כניסה לחשבון פתח חשבון

בורסה למתחילים

מה זה בעצם מסחר בבורסה, מאמר בורסה למתחילים מידעון קצר לסוחרים הצעירים מביננו, ובכן עולה בנו אסוציאציות שונות ומגוונות, מניות, כסף, שוק ההון, אלטרנטיבה לכסף וכו'...
מן בועה שהכניסה אליה כרוכה בחשבון בנק של האלפיון העליון. ובכן לא כך הדבר, ההשקעה בבורסה מתרחקת מהקלישאה הישנה הזו וכיום היא נגישה לכל אחד ואחת.


הבורסה לניירות ערך מטרתה לסחור בניירות ערך ומוצרים פיננסיים, הבורסה נוצרה על ידיי הביקוש של חברות פרטיות אשר החלו להנפיק עצמן על מנת לגייס כסף. עד מהרה צמחו חברות אלו, הכסף המגויס שימש את אותן החברות להשקעה, מפאת הקושי להשיג ממקורות כמו הבנקים. ההנפקה מתבצעת על ידיי כמה קריטריונים בהם חייב לעמוד הגוף המנפיק הנקבעים על ידי הרשות לניירות ערך והבורסה.  מרגע זה ואילך החברות המונפקות חייבות לעבוד בשקיפות מלאה מול הציבור והרשות לניירות ערך. מסחר זה מתבצע בזירת מסחר ממחושבת ובשנים האחרונות נהפכת לעצמאית יותר ויותר.

איך להשקיע בבורסה, להלן כמה נקודות:

  • בנקים- דרך עובר ושב בחשבון הבנק, פותחים הרשאה למסחר בבורסה או לחלופין דרך חדר מסחר טלפוני/אינטרנטי או אפליקציה על פניו נראה מבטיח.
  • ברוקרים-  אלטרנטיבה לבנקים המתווך הישיר של הסוחר לבורסה, כגון מגדל שוקי הון בארץ ואינטראקטיב ברוקרס בארה"ב, כמובן שיש את האפשרות לסחור גם בחו"ל.

ההבדל המשמעותי במסחר דרך הבנק או דרך ברוקר הוא בשתי אופנים האחת היא נושא העמלות, הדרישה של הבנקים גבוהה משמעותית לעומת הברוקר, לדוגמא בנק הפועלים גובה עמלה על קניה ומכירה של מניות 0.32% מסכום העסקה בארץ, לעומת ברוקר כדוגמת מגדל שוקי הון 0.1% משווי העסקה. פער שלא ניתן לדלג עליו כאשר מדובר בסוחר מתחיל


הנושא השני שמחזק את האלטרנטיבה הטובה ביותר כך מסיקים, הוא מערכות המסחר. הברוקרים למיניהם מציעים מערכות מסחר נוחות ומתקדמות. המאה 21 מדברת על חידוש וטכנולוגיה, לכן אם אתה מעוניין להשתלב בבורסה תמיד עדיף לבחור על חידוש וטכנולוגיה.

מסחר יומי בארה"ב - בואו להשקיע עם מערכות מסחר מהמתקדמות ביותר בשוק כיום !

מסחר במניות  

מסחר במניות

מניה היא נייר ערך המקנה חלק בבעלות בחברה המקנה בעלות חלקית בזכויות והשליטה בחברה ובכלל זה זכות הצבעה, זכות לקבלת דיבידנד וזכויות בפירוק. 

מסחר באופציות  

מסחר באופציות

אופציה היא חוזה בין שני צדדים, כותב האופציה  ורוכש האופציה. כותב האופציה מעניק לרוכש האופציה זכות לרכוש או זכות למכור נכס כלשהו  תמורת מחיר קבוע מראש במועד קבוע מראש או לפניו.

חוזים עתידיים בזמן אמת  

חוזים עתידיים בזמן אמת

חוזה עתידי הוא מכשיר פיננסי הנסחר בבורסה. החוזה העתידי הוא התחייבות לספק  נכס כלשהו במועד עתידי, כאשר המחיר  נקבע מראש והתשלום מתבצע במועד מסירת הנכס או הסחורה.

מדדים  

מדדים

מדד ניירות ערך הוא מדד המשקף את רמת המחירים הממוצעת של קבוצות מסוימות או ענפים מסוימים של ניירות ערך הנסחרים בבורסה לניירות ערך.

קרנות  

קרנות

 כלי שמטרתו השקעה משותפת בניירות ערך והפקת רווחים משותפת מהחזקתם ומכל עסקה בהם. קרן הנאמנות מנוהלת על ידי מנהל הקרן. היא פועלת על פי הסכם נאמנות שפרטיו פורסמו באמצעות תשקיף.

תעודות סל  

תעודות סל

תעודת סל היא תעודת התחייבות הדומה לאיגרת חוב ומונפקת על ידי גוף פיננסי. התעודה נסחרת בבורסה לניירות ערך ומאפשרת למשקיע לעקוב אחר נכס בסיס כגון: מדדי מניות, מדדי איגרות חוב, סחורות ועוד.

אג”ח  

אג"ח

אגרת חוב (אג"ח) היא נייר ערך המהווה תעודת התחייבות לתשלום חוב. זהו מכשיר פיננסי בעזרתו לווים גופים שונים כסף.

כתבי אופציה  

כתבי אופציה

כתב אופציה הוא סוג של נייר ערך המיר. הוא מהווה אופציית Call למניות, המונפקת בידי חברות ותאגידים דומים. 

אופציות חוזים  

אופציות חוזים

אופציה היא חוזה בין שני צדדים, כותב האופציה  ורוכש האופציה. כותב האופציה מעניק לרוכש האופציה זכות לרכוש או זכות למכור חוזה עתידי תמורת מחיר קבוע מראש במועד קבוע מראש או לפניו.

חוזה עתידי מניות  

חוזה עתידי מניות

חוזה מניה הוא מכשיר פיננסי הנסחר בבורסה. החוזה העתידי הוא התחייבות לספק מניה במועד עתידי, כאשר המחיר נקבע מראש והתשלום מתבצע במועד מסירת הנכס או הסחורה.

מתכות  

מתכות

אינטרקטיב ברוקרס מאפשרת מסחר באופן ישיר באונקיות הזהב ואונקיות הכסף  דרך בורסת הסחורות בלונדון , מתכות אלו הם הנסחרות ביותר בעולם מבין סוגי המתכות .
ונחשבות בעל ערך כלכלי גבוה בימים של משברים כלכלים, ניתן להחזיקם ללא הגבלת זמן.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
צור קשר