כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

מסחר סווינג

 

סוג מסחר זה הוא מסחר ספקולטיבי ומתאפיין בטווחי זמן קצרים עד בינוניים כשהעסקה הממוצעת נעה בין יום לכמה ימים. לרוב סוחרים שמגדירים את עצמם כסוחרי סווינג לא מסתמכים על נתונים פונדמנטליים כגון: תחום העיסוק של החברה, מצב הסקטור שבו החברה נסחרת או אמינותם של מנהלי החברה. מכיוון שההשפעה של נתונים אלו לא מתאימה לטווחי זמן קצרים, ולרוב מסתמכים על נתונים טכניים שמקורם בחישובים מתמטיים שמתבססים על נתונים כמו ממוצע מחירים לאורך תקופה מסויימת. מטרתם של נתונים אלו היא להבין את כיוון המגמה לימים הקרובים ובכך לאפשר לסוחר להרוויח מהמגמה הקיימת. סוחרי הסווינג אינם מוגבלים רק לפוזיציות קנייה (לונג) ולעיתים קרובות אף עלולים לשנות את כיוון המסחר שלהם למכירה (שורט) עם שינוי המגמה.


סוחרים פרטיים רואים במסחר הסווינג כיתרון על הגופים הגדולים בשוק מכיוון שגופים אלו, עקב מספר ניירות הערך הגדול שגופים אלו צריכים לרכוש על מנת להיכנס לעסקה, הם אינם יכולים לסחור לטווחים קצרים. עובדה זו מאפשרת לסוחר הפרטי לזהות את המגמה שאותה יוצר "הכסף החכם" ולנצל אותה על מנת ליצור רווחים גדולים בטווח יחסית קצר.


מסחר הסווינג אינו מתיימר לתפוס עסקאות במחיר המינימום/מקסימום (בהתאם לסוג העסקה) הזמניים של ניירות הערך, אלא להצטרף למגמה והצבת יעדים מקסימליים לרווח או להפסד בהתאם לעקרונות המסחר הטכני. לדוגמא: הצבת הפסד מקסימלי (סטופ לוס) לפי עקרון קו התמיכה שאומר ששווי נייר ערך לרוב לא ירד מתחת לאזור שבו הוא נעצר כבר מספר פעמים נעצר, מכיוון שבנקודה זו ישנן קניות רבות לכאורה, והצבת נקודת לקיחת רווחים לפי קו התנגדות בכיוון הנגדי.


ישנן שתי סיבות עיקריות לשימוש בכלים אלו על מנת לבצע מסחר סווינג:
1) מכיוון שהמסחר עצמו מתבסס על נתונים טכניים כך גם נקודות היציאה מהעסקאות מתבססות על נתונים אלו.
2)  כלים אלו מאפשרים לסוחר לא לעקוב אחרי העסקאות לכל אורכן ולהסתמך על אותם יעדים שהוא הציב מראש.

מכיוון שהמסחר מתאפיין בטווחים קצרים ולכן בשינויים קטנים בערך המניה מבחינת אחוזים, לרוב סוג של מסחר דורש מהסוחרים להגדיל את מספר המניות שאותם הם רוכשים לעומת מסחר לטווח ארוך, על מנת ליצור רווחים שלא יפגעו מעמלות המסחר.


עקב הצורך לתגובה מהירה בהתאם למגמות המשתנות, רוב סוחרי הסווינג נחשבים לסוחרים יומיים שעיסוקם העיקרי הוא המסחר וכתוצאה מכך התשואות/ההפסדים שלהם נחשבים לגבוהים יותר מאלו של המשקיעים לטווחים ארוכים. סוחרי סווינג רבים נחשבים למובילים בתחום ההשקעות העולמי כשריכוז גדול של משקיעים מחפש לעקוב אחרי פעולתם.


בעקבות הקצב המהיר שיש לסחור בו במסחר סווינג, התפתחו בשנים האחרונות מספר גדול של אלגורתמים למסחר אוטומטי שמטרתו להוציא את הפן האנושי מהמסחר ולהיכנס ולצאת מעסקאות עפ"י נתונים טכניים שהוגדרו למערכת ע"י היוצר שלהם. אסטרטגיות מסחר אלגוריתמיות אלו לרוב מסתמכות על תנועת מחירים לפי תקופת זמן כך שמתנדים כגון ממוצעים נעים, מדדי כוח יחסיים ומדדי סטיות קונים/מוכרים משחקים תפקיד חשוב בהרכבת האלגוריתם.

מסחר בבורסה האמריקאית - מסחר בבורסה האמריקאית אצל הבורקר הגדול בעולם אינטראקטיב ברוקר.