

DJIA

17,910.00

+1.38%

                                                     אג"ח ממשלת ארה"ב

Us 10yr bond

2.235

+8.34%

                                                              אירופה

Dax

11,025.15

+2.3%

Euro stx 50

3,482.95

+2.21%

Ftse100

6,377.84

+0.58%

 

 

 

בהמשך לחודש אוקטובר, שבוע המסחר הראשון של נובמבר נסגר בעליות שערים כשהשווקים האירופאיים מובילים את העליות עם ממוצע של כ-1.5%.

 

 

מסחר בבורסה האמריקאית:

 

 

העליות בשווקים האמריקאיים במהלך השבוע האחרון הן ככל הנראה תוצר ישיר של הכרזת  הבנק המרכזי שהסיכויים להעלאת הריבית בשנת 2015 נמוכים ותלויים בהצגת גורמים אשר יציגו את השוק כיציב. נכון להיום כל נתון חיובי בשוק יכול להוביל גם לעליות וגם לירידות מכיוון שככל שהנתונים יהיו חיוביים יותר, הסיכוי להעלאת הריבית ב2015 גדולה יותר.

נתוני התעסוקה שהתפרסמו ביום ה' האחרון מבשרים טובות למצב השוק האמריקאי כשהצפי של 185,000 נפרץ עם 271,000 מועסקים חדשים בארה"ב, המספר הגדול ביותר של מובטלים שהצטרפו לשוק העבודה האמריקאי מאז דצמבר שנה שעברה. עקב הנתונים החיוביים, אנליסטים רבים מאמינים שהריבית תעלה בחודש דצמבר ונכון לרגע זה הסיכוי עומד על 78%.  (למטה – דוחות התעסוקה של 2015).

 

 

בהמשך השבוע צפויים להתפרסם נתוני המכירות ונתוני מדד המחירים לצרכן, נתונים אלו יחד עם המשך תקופת פרסום הדוחות ככל הנראה יקבעו את כיוון השוק לשבוע הקרוב. הנתונים המשמעותיים בעיקר צפויים להתפרסם ביום שישי ה-13.11.15.

 

נאסדק 100 – נרות יומיים.

 

 

 

 

 

מניות במוקד:

 

חברת Weight Watchers (WTW) – לפי כחודש, באמצע חודש אוקטובר, הכריזה אופרה וינפרי שהיא משקיעה בחברה. עקב הכרזתה של וינפרי ודו"ח הרווחים אשר הפתיע את האנליסטים לטובה ב-05.11, החברה עלתה כ-250% במהלך שלושת השבועות האחרונים.

 

חברת CISCO SYSTEMS (CSCO) –  החברה אמורה לדווח ביום חמישי הקרוב את דו"ח הרווחים הרבעוני שלה כשהצפי הוא רווח של 0.51$ למניה, הכנסות של כ-12 מיליארד דולר.

 

 

 

 

 

 

אירופה

 

 

למרות חוסר היכולת של השוק האירופאי לעלות, זאת עם ההרחבה הכמותית אשר החלה בתחילת השנה, עקב המשבר עם יוון והדעיכה הכלכלית בסין. הצפי נכון להיום הוא צמיחה של כ-2% באיחוד האירופאי במהלך 2016.

 

 

 

 

חברת Volkswagen  ((VOW  ממשיכה בסאגת זיהום האוויר כשמנכ"ל החברה טוען שעקב המשבר החברה עלולה למכור את  אחזקותיה ב-AUDI. Volkswagen עלולה להיכנס אף למשברים נוספים במידה והכלכלה הגרמנית תאבד עוד מערך התעשייה שלה.

 

 

סחורות

 

בזירת הסחורות – מחירי הנפט והמתכות צונחים השבוע עקב הסיכוי הגובר להעלאת הריבית בארה"ב והמוכנות של מדינות המפרץ למכור נפט לאירופה במחירים נמוכים מאלו הנסחרים.

 

 

 

 

 

מסחר יומי בארה"ב - מסחר עצמאי בבורסה אצל הברוקר המוביל בארץ אינטראקטיב ברוקר.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.