כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : ניר קרטיס וחן דרסינובר אנליסטים בבית השקעות די.בי.אם.

 

סקירת חו"ל

 

 

  שער שינוי שבוע
ארה"ב
S&P 2,108.29

% 0.44  -

NASDAQ 5,005.39

% 1.70  -

DIA 18,024.06

% 0.31 -

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב
US 10YR BOND %  2.12

% 10.59

אירופה
DAX 11,454.38 

% 3.02 -

Euro STX 50 3,615.59

% 2.65 -

FTSE 6,985.95

% 1.20 -

 

 

 

 

 

במרכז העיניינים:

מאקרו גלובאלי

השבוע היה תנודתי במיוחד בבורסות השונות בעולם כאשר המדדים בוול סטריט סגרו שבוע שלילי לאחר ששבוע שעבר המדדים המובילים בארה"ב שברו שיאים.

בסיכום שבועי, הנאסד"ק ו S&P ירדו 0.44% ו 1.70% וסגרו ברמות 5005.39 , 2108.29 נקודות בהתאמה.

הירידות בשווקים החלו ביום רביעי לאחר נתוני מאקרו חלשים, המעניין ביותר היה התמ"ג בארה"ב אשר פספס בגדול את התחזיות, כלכלנים בארה"ב ציפו לצמיחה של 1% ברבעון הראשון של 2015 אך בקריאה הראשונה לתמ"ג נרשם נתון חלש בהרבה, צמיחה של 0.2% בלבד ברבעון החולף.

לאחר מכן באותו היום היה זה סיכום ועדת הפד אשר דנה בשאלת הריבית ובהודעה חברי הועדה לא שללו עליית ריבית כבר ביוני הקרוב (למרות נתוני מאקרו חלשים בארה"ב) השווקים הגיבו לנתונים אלו בירידות חדות, כאשר בשני ימי מסחר רביעי וחמישי המדדים ירדו בכ- 2%.

ביום שישי המדדים המובילים שינו כיוון וסיימו את יום המסחר בעליות שערים נאות לרמות נתוני מאקרו מאכזבים שפורסמו בתחילת יום המסחר. נתון ה ISM (המדד הקובע את רמת ההזמנות של מנהלי הרכש בסקטור היצרני) אשר איכזב ונתון בטחון הצרכנים בארה"ב, שלמרות שטיפס לרמתו השנייה הכי גבוהה זה למעלה משמונה שנים איכזב.

על נתוני המאקרו – בטחון הצרכנים בארה"ב טיפס באפריל לרמתו השנייה הכי גבוהה זה למעלה משמונה שנים, על רקע תחושת הצרכנים כי חל שיפור בבטחון התעסוקתי ושנרשמת האצה בעליית השכר. מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן טיפס החודש שעבר לרמה של 95.9 נקודות לעומת רמה של 93 נקודות במארס, לפי נתונים סופיים שפורסמו השבוע. תחזית הכלכלנים היתה למדד של 96 נקודת.

 

פעילות מגזר הייצור בארה"ב המשיכה בחודש אפריל לצמוח בקצב המתון ביותר זה כמעט שנתיים. מדד פעילות הייצור של מכון המחקר ISM נותר בחודש שעבר ללא שינוי ברמה של 51.5 נקודות - הרמה הנמוכה ביותר מאז מאי 2013. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של המדד לרמה של 52 נקודות. מדד מעל לרמה של 50 נקודות משקף צמיחה בפעילות הייצור, ואילו מדד מתחת לרמה זו מצביע על התכווצות הפעילות.

 

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נפל בשבוע שעבר בשיעור חד מהצפוי לשפל של 15 שנים. מספר התביעות צנח ל-262 אלף לעומת 296 אלף בשבוע הקודם. הנפילה החדה חדה באופן ניכר מתחזיות הכלכלנים.

 

התשואה השנתית של המדדים המובילים בארה"ב ממשיכה להיות נמוכה משמעותית לעומת המדדים באירופה כאשר הדאו ג'ונס מסתפק בעליה של 0.23% בלבד(!) מתחילת השנה והמדד המוביל הינו הנאסד"ק אשר עלה בשנת 2015 נכון לסגירה ביום שישי 4.77% (ראה גרף 1).

הסיפור של השבוע היה ללא ספק העליה החדה בתשואות האג"ח ל 10 שנים בארה"ב, שביצע עליה דו שבועית של כ- 15% מ 1.85% לפני שבועיים ל 2.12% ביום שישי האחרון. (ראה גרף 2).

לאחר הודעת הריבית ביום ד' האחרון המשקיעים מתחילים לחשוש שלמרות הנתונים החלשים של השוק האמריקאי הריבית אכן תעלה השנה והדבר גרר עליית תשואות חדה.

