כניסה לחשבון פתח חשבון
powered by

 

הגדרה: מסחר בשוק ההון ע"י תוכנת מחשב, אשר שולחת הוראות בהתאם לנוסחת האלגוריתם שהוגדרה לתוכנה.

במאה ה-21 , עידן הטכנולוגיה בהתעצמות בלתי נתפסת , מהירות המחשבים מתעצמת בכל יום, ויחידות המחשוב הופכות לחזקות יותר וחכמות יותר !


סוג זה של מסחר נהפך לנפוץ מאוד בשנים האחרונות, בעיקר ע"י גופים גדולים כגון בנקים ובתי השקעות, אך גם ע"י סוחרים פרטיים. מערכות אלגו זכו להצלחה רבה בתחום ואנליסטים אף טוענים שמערכות אלו עוזרות לייצב את שוק ההון מכיוון שהן מספקות היקפי מסחר גדולים אשר מוסיפים נזילות לשוק ובכך מקטין את עלויות המסחר, בעיקר מכיוון שהן מקטינות את המרווחים בין הקונים למוכרים.

יש לומר בחיוב מוחלט כי הכול אפשרי בימינו , חברות ראשונות שהתחילו לסחור דרך אלגוריתם היו החברות בעלות ההפסד הנמוך ביותר אם בכלל . מסחר דרך מחשב מחפה על כל הכישלונות שהאדם לא יכול לצפות מראש. המחשב מנתח את המצב באופן שקול ללא מעורבות רגשית כל שהיא, מקום בו אדם בהיותו אנושי נועד להיכשל.
בנוסף, מהירות תגובה בזמן מסחר הוא תנאי הכרחי להצלחה, מחשב אשר מגדיר מראש הוראה מסוימת לעסקה בזמן אמת יבצע אותה במהירות באלפית שנייה, יתרון חד וברור. מסחר באמצעות אלגוריתם בבסיסו הוא ניתוח תנועות חזקות בשוק ניתנות לניבוי על ידי מודלים סטטיסטיים .

לאלגו טרייד יש מקום לגדול להתפתח לתפוס תאוצה ולבסס את מעמדה בשוק ההון. בנקים וקרנות גידור בעליי מערכות אלגו טרייד רושמים רווחים נאים, כדוגמת "בנק גולדמן סאקס" דיווח שמערכת המסחר שלו הצליחה להרוויח 100 מיליון דולר בחודש וחצי ימים בלבד.

 

מסחר האלגו הפך לנפוץ כל כך בשנים האחרונות כך שבנוסף להיותו גורם מכריע בשוק, נוצרו אף אפשרויות מסחר שונות ויש שיגידו מסוכנות, שלא באמת מהוות חלק משוק ההון, לדוגמא: חברות של אופציות בינאריות שהמסחר בהן מתבצע רק במערכת הפנימית של הברוקר, ולכן אותו הברוקר עלול לנצל זאת ולשנות את שערי מחיר המניות על מנת למנוע רווחים שהמערכת יוצרת ללקוחות (רווחים בחברות כאלה לעיתים מגיעים ישירות מכספי החברה).
יש לבדוק היטב היכן המסחר שהמערכת מבצעת מתנהל על מנת להחליט אם המערכת אמינה!
מסחר אלגו מתחלק לשני סוגים ראשיים:

 

 1.  שיטת מסחר – סוג זה של מסחר אלגו מתבסס על אסטרטגיות מסחר כלליות אשר מוגדרות לתוכנה. האלגוריתם שמוגדר לתוכנה יכול להתבסס על גורמים שונים בשוק, לדוגמא: תנועות במחיר המוצר, מתנדים שונים, מחזורי מסחר חריגים וכו'.

לשיטת מסחר זו יש יתרון גדול על פני סוחר עצמאי מכיוון שבמידה ולאדם מסויים יש שיטת מסחר שהוכיחה את עצמה סטטיסטית לאורך זמן, המערכת תבצע את ההוראות בשבילו ובכל תחסוך לו זמן ומאמץ בחיפוש אחר אותם מוצרים אשר הוא רוצה לקנות, יתרון נוסף הוא שמערכת שכזו לא מוגבלת לתחום ההיכרות של אותו אדם עם השוק ויכולה לפעול על כל סוגי המוצרים ובכל רגע נתון.

ישנם גם חסרונות למסחר אלגו לא מפוקח מכיוון שעולם ההשקעות הוא תחום שמתפתח משנה לשנה, וכך גם הסוחרים מתפתחים איתו. שיטת מסחר אלגוריתמית שעובדת היום לאו דווקא תעבוד שנה הבאה או אפילו חודש הבא, לכן על יוצר המערכת לבדוק את המערכת לתקופה ארוכה בעבר (Back Testing) ולהתאים את המערכת לתנאי השוק המשתנים. חסרון נוסף של מערכות מסוג זה שבמידה והמערכת לא מתחשבת בגורמים פונדמנטלים בשוק, היא עלולה להיכנס לפוזיציות שסוחר עצמאי היה נמנע מהן. ולכן עלינו לברור היטב מערכת על פי קריטריונים נוספים חוץ מרווח, לדוגמא: הפסד מקסימלי בעסקה/תקופת זמן מסויימת.

