כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת :רועי ממן, מחלקת מסחר BeTrader

 

סקירת חו"ל 05.07.15

 
  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,076.78

% 1.2 -

NASDAQ 5,009.21

% 1.14 -

DIA 17,730.11

% 1.3 -

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב

US 10YR BOND

% 2.38  
אירופה
DAX 11,058.39 

% 3.77 - 

Euro STX 50 3,881.76

% 4.98 -

FTSE 6,585.78

% 2.5 -

 

 

 

 

 

 

אירופה

השווקים באירופה ספגו ירידות חדות שנבעו מהשפעה ישירה של המשבר היווני וסאגת אפשרות היציאה מגוש היורו של יוון. בטווח הקצר יציאה של יוון מגוש היורו תיצור תגובה אגרסיבית בשווקים באירופה ובעולם אך התוצאות לטווח הארוך הן הרבה יותר משמעותיות – כאשר מדינות כמו ספרד ופורטוגל מביטות על הקשיים שחווה כלכלת יוון וכמובן ישנה אפשרות שבעתיד הלא רחוק הן ימצאו עצמן בתהליכים דומים.

מבחינת השוק האירופי היום יהיה יום גורלי כאשר אזרחי יוון הולכים למשאל עם, שיכריע האם לומר "כן" לסיוע האירופי, ולהמשך חברות בגוש היורו או לומר "לא" לאירופה ובעצם להתנתק מגוש היורו ולחזור לדראכמה היוונית.

עתידה של יוון ויחד איתו ההשפעה על השווקים באירופה ובעולם נראה עגום בכל אחת מהתפניות, באפשרות של המשך חברות בגוש היורו יוון תצטרך להמשיך את משטר הצנע של החודשים האחרונים, עם תלות בחבילות הסיוע שיוגשו לה מקרן המטבע העולמית. במידה ויוון תלך לכיוון של היפרדות מגוש היורו וחזרה לדראכמה, סביר להניח שמלבד הבעיות הלוגיסטיות של חזרה להדפסת כסף, המטבע של יוון יהיה חלש ביותר אל מול היורו והדולר בשל מצב כלכלת המדינה, שיקום המטבע והמשק ייקח שנים.

 

 

המדדים האירופיים מתחילת השנה

 

 

 

 

 

 

 

ארה"ב

המדדים האמריקאים סוגרים שבוע שני של ירידות כמובן כהשפעה של השוק האירופאי מהתנהלות יוון אל מול נושיה. בשישי האחרון לא היה מסחר בשל יום העצמאות האמריקאי שחל בשבת. ברביעי וחמישי פורסמו נתוני התעסוקה בשוק האמריקאי. בחודש יוני נוספו לשוק האמריקאי כ-223 אלף משרות חדשות נתון שהיה נמוך במקצת מהצפי, אך הנתון שכן היווה סוג של הפתעה היה נתון האבטלה שנמצא בירידה מתחילת השנה ירד ל5.3% - נמוך משמעותית מהצפוי.

בשוק האמריקאי מה שמסב את תשומת לב המשקיעים חוץ מסאגת יוון הוא מועד העלאת הריבית של ה-FED. הקונצנזוס בשוק בקרב המשקיעים הוא שמועד העלאת הריבית ייקבע ע"פ נתוני צמיחת השכר שיפורסמו בשני דוחות התעסוקה עד ספטמבר.

 

אחוז האבטלה בארה"ב

 

 

 

 

 

 

המדדים האמריקאים מתחילת השנה

 

 

 

 

 

 

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.