כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : ניר קרטיס וחן דרסינובר אנליסטים בבית השקעות די.בי.אם.

 

סקירת חו"ל

 

 

  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,108.29

% 0.44  -

NASDAQ 5,005.39

% 1.70  -

DIA 18,024.06

% 0.31 -

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND %  2.12

% 10.59

אירופה
DAX 11,454.38 

% 3.02 -

Euro STX 50 3,615.59

% 2.65 -

FTSE 6,985.95

% 1.20 -

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

מאקרו גלובאלי

השבוע היה תנודתי במיוחד בבורסות השונות בעולם כאשר המדדים בוול סטריט סגרו שבוע שלילי לאחר ששבוע שעבר המדדים המובילים בארה"ב שברו שיאים.

בסיכום שבועי, הנאסד"ק ו S&P ירדו 0.44% ו 1.70% וסגרו ברמות 5005.39 , 2108.29 נקודות בהתאמה.

הירידות בשווקים החלו ביום רביעי לאחר נתוני מאקרו חלשים, המעניין ביותר היה התמ"ג בארה"ב אשר פספס בגדול את התחזיות, כלכלנים בארה"ב ציפו לצמיחה של 1% ברבעון הראשון של 2015 אך בקריאה הראשונה לתמ"ג נרשם נתון חלש בהרבה, צמיחה של 0.2% בלבד ברבעון החולף.

לאחר מכן באותו היום היה זה סיכום ועדת הפד אשר דנה בשאלת הריבית ובהודעה חברי הועדה לא שללו עליית ריבית כבר ביוני הקרוב (למרות נתוני מאקרו חלשים בארה"ב) השווקים הגיבו לנתונים אלו בירידות חדות, כאשר בשני ימי מסחר רביעי וחמישי המדדים ירדו בכ- 2%.

ביום שישי המדדים המובילים שינו כיוון וסיימו את יום המסחר בעליות שערים נאות לרמות נתוני מאקרו מאכזבים שפורסמו בתחילת יום המסחר. נתון ה ISM (המדד הקובע את רמת ההזמנות של מנהלי הרכש בסקטור היצרני) אשר איכזב ונתון בטחון הצרכנים בארה"ב, שלמרות שטיפס לרמתו השנייה הכי גבוהה זה למעלה משמונה שנים איכזב.

על נתוני המאקרו – בטחון הצרכנים בארה"ב טיפס באפריל לרמתו השנייה הכי גבוהה זה למעלה משמונה שנים, על רקע תחושת הצרכנים כי חל שיפור בבטחון התעסוקתי ושנרשמת האצה בעליית השכר. מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן טיפס החודש שעבר לרמה של 95.9 נקודות לעומת רמה של 93 נקודות במארס, לפי נתונים סופיים שפורסמו השבוע. תחזית הכלכלנים היתה למדד של 96 נקודת.

 

פעילות מגזר הייצור בארה"ב המשיכה בחודש אפריל לצמוח בקצב המתון ביותר זה כמעט שנתיים. מדד פעילות הייצור של מכון המחקר ISM נותר בחודש שעבר ללא שינוי ברמה של 51.5 נקודות - הרמה הנמוכה ביותר מאז מאי 2013. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של המדד לרמה של 52 נקודות. מדד מעל לרמה של 50 נקודות משקף צמיחה בפעילות הייצור, ואילו מדד מתחת לרמה זו מצביע על התכווצות הפעילות.

 

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נפל בשבוע שעבר בשיעור חד מהצפוי לשפל של 15 שנים. מספר התביעות צנח ל-262 אלף לעומת 296 אלף בשבוע הקודם. הנפילה החדה חדה באופן ניכר מתחזיות הכלכלנים.

 

התשואה השנתית של המדדים המובילים בארה"ב ממשיכה להיות נמוכה משמעותית לעומת המדדים באירופה כאשר הדאו ג'ונס מסתפק בעליה של 0.23% בלבד(!) מתחילת השנה והמדד המוביל הינו הנאסד"ק אשר עלה בשנת 2015 נכון לסגירה ביום שישי 4.77% (ראה גרף 1).