 

באירופה הבורסות סגרו שבוע שלילי כאשר מדד הדאקס משלים נפילה של 3.02% בארבעת ימי המסחר שבשבוע החולף, ביום שישי האחרון לא התקיים מסחר בבורסות אירופה עקב חג הפועלים ה 01/05 – כך שבאירופה לא נהנו מאווירת העליות של יום שישי בארה"ב.

עם זאת בסיכום ארבעת החודשים הראשונים של 2015 מדד הדאקס ביצע עד כה עליה של 17.30% (!)

 

גרף 1-  מדדי ארה"ב המובילים מתחילת השנה.

הנתונים מ YAHOO FINANCE

 

 

 

גרף 2- תשואת אג"ח ארה"ב ל 10 שנים מתחילת השנה

הנתונים מ YAHOO FINANCE

 

 

עונת הדוחות 2015 Q1

 

עונת הדוחות בוול סטריט ממשיכה להיראות הרבה יותר טוב ממה שציפו האנליסטים אך תוצאות החברות בסה"כ די חלשות.

המדווחות המרכזיות השבוע החולף

מניית אפל (AAPL) דיווחה על זינוק של 33% ברווח הנקי שלה ברבעון הראשון, בהובלת גידול במכירות האייפון. אפל רשמה בתקופה המדווחת הכנסות של 58 מיליארד דולר, צמיחה של 27% לעומת הרבעון המקביל, ומעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 56.1 מיליארד דולר. לאחר פרסום הדוחות החברה ביצעה תיקון חד של 4% בשלושה ימי מסחר עקב דיווחים על תקלות/פגמים במוצר החדש של החברה ה- APPLE WATCH.

מניית לינקדאין (LNKD) צללה השבוע ב-19% לאחר שהרשת החברתית העסקית דיווחה אמש לראשונה מאז הנפקתה ב-2011 על הכנסות רבעוניות נמוכות מתחזיות האנליסטים.

ענקית הנפט האמריקאית אקסון מוביל (XOM) דיווחה השבוע על נפילה של 46% ברווחיה הרבעוניים וצניחה של 36% בהכנסות, בעקבות צניחת מחירי הנפט הגולמי. עם זאת, הרווח למניה של אקסון היה גבוה ב-41% מהתחזית הממוצעת של האנליסטים שנסקרו על ידי בלומברג - המרווח הגדול ביותר מאז שנת 2004 לפחות.

חברת מוצרי הצריכה קולגייט-פלמוליב (CL)  דיווחה על רווח בסך 542 מיליון דולר, עלייה של 40%, ובהתאם לתחזיות אנליסטים. הכנסות החברה נחלשו ב-6% והסתכמו ב-4.07 מיליארד דולר, מעט פחות מתחזיות אנליסטים.

מצעדת המדווחות השבוע מתחיל בחברת פריגו (PRGO) הישראלית שתעניין את המשקיעים לאחר ההתפתחויות מול מיילן (MYL) שזאת תדווח בשלישי בנוסף לדירקט טיוי (DTV), אי.איי ספורט (EA) וחברת הענק דיסני (DIS) ברביעי המשקיעים ימתינו עד סוף היום לדיווח של אינטל (INTL) וענקית הסרטים (FOXA), בחמישי BABA, MNST, נייס (NICE) הישראלית ואופקו (OPK) ידווחו את התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של 2015.

לרשימה השבועית של הדוחות לחץ כאן

 

 

 

 

אודות די.בי.אם

 

די.בי.אם בית השקעות מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות בהתאמה לצרכי הלקוח.

בדי.בי.אם ניתן למצוא מענה לצרכים הפיננסיים השונים באמצעות ניהול תיקי השקעות, ניהול השקעות בקרנות נאמנות ותיק השקעות בניהול עצמאי המסופקים ע"י חברת הבת BeTrader.

 

הצוות -

 

חברת די.בי.אם נוסדה בשנת 2000, ע"י אופיר בן נון שטיינברג ושלמה מאיר. החברה מתמחה בניהול תיקים, ללקוחות פרטיים ומוסדיים וניהול השקעות. 

לחברה צוות מקצועי של מנהלי תיקים  בכירים בעלי ניסיון רב בשוק ההון שבראשם אופיר בן נון שטיינברג בעלת ניסיון מקצועי בשוק ההון משנת 1992.

אופיר מתמחה בניהול תיקי השקעות ולשעבר כיהנה כמנהלת השקעות בכירה בהראל שוקי הון.

הצוות של די.בי.אם מתמחה בניהול אישי ממוקד לקוח ומחויב לשירות מקצועי, אישי ומהימן. החברה מנהלת תיקי השקעות ללקוחות מוסדיים ופרטיים תוך מתן שירות ותשומת לב אישית לכל לקוח ולקוח לימוד צרכיו ודרישותיו, תוך תפיסה מקצועית כי הלקוח הינו במרכז.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.