כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

סקירת שוק למסחר ארה"ב

 

 

Weekly market review 12/08/2018

ארה"ב

 

שבוע המסחר בארה"ב נסגר במגמת ירידה ביום שישי האחרון, כשמדד הS&P500- ירד בכ- 0.51%.  ברמה השבועית, המדדים הראשיים בארה"ב סגרו במגמה מעורבת כשמדד ה- NASDAQ עלה    ב-0.41%.
בשבוע שעבר נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הודיע על העלאת מכסים על פלדה ואלומיניום המיובאים מטורקיה, המכסים על אלומיניום יעמדו על 20% לעומת מכסי הפלדה אשר יעמדו על 50% כתוצאה מכך שהלירה הטורקית ירדה בכ-20% מול הדולר האמריקאי והגיעה לשפל בכל הזמנים, זוהי הירידה היומית החדה ביותר של הלירה מאז המשבר בשנת 2008.
עוד במלחמת הסחר בין סין לארה"ב, לאחר שארה"ב העלתה מכסים נוספים על מוצרים המיובאים מסין בשווי של כ-16 מיליארד דולר, סין הגיבה בכך שהעלתה מכסים נוספים על מוצרים המיובאים מארה"ב בשווי של 25% במחיר של כ-16 מיליארד דולר.
ארה"ב הודיעה שבכוונתה להטיל סנקציות על רוסיה וזאת מכיוון שרוסיה הייתה מעורבת בהרעלת מרגל לשעבר אשר מתגורר בבריטניה, על פי ראש ממשלת רוסיה, דמיטרי מדבדב, הודיע שאם ארה"ב תטיל סנקציות על רוסיה, זה יחשב כהכרזה למלחמה כלכלית.
מנכ"ל חברת Tesla, אילון מאסק, הודיעה שברצונו להפוך את החברה לפרטית בעזרת עסקה בשווי של כ-72 מיליארד דולר, על פי מחיר של כ-420 דולר למניה, במהלך השבוע הקרוב מתוכננת פגישת דירקטוריון של החברה אשר תבדוק את הצעתו של אילון מאסק מבחינה כלכלית.
לאחר הודעתו של מנכ"ל חברת Tesla, מחיר המניה עלה וגרם להפסד גדול בקרב סוחרי השורט, כתוצאה מכך, משקיעים תובעים את מנכ"ל החברה, לטענתם אילון מאסק העלה לחשבון הטוויטר שלו שקרים מטעים אשר גרמו להעלת ערך המניה, החברה לא הגיבה להאשמות אלו. בנוסף לכך, הרשות לניירות הערך בארה"ב חוקרת את חברת Tesla באותו נושא.
בשבוע שעבר ערך מנייתה של חברת Amazon הגיע למחיר הגבוה ביותר בכל הזמנים בכך שהיה במחיר של 1914.57$ יום למחרת המניה רשמה ירידה קלה.
בשבוע שעבר דווח בתקשורת שברצונה של חברת Facebook לשתף פעולה עם חברות בנקאיות על מנת לתת שירותים נוספים ללקוחותיהם, חברת פייסבוק פיתחה ממשק אשר יוכל להתמקם בחשבונו של לקוח ולהציע שירותים, המוסדות הבנקאיים נרתעים משיתוף פעולה עם חברת Facebook וזאת לאחר מה שקרה עם קיימברידג' אנאליטיקה.

 

 

מדדים אמריקאים- (נר יומי)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אירופה

 