הסיפור של השבוע היה ללא ספק העליה החדה בתשואות האג"ח ל 10 שנים בארה"ב, שביצע עליה דו שבועית של כ- 15% מ 1.85% לפני שבועיים ל 2.12% ביום שישי האחרון. (ראה גרף 2).

לאחר הודעת הריבית ביום ד' האחרון המשקיעים מתחילים לחשוש שלמרות הנתונים החלשים של השוק האמריקאי הריבית אכן תעלה השנה והדבר גרר עליית תשואות חדה.

 

באירופה הבורסות סגרו שבוע שלילי כאשר מדד הדאקס משלים נפילה של 3.02% בארבעת ימי המסחר שבשבוע החולף, ביום שישי האחרון לא התקיים מסחר בבורסות אירופה עקב חג הפועלים ה 01/05 – כך שבאירופה לא נהנו מאווירת העליות של יום שישי בארה"ב.

עם זאת בסיכום ארבעת החודשים הראשונים של 2015 מדד הדאקס ביצע עד כה עליה של 17.30% (!)

 

גרף 1-  מדדי ארה"ב המובילים מתחילת השנה.

הנתונים מ YAHOO FINANCE

 

 

 

גרף 2- תשואת אג"ח ארה"ב ל 10 שנים מתחילת השנה

הנתונים מ YAHOO FINANCE

 

 

עונת הדוחות 2015 Q1

 

עונת הדוחות בוול סטריט ממשיכה להיראות הרבה יותר טוב ממה שציפו האנליסטים אך תוצאות החברות בסה"כ די חלשות.

המדווחות המרכזיות השבוע החולף

מניית אפל (AAPL) דיווחה על זינוק של 33% ברווח הנקי שלה ברבעון הראשון, בהובלת גידול במכירות האייפון. אפל רשמה בתקופה המדווחת הכנסות של 58 מיליארד דולר, צמיחה של 27% לעומת הרבעון המקביל, ומעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 56.1 מיליארד דולר. לאחר פרסום הדוחות החברה ביצעה תיקון חד של 4% בשלושה ימי מסחר עקב דיווחים על תקלות/פגמים במוצר החדש של החברה ה- APPLE WATCH.

מניית לינקדאין (LNKD) צללה השבוע ב-19% לאחר שהרשת החברתית העסקית דיווחה אמש לראשונה מאז הנפקתה ב-2011 על הכנסות רבעוניות נמוכות מתחזיות האנליסטים.

ענקית הנפט האמריקאית אקסון מוביל (XOM) דיווחה השבוע על נפילה של 46% ברווחיה הרבעוניים וצניחה של 36% בהכנסות, בעקבות צניחת מחירי הנפט הגולמי. עם זאת, הרווח למניה של אקסון היה גבוה ב-41% מהתחזית הממוצעת של האנליסטים שנסקרו על ידי בלומברג - המרווח הגדול ביותר מאז שנת 2004 לפחות.

חברת מוצרי הצריכה קולגייט-פלמוליב (CL)  דיווחה על רווח בסך 542 מיליון דולר, עלייה של 40%, ובהתאם לתחזיות אנליסטים. הכנסות החברה נחלשו ב-6% והסתכמו ב-4.07 מיליארד דולר, מעט פחות מתחזיות אנליסטים.

מצעדת המדווחות השבוע מתחיל בחברת פריגו (PRGO) הישראלית שתעניין את המשקיעים לאחר ההתפתחויות מול מיילן (MYL) שזאת תדווח בשלישי בנוסף לדירקט טיוי (DTV), אי.איי ספורט (EA) וחברת הענק דיסני (DIS) ברביעי המשקיעים ימתינו עד סוף היום לדיווח של אינטל (INTL) וענקית הסרטים (FOXA), בחמישי BABA, MNST, נייס (NICE) הישראלית ואופקו (OPK) ידווחו את התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של 2015.

לרשימה השבועית של הדוחות לחץ כאן

 

 

 

 

אודות די.בי.אם

 

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.