שיטות המסחר מתחלקות לשני סוגים:

א) מסחר סווינג – רוב העסקאות שהמערכת תפתח יהיו לטווח של כמה ימים עד כמה שבועות (או יותר). מסחר זה מתאפיין לרוב במספר פוזיציות גדול ובהיקפי מסחר קטנים ביחס לגודל החשבון.

ב) מסחר תוך יומי (HFT - high frequency trading), – סוג זה של אלגרותמים מיועד למצוא מידע "חריג"  בתנועת המוצר בתוך היום, לרוב מאופיין בהיקפי מסחר גדולים כך שכל פוזיציה נסגרת תוך זמן קצר. מערכות אלו בדרך כלל נוטות להיות יותר קיצוניות מבחינת הרווחים וההפסדים.

 

  2. ביצוע – סוג זה של מערכת לא "בוחרת" את הפוזיציות שאותן היא קונה אלא מקבלת הוראה שאותה היא מחלקת להוראות שונות על מנת לגרום לבעל המערכת לקבל את המוצר שאותו הוא רוצה בדרך יעילה יותר מאשר קנייה בפקודות בסיסיות. מערכת זו יכולה לחלק את הוראות הקנייה/מכירה לתת-הוראות מסיבות שונות, לדוגמא: הסתרת היקפי מסחר גדולים ע"י חילוק להוראות קטנות ואקראיות, קנייה/מכירה בצורה שתוזיל את עמלות המסחר, קנייה בהתאם להוראות גדולות אחרות שקיימות בשוק וכו'.

אופטימה אלגו טריידינג תוכנה המאפשרת לסוחרים לבנות אסטרטגיה למסחר אוטומטי ללא ידע קודם בתכנות.

הצהרת סיכון וגילוי נאות: אינטראקטיב ישראל מציעה סוגים שונים של השקעות באמצעות רכישת כלים פיננסים מגוונים: בנוגע לכלים פיננסים מגוונים, ביניהם מניות, אופציות, חוזים עתידיים, כתבי אופציות, אג"ח, אופציות חוזים, חוזה מנייה בודדת, תעודות סל, מוצרים מובנים וקרנות נאמנות. כל סוגי ההשקעות והמסחר מערבים סיכון להון המושקע, לרבות אלה המוצעים על ידי אינטראקטיב ישראל, ולכן, הם דורשים מיומנות, ידע והבנת הסיכונים, ואינם מתאימים לכל אדם.
לפני קבלת החלטה על השקעה או מסחר באמצעות אינטראקטיב ישראל, עליך לקחת בחשבון את מטרות ההשקעה ו/או המסחר, רמת הניסיון שלך ויכולתך לספוג הפסדים כתוצאה מכך. בנוסף, עליך לקחת בחשבון שביצועים קודמים אינם יכולים להוות מדד על ביצועיהם העתידיים של הכלים הפיננסים.
מוצרים פינננסים כגון אופציות על מניות וחוזים אינם מתאימים עבור כל משקיע. לפני השקעה באופציות אנא קרא את "מאפיינים וסיכונים של הסטנדרטים באופציות" לקריאה אנא כנס ל- http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp.
לפני תחילת מסחר לקוחותינו חייבים לקרוא את הגילויים הרלוונטים אודות הסיכונים בעמוד הגילוי הנאות אודות הסיכון

המסחר במינוף הינו מיועד עבור משקיעים מתוחכמים בעלי סובלנות גבוהה לסיכון. קיים סיכון בו ההפסד הינו יכול לגבור מסכום ההשקעה הראשוני. לפני מסחר בחוזים עתידיים אנו ממליצים לקרוא את גילוי נאות בגין הסיכון בחוזים עתידיים.
תאריכי הסליקה של עסקאות מט"ח יכול להשתנות בשל הבדלים באיזורי זמן ומועדים בבנקים ברחבי העולם. במסחר בין בורסות ברחבי העולם ייתכן ויושאלו מטבעות שונים על מנת לבצע את העסקאות במטבעות שונים.

