כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

סקירת שוק למסחר ארה"ב

מאת :שי שולמן, מחלקת מסחר BeTrader

 

סקירת חו"ל

 

 

מחיר

שינוי שבועי

                                                               ארה"ב

s&p 500

2079.36

-0.20%

Nasdaq

5085.2

-0.43%

DJIA

17,663.60

-0.10%

                                                     אג"ח ממשלת ארה"ב

Us 10yr bond

98.75

+2.14%

                                                              אירופה

Dax

10,850.14

+0.46%

Euro stx 50

3418.23

+0.14%

Ftse100

6361.09

-0.54%

 

 

 

בורסות העולם סגרו השבוע את שבוע המסחר האחרון לחודש אוקטובר אמנם בירידות שערים קלות אך בסיכום החודשי נרשמו עליות שערים במדדים המובילים בארה"ב אירופה ובאסיה.

 

 

מסחר בבורסה האמריקאית :


 

שבוע המסחר בארה"ב עמד השבוע על רקע שיא עונת הדו"חות והכרזת הבנק המרכזי בנוגע להחלטת הריבית והמשך המדיניות המוניטרית שכזכור הוחלט לא להעלות את הריבית במועד הנוכחי ולהותירה ברמתה האפסית הרושם שהתקבל בהכרזה אותת שההחלטה להעלות את הריבית במועד הבא תלוי מאוד בשיפור נתוני תעסוקה ונתוני האינפלציה שיפורסמו בהמשך הראשון ביניהם הוא נתון התעסוקה אשר יפורסם ביום שישי הקרוב 7/11/2015 בשעה 15:30 שעון ישראל.

 

מניות במוקד

חברת גו פרו(סימול GPRO)-יצרנית מצלמות האקסטרים דיווחה בחמישי האחרון על ירידה במכירות לסכום של 400 מיליון לעומת תחזיות של 433 מיליון כמו כן הודיעה החברה על call back בסכום של 300 מיליון $ על מנת להדוף את הצניחה במחיר המניה אשר צנחה ב 15% ונכון להיום עומדת על 25.05$.

 

חברת אקסון (סימול XON)-חברת הנפט האמריקאית הודיעה בשישי האחרון על ירידה ברווחים על רקע היחלשותם מחירי הנפט בעולם בתום יום המסחר מניית החברה ירדה ב0.65% וננעלה בשער של 33.38$.

 

 

 

 

 

 

גרף המציג את נפילת הנפט:

 

 

 

 

 

 

 

 

מיזוגים ורכישות

חברת התרופות האמריקאית פייזר (סימול PFE) הודיע בשבוע שעבר על מו"מ לרכישתה של חברת אלרגן האירופית (סימול AGN) מו"מ שבסופו של דבר עלול להוביל לענקית התרופות הגדול בעולם. אנליסטים טוענים כי הסיבה האמיתית לניסיון הרכישה נובע משיקולי מס של החברה הקונה פייזר אשר מעוניינת להעביר את מטה החברה למדינה בה תקבל הקלה בתשלום מס.

 

 

 

אירופה

המדדים המובילים באירופה ננעלו במגמה מעורבת בסיום המסחר של חודש אוקטובר ורשמו את הזינוק החודשי החד ביותר מזה 6 שנים.

סיכומי ביצועים חודשיים:

 

בממשלה ביוון אישרה בקריאת חוק את הזרמת הכספים לבנקים במדינה וזאת כחלק מתהליך ההבראה של יוון בנוסף לכך מבחן עמידות הבנקים במקרי תרחישי ביצועים של הכלכלה הראו כי בתוצאות מצופות יזדקקו הבנקים ל4.8 מיליארד יורו ובתרחיש גרוע יותר הגיע לסכום של 14 מיליארד.

 

 

מניות במוקד

חברת איירבוס (סימול EAD) יצרנית המטוסים דיווחה בשישי האחרון על עלייה של 12% ברווחיה ברבעון האחרון ובתגובה לדו"חות זינקה המניה ב4.4%.

 

 

 

חדש מבית אינטראקטיב ברוקר

החל מתאריך 2.11/2015 משיק הברוקר חוזה מיני על הDAX במכפיל של 5 (במקום 25 הקיים)

כך יהיה אפשר לסחור על DAX עם דרישה לביטחונות שהיא יחסית נמוכה מהדרישה הרגילה.

 

כיצד ניתן לסחור על החוזה?

 

במערכת המסחר נקיש את הסימול DAX ונבחר FUTHERS ייפתח לנו חלונית של מועדי הפקיעה ומכפיל החוזה.

יש לשנות את המכפיל מ-25 ל-5

 

 
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מסחר יומי בארה"ב - מסחר עצמאי בבורסה אצל הברוקר המוביל בארץ אינטראקטיב ברוקר.

 

אי מתן ייעוץ ו/או חוות דעת - כל האמור בסקירה מטרתו לספק מידע ואין בו משום ייעוץ השקעות, ייעוץ מס, ייעוץ משפטי, המלצה לרכישת נכסים פיננסיים ו/או ניירות ערך וכד', ואין להסתמך עליו בכל צורה ו/או דרך שהיא מבלי לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע הרלוונטיים.

העתקה, שידור, הפצה, פרסום, צילום, שיכפול או אחסון של חלק ו/או חלקים מהמידע ו/או התוכן בכל דרך ו/או צורה לצורך הפצה ו/או פרסום אסור בהחלטה, אלא אם ניתנה הסכמה מראש ובכתב מדי.בי.אם בית השקעות.