כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מאת : אבי חשואל, מחלקת מסחר מחברת BeTrader

 

סקירת חו"ל

 

 

  

 

 

 

 

סיכום המדדים

המדדים בארה"ב ובאירופה סיימו את השבוע בעליות נאות כאשר מדד היורו סטוק 50 בלט במיוחד עם עליית מדד של 4 אחוז . אם זאת מדד שנחאי נפל ב-10% רק השבוע הזה , שבוע אשר לא נראה בשוק הסיני כבר שנים רבות .

כמו כן מחיר הנפט ממשיך לקרוס ורק ביום שישי ירד ב-3.5% ומחיר חבית למסירה בחודש הקרוב עומד על 46.90$ לחבית . כאשר גם הנפילה בשוק הסיני השבוע תרמה לירידה החדה בנפט עקב הצפי לצמיחה חלשה מהצפוי בשוק הסיני.

פורטוקלי הפד מהשבוע מדברים על כך שריבית הדולר האמריקאי תעמוד בסוף השנה על 0.60% בעלייה של שני פעימות כאשר הראשונה צפויה להיות בחודש ספטמבר .

 

 

גרף 1-  מדדי ארה"ב המובילים מתחילת השנה.


 

מדד הנסדק עדיין מוביל בתשואה השנתית עם8.29% שנתי , מדד סטנדרט אנד פורס 500 עומד על 2.18% השנה , ומדד הדאו נמצא בתשואה שלילית של 0.78%.

 

 

 

גרף 2-  מדדי אירופה מתחילת השנה

מדד הדקס עדיין מוביל בתשואה השנתית עם 13.92% כאשר האירו סטוק 50 צמוד מאוד אליו . מדד הפוטסי ממשיך לאכזב השנה עם תשואה של 1% בודד .

 

 

 

 

 

מה צפוי לנו השבוע במאקרו

השבוע מצפה לנו יומן כלכלי רווי באירועים כאשר כבר ביום שני יפורסם בשעה 17:00 מדד ISM היצרני בארה"ב  , כאשר קריאה מעל 50 במדד מרמזת על התרחבות בייצור .

ביום רביעי יפורסם הסקר המקדים של ADP למדד התעסוקה בארה"ב בשעה 15:15 כאשר הצפי הוא  תוספת של 215 אלף משרות לשוק העבודה .

וביום שישי הנתון החשוב מכולם מדד התעסוקה החודשי לחודש יולי כאשר הצפי הינו ללא שינוי בשיעור האבטלה שעומד על 5.3%  ותוספת של 222 אלף משרות לשוק העבודה , נתונים מתחת לצפי יפורשו כדחייה להעלאת הריבית במשק האמריקאי .

 

מניות מעניינות שמדווחות השבוע בארה"ב :

השבוע אנו נמשיך את עונת הדוחות כאשר במוקד מניית הבנק HSBC ,מניית הביטוח AIG, וחברות הרכב TESLA , TOYOTA  ועוד רבות אחרות . 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.
העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.