  

חברת אינטראקטיב ישראל משמשת כברוקר לאינטראקטיב ברוקרס בישראל.  אינטרקטיב ישראל אינה נשלטת ואינה חברה נספחת לאינטרקטיב ברוקרס בשום צורה. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬אתר זה איננו האתר של אינטרקטיב ברוקרס והוא אינו מופעל על ידה. כל המידע בדף זה, או חלקים ממנו, נלקחו ע"י חברת אינטרקאטיב ישראל מסחר מאתר האינטרנט של אינטראקטיב ברוקרס ותורגמו לעברית לנוחיותך. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר באתר אינטראקטיב ברוקרס הנמצא בתחתית העמוד. על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר בכתובת:‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ https://www.interactivebrokers.com

‬‬אינטראקטיב ברוקרס הינם ברוקר דילר רשום המפוקח ע"י הרשות האמריקאית לני"ע וזירות מסחר (SEC) הרשות למסחר חוזי סחורות (CFTC) ואגודת החוזים הלאומית (NFA) וכמו כן חבר ברשות המפקחת לתעשיית הפיננסים האמריקאית (FINRA) ובעוד גופי פיקוח עצמאיים.
אינטרקטיב ברוקרס מספקת שירותי ביצוע וסליקה ללקוחותיה
אינטראקטיב ברוקרס אינו ממליץ על שום גוף פיננסי,יועץ השקעות,משווק השקעות או קרן גידור.
אינטראקטיב ברוקרס אינו  מייעץ להשקעות או ממליץ לקנות או למכור את ניירות הערך המוזכרים באתר זה ו/או ניירות ערך אחרים או מטבעות. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.המידע באתר מתבסס אך ורק על מידע פומבי גלוי לציבור ועל הערכות ואומדנים. הכתוב באתר זה אינו מהווה יעוץ או הזמנה לרכוש או למכור את ניירות הערך הנזכרים בו ואין בו משום תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל משקיע.

אינטראקטיב ישראל הינה ברנד של חברת Mexem Ltd אשר בעלת רישיון אירופאי ומפוקחת ע" הרגולטור CySec, מספר רישיון 325/17, וכמו כן חברת בקרן לפיצויי משקיעים.
החברה רשומה ברגולטורים הבאים: בריטניה- FCA | גרמניה - BAFIN | איטליה - CONSOB | הולנד -AFM | צרפת - ACPR | ספרד - CNMV | שוודיה - FI | בלגיה - FSMA.

RIsk Disclosure : Israel Interactive Trading offers various types of investments through the acquisition of various financial instruments: various financial instruments, including shares, options, futures contracts, options, bonds, options, contracts, individual share contracts, ETFs, structured products and mutual funds. Investments and trade involve the risk of invested capital, including those offered by Interactive Israel, and therefore require skill, knowledge and understanding of risks, and are not suitable for everyone.
Before deciding on investing or trading with Israel Interactive Trading, you must consider your investment and / or trading goals, your level of experience, and your ability to absorb losses as a result. In addition, you should consider that past performance cannot be a measure of the future performance of financial instruments.
Options involve risk and are not suitable for all investors. Before investing in options, read the "Characteristics and Risks of Standardized Options". For a copy visit http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp. Before trading, clients must read the relevant risk disclosure statements on our Warnings and Disclosures page - http://www.interactivebrokers.com/disclosures. Trading on margin is only for sophisticated investors with high-risk tolerance. You may lose more than your initial investment. For additional information regarding margin loan rates, see http://www.interactivebrokers.com/interest. Security futures involve a high degree of risk and are not suitable for all investors. The amount you may lose may be greater than your initial investment. Before trading security futures, read the Security Futures Risk Disclosure Statement. For a copy visit http://www.interactivebrokers.com/disclosures. There is a substantial risk of loss in foreign exchange trading. The settlement date of foreign exchange trades can vary due to time zone differences and bank holidays. When trading across foreign exchange markets, this may necessitate borrowing funds to settle foreign exchange trades. The interest rate on borrowed funds must be considered when computing the cost of trades across multiple markets.

Israel Interactive Trading is acting as an introducer broker to Interactive Brokers LLC in Israel. The company is not owned by or affiliated with Interactive brokers in any form. This website is not an  Interactive Brokers LLC website and is not operated by it. Some or all of the information on this page has been taken by Israel Interactive Trading from the Interactive Brokers website and translated to Hebrew for your convenience.
To view the Interactive Brokers website directly and in its entirety, please visit:
https://www.interactivebrokers.com
“Interactive Brokers LLC” is a registered Broker-Dealer, Futures Commission Merchant and Forex Dealer Member, regulated by the U.S. Securities and Exchange Commission (SEC), the Commodity Futures Trading Commission (CFTC) and the National Futures Association (NFA), and is a member of the Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) and several other self-regulatory organizations.  Interactive Brokers does not endorse or recommend any financial institutions or financial service providers, including brokers, introducing brokers, third-party financial advisors, or hedge funds.  Interactive Brokers provides execution and clearing services to customers.  None of the information contained herein constitutes a recommendation, offer, or solicitation of an offer by Interactive Brokers to buy, sell or hold any security, financial product or instrument or to engage in any specific investment strategy. Interactive Brokers makes no representation and assumes no liability to the accuracy or completeness of the information provided on this website.

Israel Interactive Trading is a brand of Mexem LTD. The company is authorized and regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission – CySEC (Licence number: 325/17) and is a member of the Investor Compensation Fund (ICF).
In addition to that Mexem Ltd is registered with the following regulators: UK - FCA | Germany - BAFIN | Italy - CONSOB | France - ACPR | Spain - CNMV | Sweeden - FI | Belgium - FSMA.