ביום שישי האחרון הבורסה האירופאית סגרה במגמת ירידה             כשמדד ה- 30DAX ירד ב1.86%. ברמה השבועית, המדדים הראשיים סגרו במגמה מעורבת כשמדד ה-FTSE100 עלה בכ-0.60%.
בעקבות הירידה של הלירה הטורקית מול הדולר האמריקאי, בורסאות אירופה ירדו, ביניהן הבנק המרכזי האירופאי, ECB, הראה חששות מהשפעת ירידת הלירה הטורקית וכתוצאה מזה מטבע היורו חווה ירידה של כ-1%.
בנוסף לכך, בנקים נוספים באירופה חוששים מירידת המטבע הטורקי בנקים כגון, BBVA, UniCredit ו-BNP, אלו הבנקים הספרדי, האיטלקי והצרפתי.
שר האוצר הטורקי, ביראט אלבייראק הודיע שבכוונת ממשלת טורקיה לבנות תכנית חירום כלכלית שתעזור  למדינה להפחית את חובה ובכך גם להתייצב.
ניירות הערך שעלו השבוע באירופה:
TUI1: סגר את השבוע בעלייה שבועית של 2.27%.
CCL: סגר את השבוע בעלייה שבועית של 2.03%.
TUI: סגר את השבוע בעלייה שבועית של 1.49%.
ניירות הערך שירדו השבוע באירופה:
EVR: סגר את השבוע בירידה של 8.99%.
SDF: סגר את השבוע בירידה של 7.20%.
CCH: סגר את השבוע בירידה של 4.13%.

 

 

 

מדדים ראשיים באירופה-

 

 

אירועים בולטים השבוע -

 

הדוחות הרבעוניים המתפרסמים השבוע:

 

סחורות

 

נפט- חוזה CL למסירה בחודש ספטמבר– נר יומי

מחיר לחבית נסגר ביום שישי במחיר  $66.94על פי חוזה עתידי הנמסר
בחודש אוקטובר.

ירידה שבועית של כ – 1.6%.

 

 

 

 

 

 

                                                                                                            

 

 

 

 

 

זהב- חוזה  GC למסירה בחודש ספטמבר– נר יומי             

מחירו של הזהב נסגר ביום שישי האחרון במחיר $1212.1
לאונקיית זהב לפי חוזה עתידי GC למסירה בסוף חודש ספטמבר.

עליה שבועית של כ – 0.13%.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מטבעות דיגיטליים חוזה GXBT בחודש ספטמבר– נר יומי

מחירו של מטבע הביטקוין נסגר ביום שישי האחרון במחיר 6365$

לפי חוזה לאמצע חודש ספטמבר.
ירידה שבועית של כ - 7.9%..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*2017 כל הזכויות שמורות ל"אינטראקטיב ישראל" מסמך זה מבוסס על נתונים ומידע שהיו גלויים לציבור. הנתונים והמידע ששימשו להכנת מסמך זה הונחו כנכונים, וזאת מבלי שאינטראקטיב ישראל או מי מטעמה ביצע בדיקות עצמאיות ביחס לנתונים ולמידע אלו – אין בסקירה זו משום אימות או אישור לנכונותם. אינטראקטיב ישראל ועובדיו אינם אחראים לשלמותם או דיוקם של הנתונים האמורים או לכל השמטה, שגיאה או ליקוי אחרים במסמך. יודגש כי מסמך זה הינו למטרת אינפורמציה בלבד, הוא אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות וכל הנסיבות הקשורות לאמור בו. המידע עליו מתבסס מסמך זה, והדעות האמורות בו, עשויים להשתנות מעת לעת ללא כל מתן הודעה או פרסום נוספים. אין להסתמך על האמור במסמך זה ואין להתבסס על כך ששימוש במידע או בהמלצות המובאות במסמך זה משום ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתוניו, צרכיו ומטרות השקעתו המיוחדים של כל אדם. אינטראקטיב ישראל, עובדיו, וכל מי שפועל מטעמו לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק או הפסד, ישירים או עקיפים, שייגרמו, אם ייגרמו, כתוצאה משימוש במסמך זה או כתוצאה מהסתמכות עליו. לאינטראקטיב ישראל, או לחברות קשורות אליו, או לבעלי שליטה בהם, עשויות להיות החזקות בניירות הערך או הנכסים הפיננסיים הנזכרים במסמך זה, עבורם או עבור לקוחותיהם, והם עשויים לבצע עסקאות המנוגדות לאמור במסמך זה. מסמך זה הינו רכושו של הבנק, אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן, לצלם, להקליט וכיו"ב את מסמך זה, או חלקים ממנו, ללא קבלת אישור, מראש ובכתב, מאינטראקטיב ישראל.