 

 

 

 

 

 

הצהרת סיכון וגילוי נאות: אינטראקטיב ישראל מציעה סוגים שונים של השקעות באמצעות רכישת כלים פיננסים מגוונים: בנוגע לכלים פיננסים מגוונים, ביניהם מניות, אופציות, חוזים עתידיים, כתבי אופציות, אג"ח, אופציות חוזים, חוזה מנייה בודדת, תעודות סל, מוצרים מובנים וקרנות נאמנות. כל סוגי ההשקעות והמסחר מערבים סיכון להון המושקע, לרבות אלה המוצעים על ידי אינטראקטיב ישראל, ולכן, הם דורשים מיומנות, ידע והבנת הסיכונים, ואינם מתאימים לכל אדם.
לפני קבלת החלטה על השקעה או מסחר באמצעות אינטראקטיב ישראל, עליך לקחת בחשבון את מטרות ההשקעה ו/או המסחר, רמת הניסיון שלך ויכולתך לספוג הפסדים כתוצאה מכך. בנוסף, עליך לקחת בחשבון שביצועים קודמים אינם יכולים להוות מדד על ביצועיהם העתידיים של הכלים הפיננסים.
מוצרים פינננסים כגון אופציות על מניות וחוזים אינם מתאימים עבור כל משקיע. לפני השקעה באופציות אנא קרא את "מאפיינים וסיכונים של הסטנדרטים באופציות" לקריאה אנא כנס ל- http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp.
לפני תחילת מסחר לקוחותינו חייבים לקרוא את הגילויים הרלוונטים אודות הסיכונים בעמוד הגילוי הנאות אודות הסיכון

המסחר במינוף הינו מיועד עבור משקיעים מתוחכמים בעלי סובלנות גבוהה לסיכון. קיים סיכון בו ההפסד הינו יכול לגבור מסכום ההשקעה הראשוני. לפני מסחר בחוזים עתידיים אנו ממליצים לקרוא את גילוי נאות בגין הסיכון בחוזים עתידיים.
תאריכי הסליקה של עסקאות מט"ח יכול להשתנות בשל הבדלים באיזורי זמן ומועדים בבנקים ברחבי העולם. במסחר בין בורסות ברחבי העולם ייתכן ויושאלו מטבעות שונים על מנת לבצע את העסקאות במטבעות שונים.

  

חברת אינטראקטיב ישראל משמשת כברוקר לאינטראקטיב ברוקרס בישראל.  אינטרקטיב ישראל אינה נשלטת ואינה חברה נספחת לאינטרקטיב ברוקרס בשום צורה. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬אתר זה איננו האתר של אינטרקטיב ברוקרס והוא אינו מופעל על ידה. כל המידע בדף זה, או חלקים ממנו, נלקחו ע"י חברת אינטרקאטיב ישראל מסחר מאתר האינטרנט של אינטראקטיב ברוקרס ותורגמו לעברית לנוחיותך. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר באתר אינטראקטיב ברוקרס הנמצא בתחתית העמוד. על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר בכתובת:‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ https://www.interactivebrokers.com

‬‬אינטראקטיב ברוקרס הינם ברוקר דילר רשום המפוקח ע"י הרשות האמריקאית לני"ע וזירות מסחר (SEC) הרשות למסחר חוזי סחורות (CFTC) ואגודת החוזים הלאומית (NFA) וכמו כן חבר ברשות המפקחת לתעשיית הפיננסים האמריקאית (FINRA) ובעוד גופי פיקוח עצמאיים.
אינטרקטיב ברוקרס מספקת שירותי ביצוע וסליקה ללקוחותיה
אינטראקטיב ברוקרס אינו ממליץ על שום גוף פיננסי,יועץ השקעות,משווק השקעות או קרן גידור.
אינטראקטיב ברוקרס אינו  מייעץ להשקעות או ממליץ לקנות או למכור את ניירות הערך המוזכרים באתר זה ו/או ניירות ערך אחרים או מטבעות. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.המידע באתר מתבסס אך ורק על מידע פומבי גלוי לציבור ועל הערכות ואומדנים. הכתוב באתר זה אינו מהווה יעוץ או הזמנה לרכוש או למכור את ניירות הערך הנזכרים בו ואין בו משום תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל משקיע.

