כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מערכות מסחר בשוק ההון

סוחר מתחיל את דרכו במערכת מסחר שמתאימה לדפוס ההשקעות שלו, בין אם הוא אסטרטג קיצוני או אסטרטג מתון. תוכנות מחשב המאפשרות מסחר של מוצרים פיננסיים כמו מניות, חוזים, אופציות ומטבעות. התוכנה ניתנת בדרך כלל על ידי חברות ברוקראז' המאפשרות ללקוחות שלהם לסחור במוצרים פיננסיים באופן עצמאי או ע"י מנהל תיק פרטי. לברוקראז'ים שונים יהיו תוכנות שונות, כך שכל ברוקראז' קובע את הממשק שבו העסקאות נעשות והדרך שבה המידע מוצג. תוכנות אחרות ניתן לרכוש מצד שלישי בכדי לשפר או להוסיף למה שמספק הברוקראז'.

 

עם התפתחות הטכנולוגיה המסחר נהפך לחדשני יותר וכמובן יתרונות ברורים, לדוגמא האפשרות לסחור על הגרף, גרפים השוואתיים בכל רזולוציה ובכל טווח זמן. יתרון נוסף מצוי ביכולת של המערכות הללו להביא נתונים  בזמן אמת ובכך מאפשרת את ההטבה במידע רלוונטי של מניות, איגרות חוב, קרנות נאמנות וכדומה. מערכת המסחר בנויה , ממגוון רחב של אינדיקטורים טכניים, "סקנרים" SCANER הכולל מאות פרמטרים, התראות, סוגי הוראות מתקדמות, מסחר ישיר מהארץ, ציטוטים וגרפים בזמן אמת.

 

הצורך במערכות אלה, הם לכלל הסוחרים בשוק ההון, כולם עסוקים במהלך היום עם עבודה יומית או משפחה לגדל לכן העובדה  שמערכות המסחר השונות באות לידי ביטוי בצורתה הדיגיטלית, אוטומטית או אפילו ידנית מועילות בצורה משמעותית כך שאנשים יכולים להתעסק במקביל לשגרה.

 

מערכות המסחר התרבו בשנים האחרונות בשל הפופולריות ההולכת והגדלה של רשתות תקשורת אלקטרוניות או ECNs, שהם רשתות מסחר חלופיות שמאפשרות מסחר מחוץ לבורסות המסורתיות. ECNs מוזילים את עלויות עסקה באופן משמעותי, דבר המאפשר לברוקרים לספק את מערכות המסחר שלהם ללקוחות במחיר נמוך ולעיתים אף בחינם.

 

על מנת שהתוכנה תיחשב כתוכנה איכותית, היא צריכה להיות קלה לניווט, יציבה ומאובטחת מאוד. משקיעים רבים דואגים אשר מעוניינים לסחור בעמלות זולות וברמת ביצועים גבוהה, נוטים להתעלם מרמת הביטחון של המערכת כשהם בוחרים ברוקראז' ובכך חושפים את עצמם לסיכון.

 

מערכות מסחר מקבלות את היחס המצופה להן, הן ללא ספק מביאות את המסחר האמתי לבית הסוחר ומאפשרות נגישות, יעילות ורווחיות !