אינטראקטיב ישראל הינה ברנד של חברת Mexem Ltd אשר בעלת רישיון אירופאי ומפוקחת ע" הרגולטור CySec, מספר רישיון 325/17, וכמו כן חברת בקרן לפיצויי משקיעים.
החברה רשומה ברגולטורים הבאים: בריטניה- FCA | גרמניה - BAFIN | איטליה - CONSOB | הולנד -AFM | צרפת - ACPR | ספרד - CNMV | שוודיה - FI | בלגיה - FSMA.

RIsk Disclosure : Israel Interactive Trading offers various types of investments through the acquisition of various financial instruments: various financial instruments, including shares, options, futures contracts, options, bonds, options, contracts, individual share contracts, ETFs, structured products and mutual funds. Investments and trade involve the risk of invested capital, including those offered by Interactive Israel, and therefore require skill, knowledge and understanding of risks, and are not suitable for everyone.
Before deciding on investing or trading with Israel Interactive Trading, you must consider your investment and / or trading goals, your level of experience, and your ability to absorb losses as a result. In addition, you should consider that past performance cannot be a measure of the future performance of financial instruments.
Options involve risk and are not suitable for all investors. Before investing in options, read the "Characteristics and Risks of Standardized Options". For a copy visit http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp. Before trading, clients must read the relevant risk disclosure statements on our Warnings and Disclosures page - http://www.interactivebrokers.com/disclosures. Trading on margin is only for sophisticated investors with high-risk tolerance. You may lose more than your initial investment. For additional information regarding margin loan rates, see http://www.interactivebrokers.com/interest. Security futures involve a high degree of risk and are not suitable for all investors. The amount you may lose may be greater than your initial investment. Before trading security futures, read the Security Futures Risk Disclosure Statement. For a copy visit http://www.interactivebrokers.com/disclosures. There is a substantial risk of loss in foreign exchange trading. The settlement date of foreign exchange trades can vary due to time zone differences and bank holidays. When trading across foreign exchange markets, this may necessitate borrowing funds to settle foreign exchange trades. The interest rate on borrowed funds must be considered when computing the cost of trades across multiple markets.

Israel Interactive Trading is acting as an introducer broker to Interactive Brokers LLC in Israel. The company is not owned by or affiliated with Interactive brokers in any form. This website is not an  Interactive Brokers LLC website and is not operated by it. Some or all of the information on this page has been taken by Israel Interactive Trading from the Interactive Brokers website and translated to Hebrew for your convenience.
To view the Interactive Brokers website directly and in its entirety, please visit:
https://www.interactivebrokers.com
“Interactive Brokers LLC” is a registered Broker-Dealer, Futures Commission Merchant and Forex Dealer Member, regulated by the U.S. Securities and Exchange Commission (SEC), the Commodity Futures Trading Commission (CFTC) and the National Futures Association (NFA), and is a member of the Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) and several other self-regulatory organizations.  Interactive Brokers does not endorse or recommend any financial institutions or financial service providers, including brokers, introducing brokers, third-party financial advisors, or hedge funds.  Interactive Brokers provides execution and clearing services to customers.  None of the information contained herein constitutes a recommendation, offer, or solicitation of an offer by Interactive Brokers to buy, sell or hold any security, financial product or instrument or to engage in any specific investment strategy. Interactive Brokers makes no representation and assumes no liability to the accuracy or completeness of the information provided on this website.

Israel Interactive Trading is a brand of Mexem LTD. The company is authorized and regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission – CySEC (Licence number: 325/17) and is a member of the Investor Compensation Fund (ICF).
In addition to that Mexem Ltd is registered with the following regulators: UK - FCA | Germany - BAFIN | Italy - CONSOB | France - ACPR | Spain - CNMV | Sweeden - FI | Belgium - FSMA.